Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Sütyen Yıkama Topu Nasıl Kullanılır? Sütyen Topu Kullanışlı Mı?

Reklam

Bir genç olarak sütyen giymeye başladığınızda, sütyen bakımı o kadar da önemli değil. Göğüsleriniz en başından büyük değilse, muhtemelen ilk birkaç yılı herhangi bir balensiz sütyen ile geçirebilirsiniz. Üstelik, bu aşamadaki sütyenler, yaşlandıkça giymeye başladığınız ve genellikle çok daha dekoratif hale gelen sütyenlerin aksine, neredeyse tamamen işlevseldir. Buna ek olarak sütyenlerin parasını genellikle ebeveynlerinizden biri öder ve balenli sütyenleri nasıl yıkayacağınızı veya ömrünü nasıl uzatacağınızı düşünmek için çok az nedeniniz olur. Sütyen yıkama topu satın alma gibi endişeleriniz de olmaz.

Sonra büyüyorsunuz, kendi sütyenlerinin parasını ödemeye başlıyorsunuz ve birbiri ardına zor dersler almaya başlıyorsunuz. Sütyen ve çamaşır makineleri arkadaş değildir. Sütyen, çamaşır makinesinin miline dolanıp kırılabilir. Bu ders, gerçekten beğendiği bir sütyen için para harcayan herkes için zaten zor, ama belli bir yaştaki büyük göğüslere sahip bir kız için daha da kötü. Bir zamanlar bize uyan, sevdiğimiz sütyenler çok azdı ve hala pahalılar, bu yüzden sütyeniniz zamanından çok önce bozulduğunda, gerçekten çok üzücü oluyor.

İçindekiler

Sütyen Yıkama Topu Ne İşe Yarar?

Güzel sütyeniniz için çok para ödüyorsunuz ve sonra çamaşır makinenizde neden mahvediyorsunuz? Değerli sütyeninizin ömrünü uzatmak ister misiniz?

Sütyen yıkama topu
sütyen yıkama topu ne işe yarar

Sütyen yıkama topu, sütyenlerinizi satın aldığınız günkü kadar seksi, biçimli, rahat ve destekleyici tutmaya yardımcı bir üründür. Bu harika ürün, sütyenlerinizi endişe duymadan makinede yıkamanıza izin vererek zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca, seyahat ederken sütyenlerin bagajda ezilmesini bile önleyecektir.

Sütyen Yıkama Topu Kullanımı

  1. Sütyen topuna sütyenin yüzeyi dışa bakacak şekilde ve kopça ve askılarını içe gelecek şekilde tek bir sütyen yerleştirin.
  2. Sütyen topuna sütyeni yerleştirdikten sonra bu topun içine ekstradan deterjan eklemeyin ve aparatı kilitleyin.
  3. Çamaşır makinesinde yıkamak için makinenin dolu olması önemlidir. Sadece sütyen topunu atarak makineyi çalıştırmayın. Çamaşırların olduğu dolu makinede yıkarsanız, daha etkili sonuç alırsınız.

Sütyen yıkama aparatı A, B, C ve D ölçüdeki sütyenler için büyük, küçük ve orta boyutlarda yer alıyor. Bazılarının içerisinde iç kafes bulunur. Özellikle büyük sütyenleri yıkamada iç kafesi çıkarmanız gerekir.

Sütyen Yıkama Topu Kaç Derecede Yıkanır?

Sütyen topuna kirli sütyeni yerleştirdikten sonra çamaşır makinesinde 30 veya 40 derece gibi düşük bir sıcaklıkta yıkanması tavsiye edilir.

Sütyen Yıkama Topu Kurutma Makinesine Atılır Mı?

Kullanıcıların oldukça merak ettiği sorulardan biri de sütyeni çamaşır makinesinde yıkadıktan sonra kurutmak için kurutma makinesine atıp atamayacaklarıdır. Sütyen topunu çamaşır makinesinden çıkardıktan sonra sütyenin dolgu kısımlarını elinizle şekillendirin ve kuruması için kurutma makinesi yerine çamaşırlığa asmanız daha sağlıklı olacaktır.

Sütyen Topu Makineye Zarar Verir Mi?

Sütyen yapısını bozmadan yıkamaya yardımcı sütyen toplarının ne makineye ne de beraberinde attığınız çamaşırlara herhangi bir zararı yoktur. Bundan dolayı, çamaşır makinesinde rahatlıkla kullanılabilir.

Sütyen Topu Nerede Satılır?

Sütyen yıkama aparatları, iç çamaşır mağazaları ve online internet satış noktalarında birbirinden farklı renk ve boyutlarda makul fiyatlarda satışı bulunuyor.

Bralet Sütyen Kombinleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu