Reklam
SaçModa

Ten Rengine Göre Saç Rengi

Reklam

Bazen mevcut saç rengimizden sıkılmış olabiliriz. Veya zaman geçtikçe saçlar beyazlamaya başlar ve o zamanlar saç rengimizi değiştirme ihtiyacı hissedebiliriz. Fakat hangi saç rengini tercih etmeli? Her saç rengi her insana yakışmaz diyebiliriz. Eğer sizlerde ten rengine göre saç rengi seçimi yapmak istiyorsanız yazımızın devamını muhakkak okuyun.

Cilt Rengine Uygun Saç Rengi Seçmek

Ten rengine göre kimilerine açık ton saç renkleri yakışırken kimilerinin koyu tonlardan şaşmaması gerekir. Çoğu zaman saç rengini değiştirmek insana iyi gelir. Fakat hangi saç rengini tercih etmek konusunda kararsızlıklar da baş gösterebilir. Özellikle kararsız bir kişilik yapınız var ise işler daha da zor hale gelebilir.

Bazenleri bir kişide görüp çık beğendiğimiz saç rengini kendimiz yaptığımızda o kadar da güzel olmadığını fark edebiliriz. İşte tam da burada cilt tonları devreye giriyor.

Beyaz ve açık tona sahip ciltleri soğuk tonları olarak tanımlarken esmer ve buğday cilt tipini sıcak tonlar olarak ikiye ayırabiliriz.

Esmer ve Buğday Cilt Tonuna Sahip Kişiler Hangi Saç Rengini Tercih Etmeli?

Esmer ve buğday cilt tipi için genellikle kahve tonları ön plana çıkıyor. Bronz Kahve Saç Rengi , Sütlü kahve saç rengi ve koyu kestane saç rengini önerebiliriz.

bronz kahve sac rengi kimlere yakisir
bronz kahve sac rengi kimlere yakisir

Koyu renk tonları tercih etmek istiyorsanız fakat çok koyu olmasın, yüz hatlarımı sert göstermesin diyorsanız bronz kahve saç rengini deneyebilirsiniz. Bronz Kahve saç rengini bir çok ünlünün yaptırdığını da söylemeden geçmeyelim. Hande Erçel’ den Barbara Palvin’e Adriana Lima’dan Kristina Bazan’a kadar bir çok ünlünün tercihi de olmuştur.

sütlü kahve sac rengi
sütlü kahve sac rengi

Resimde de görüldüğü gibi saç renklerinizde yumuşak bir geçiş yapmak istiyorsanız sütlü kahve saç rengi seçimi ideal olabilir. Koyu renk saçlara sahipseniz ve kumrala yakın tonlar düşünüyorsanız oldukça hoş görünüyor. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi gerçek saç renginizden bu saç tonuna doğru da yaptırabilirsiniz. Bu sayede bir süre dip boya derdi yaşamazsınız.

küllü sarı saç rengi kimlere yakışır
küllü sarı saç rengi kimlere yakışır

Sarı tonlarına kadar açık bir renk hayal ediyorsanız küllü sarı saç rengini deneyebilirsiniz. Özellikle buğday ve esmer gibi sıcak ton rengine sahip insanların sarı saç rengi tercih ederken daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Bir çok yanlış tercih edilmiş sarı saç rengi oldukça basit durabiliyor. Küllü sarı saç rengini ise ombre biçimde bu cilt tiplerine sahip insanlar rahatlıkla kullanabilirler.

Daha ayrıntılı bilgiler için Esmerlere Yakışan Saç RenkleriBuğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri adlı yazı dizilerimize de göz atabilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Beyaz ten rengine sahipseniz diğerlerine göre saç rengi tercih edebilme skalası açısından bir tık daha şanslısın diyebiliriz. Beyaz tenlilere hemen hemen bütün saç renkleri yakışıyor.

İlla özel bir saç rengi vermemiz gerekirse de Bakır Kızıl Saç RengiEn Tarz Gri Saç RenkleriKaplan Gözü Saç Rengi tonlarını sayabiliriz.

bakir kizil sac rengi ve modelleri
bakir kizil sac rengi ve modelleri

Bakır kızıl saç rengi her cilt tonuna yakışan bir ton değil maalesef. Özellikle beyaz ten renginiz var ise oldukça yakıştığını ve seksi olduğunu belirtmeliyiz.

elcin sangu eski sac rengi
elcin sangu eski sac rengi

Elçin Sangu’da saçını boyatmadan önceki doğal saç rengi bakır kızıl saç rengiydi. Kendisine çok fazla yakışıyordu.

gri sac rengi ve modelleri
gri sac rengi ve modelleri

Gri saç rengi de beyaz tenli kadınlara çok yakışıyor. Tek dezavantajı sürekli majyaj yapmanız gerekiyor oluşu sanırım.

Ten rengine göre saç rengi seçimi adlı yazı dizimizi umarım sevmişsinizdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu