Reklam
Genel

Apple Watch Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlanır?

Reklam

Apple Watch şifremi unuttum veya parola devre dışı bırakılmışsa ve ” Yanlış Parola, 1, 5 veya daha fazla dakika içinde yeniden deneyin ” mesajı görüntüleniyorsa, iPhone’unuzla veya iPhone’unuz olmadan parolanızı şu şekilde sıfırlayabilirsiniz.

Unutulan Apple Watch parolanızı sıfırlamanın tek yolu parolayı silmektir ve bu süreçte mevcut tüm kişisel bilgiler, ayarlar, iMessage ve medya, müzik, fotoğraflar, uygulamalar, veriler ve kredi ve banka kartları gibi içerikler silinecektir.

Ancak saatinizdeki müzik, fotoğraf veya uygulamalar gibi şeyler büyük ihtimalle zaten iPhone’unuzda veya buluttadır (Apple Music ve App Store gibi). Ve Apple Watch’unuzu yeniden kurduğunuzda, size bir saat yedeklemesini geri yükleme seçeneği sunulur. Ayrıca, istediğiniz dosyaları tekrar saatinizle senkronize etmek için her zaman iOS Watch uygulamasına gidebilirsiniz.

Apple Watch Telefon Olmadan Nasıl Sıfırlanır?

Saati kurmak için kullandığınız iPhone’a sahip değilseniz, doğrudan aygıtın kendisinden silebilirsiniz.

Bu yöntemi kullandığınızda, Aktivasyon Kilidi’nin kaldırılmadığını ve yeni saati bir iPhone ile kurmaya çalıştığınızda, Apple Kimliği ile giriş yapmış olan saat sahibinin Apple Kimliği parolasını girmenizin isteneceğini bilmeniz yeterli.

Bu sizin Apple Watch’ınızsa ve Apple Kimliğiniz varsa kurulum sırasında Apple Kimliği parolanızı girmekte sorun yaşamazsınız. Ancak biri size saati hediye ettiyse ve Aktivasyon Kilidi hâlâ yerindeyse kurulumu tamamlamak için bu kişinin Apple Kimliği parolasına ihtiyacınız olacaktır.

Apple Watch Şifremi Unuttum
Apple Watch şifre kırma

Ek olarak, iPhone’unuz yakındaysa, saati bu şekilde sıfırlamak, ayarlarken geri yükleyebileceğiniz bir yedek de oluşturmasına yardımcı olur.

Parolasını hatırlamadığınız/unuttuğunuz Apple Watch saati sıfırlama işlemini şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Apple Watch’u şarj cihazına yerleştirin ve sıfırlama işlemi tamamlanana kadar çıkarmayın.
 2. Güç kapatma ekranını görene kadar yan düğmeye basın ve basılı tutun. WatchOS’in son sürümlerinde sağ üst köşede küçük bir güç düğmesi göreceksiniz. Bu ekranda kalın.
 3. Şimdi ” Tüm içeriği ve ayarları sil ” ekranını görene kadar Digital Crown’a basın ve basılı tutun.
 4. Sıfırla’ya dokunun.
 5. ” Devam etmek istediğinizden emin misiniz? ” ekranında yeniden Sıfırla’ya dokunun.
 6. İşlemin bitmesini bekleyin. Belirtildiği gibi, henüz şarj cihazından çıkarmayın.

Saatiniz başarıyla sıfırlandıktan sonra, onu iPhone’unuzla eşleyebilirsiniz. Bu işlem sırasında yeni bir Apple Watch parolası ayarlayın ve bunu unutmamaya çalışın.

İpucu: “ Tüm içeriği ve ayarları sil ” ekranını göremiyorsanız (3. adım), birkaç kez yeniden deneyin. Ve bu başarısız olsa bile, Apple Watch şifrenizi girmeyi deneyin ve şifrenizi bilmediğiniz için “ X min içinde tekrar deneyin ” ekranını göreceksiniz . Şimdi yukarıdaki tüm adımları izleyin ve işe yaraması gerekir.

Şifresi Unutulan Apple Watch Nasıl Açılır?

Apple Watch parolanızı hatırlamıyorsanız ancak eşleştirilmiş iPhone’unuz yakınınızdaysa saati sıfırlamak için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

 1. iPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu (parolasını hatırlayamadığınız) çok yakın tutun.
 2. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın ve Saatim bölümüne gidin.
 3. Genel’e dokunun.
 4. Aşağı kaydırın ve Sıfırla’ya dokunun.
 5. Apple Watch İçeriğini ve Ayarlarını Sil’e dokunun ve onaylayın.
 6. Apple Kimliği parolanızı girin ve Sil’e dokunun.
 7. Apple Watch’unuzda hücresel planınız varsa, saati tekrar kullanmak isterseniz planı koruyabilirsiniz. Saati satıyor veya başkasına veriyorsanız, hücresel tarifeyi saatinizden kaldırabilir ve cep telefonu aboneliğinizi iptal etmesi için operatörünüzle iletişime geçebilirsiniz.
 8. Sıfırlama tamamlandığında, yeniden kurun ve yeni bir saat şifresi oluşturun.

Yukarıdaki iki yönteme ek olarak, Apple Watch’unuzu uzaktan silebilir ve yeni bir parola ile yeniden kurabilirsiniz.

iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? iCloud Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim?

Disney Plus Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Steam Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone Kişisel Erişim Noktası İsim Değiştirme Nasıl Olur?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu