Reklam
Genel

Telefon Kılıfı Süsleme Fikirleri : Kendin Yap Telefon Kılıfları

Reklam

Telefonlar pahalı ve korunmaya değer, ama neyle? Elbette ki telefonlar için özel olarak üretilmiş kılıflarla. Ancak tasarım harikası kılıflar oldukça pahalı. Kendin yap fikirlerinde bugün sizlerle telefon kılıfı süsleme sanatından bahsedeceğiz. Böylelikle istediğiniz tasarıma telefon kılıfınızda yer verebilirsiniz.

Telefon kullanan bazı cesur ruhlar, kılıfsız kullanmayı tercih ederken, bazıları da cihazını kendin yap telefon kılıfı ile kaplıyor. Eskiyen kılıfları yenilemenin tam zamanı diyorsanız ve birazcık da çizim kabiliyetiniz varsa, kılıfınızı süslemeye ne dersiniz?

İçindekiler

Evde Telefon Kılıfı Süsleme

Telefon kılıfınızı baştan yaratmak için bazı araçlara ihtiyacınız var. Aşağıda yer alan araçlarla kılıfınızı yeniden tasarlamak oldukça kolay. Sadece ne tür bir tasarım olması gerektiğine karar verin ve sonrasında tasarımın tadını çıkarın.

 • Şeffaf ya da renkli telefon kabı
 • Renkli/desenli bantlar
 • Sim
 • Sulu boya
 • Sprey boya
 • Sprey vernik
 • Resim kağıdı
 • Hazır tasarımlar
 • Sticker 
 • Oje
 • Kurutulmuş çiçekler
 • Guaj boya 
 • Akrilik boya
 • Fırça
 • Makas
 • Plastik şablon
 • Her yüzeye yazabilen marker kalem 

Hazır Tasarımlar İle Telefon Kılıfı Süsleme 

Hazır tasarımlar için şeffaf telefon kılıfı çok doğru bir seçim olacaktır. Zira, birçok tasarımı rahatlıkla kaldırabilecek formdadır. Freepik.com sitesinden de dilediğiniz tasarımları ücretsiz indirebilirsiniz. 

Telefon kılıf tasarımı
Hazır tasarımlar ile telefon kılıfı süsleme

Seçtiğiniz herhangi bir tasarımı telefon kılıfının içerisine yerleştirin. Ardından, kılıfın arka yüzünden marker kalemle görseli çizin. Çizim sırasında bir hata ile karşılaşırsanız, kurumadan hemen kolonyalı mendille silebilirsiniz. Daha sonra, dilerseniz akrilik boya ile kılıfı biraz renklendirebilirsiniz.

Bir başka yöntem ise, seçtiğiniz tasarımı telefon kılıfınıza sığacak bir şekilde makasla kenarlarını düzeltip kamera kısmı açık kalacak şekilde kesip hazır hale getirin. Daha sonra, ister tutkalla kılıfa yapıştırın isterseniz kılıfın içerisine direkt koyun ve kullanın. 

Şeffaf Telefon Kılıfı Süsleme 

Simli kılıf yapmak için asetat kağıdı, yağlı kağıt, makas, kurşun kalem, dilediğiniz renklerde simlere ihtiyacınız var. Öncelikle telefon kılıfınızı enine boyuna ölçün. yağlı kağıdı kılıfınızdan aldığınız ölçülerde ve kamera kısmını kapatmayacak şekilde kesin.

Telefon kılıfı süsleme
Simli telefon kılıfı yapımı

Ardından, kestiğiniz yağlı kağıdı iki asetat kağıdı arasına alın ve kenarlarını kapatmak için başka bir yağlı kağıdı ikiye katlayıp düzleştirici ile kenarlarından geçin.

Daha sonra, içerisindeki yağlı kağıdı çıkarın ve içerisine sim ekleyin. Hazır olan tasarımı kılıfınızın üzerine tutkalla yapıştırın. Dilerseniz, içerisine az miktar su koyun ve telefonu oynattığınızda simlerin hareket etmesini sağlayın. Simli kılıfınız hazır. 

Reçineli Telefon Kılıfı Tasarımı 

Daha uzun ömürlü telefon tasarımları yapmak için reçine almanızda yarar var. Reçine yanında sertleştirici maddesiyle birlikte satılıyor. 

Kutu üzerinde yazan miktara göre karton kutuya her ikisinden döküp tahta çubukla karıştırın.  Örneğin kurutulmuş çiçekli telefon kılıfı mı tasarlamak istiyorsunuz? Çiçekleri kılıfın arkasına yerleştirin. Üzerine de reçineden tahta çubuk yardımıyla kılıfa sürüp 24 saat oda sıcaklığında bekletin.

Telefon kılıfı süsleme
Kurutulmuş çiçekli kılıf yapımı

Reçine ile aklınıza gelebilecek birçok tasarım yapılabilmekte. Hatta simli telefon kılıflarını dahi reçine sayesinde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. 

Renkli Bantlar İle Telefon Kılıfı Süsleme 

Telefon kılıfınız şeffaf veya renkli hiç fark etmez, sadece ihtiyacınız olan renkli bantlar ve sprey boya veya akrilik boya. Başlamadan önce, kılıfınıza bantları dilediğiniz gibi enine boyuna yerleştirin. Daha sonra, kalan açık kısımları boyayın. 

Telefon kılıfı süsleme
Renkli bantlarla telefon kılıfı yapma

Bir başka alternatif ise, renkli bantları çeşitli boyutlarda kesip telefon kılıfınızı dilediğiniz gibi kaplayabilirsiniz. 

Oje İle Telefon Kılıfı Boyama

Kullanmadığınız ojeleri değerlendirmenin en güzel yolu, eski telefon kılıfını yenilemektir. O halde ister yaratıcılığınızı kullanarak spontane bir tasarım oluşturun isterseniz belli bir tasarımı oje ile renklendirin.

Eğer oje ile telefon kılıfınızı süsleyecekseniz, sıkıldığınızda asetonla tasarımı çıkartabileceğinizi ve tekrardan başka tasarım oluşturabileceğinizi eklemeden geçmeyelim.

Telefon kılıfı boyama
Oje ile telefon kılıfı boyama

Şeffaf Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu