Reklam
Güncel Hayat

Aura Güçlendirme Ne Demek? Aura Hakkında Sorularınızın Cevapları

Reklam

Auramız bizi bize zarar veren negatif enerjilerden koruyabilir. Bu enerji kalkanını onarmayı ve aura güçlendirme nasıl yapıldığını öğrenin.

İçindekiler

Aura Nasıl Güçlendirilir?

Aura, bizi hastalıklar da dahil olmak üzere tüm olumsuzluklardan koruyan, etrafımızdaki enerji kalkanı olarak tanımlanabilir. Genellikle canlı auramız zayıflar ve bize her yönden – zihinsel, duygusal, fiziksel, profesyonel ve kişisel olarak zarar veren negatif enerjilere duyarlı hale geliriz. Hayatta ilerlemek ve uyum içinde kalmak için onu olduğu gibi tutma dürtüsü vardır. Auranızı güçlendirmenin birkaç yolu:

Aura güçlendirme
aura nasıl güçlendirilir

1. Derin Nefes Alın ve Pranayam Yapın

Bu zihninize, bedeninize ve ruhunuza enerji verecektir. Ayrıca auranızı onaracak ve güçlendirecektir. Her sabah meditasyon yapın, yoğun günlük programdan kurtulmanıza ve dikkat dağıtıcı düşüncelerden uzak durmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda rahatlamış bir farkındalık durumunu da teşvik edecektir. Meditasyon sırasında odaklanmak için size güç, pozitiflik ve mutluluk veren bir kişinin resmini de seçebilirsiniz. Gözlerine yoğun bir şekilde bakın. Orada hissettiğiniz manyetizmaya kendinizi alıştırın. Bir süre sonra meditasyonda gözlerinizi kapatın ve kalbinizde bir tepki hissetmeye çalışın. Kendinizi o kişinin süper bilinciyle yıkandığınızı ve yükseldiğinizi hissedin.

2. Doğada Vakit Geçirin, Yürüyüş Yapmak İçin Parklara Gidin

Bu, auranız ve enerji alanınızla birlikte fiziksel sağlığınız için iyidir. Doğa, çevredeki pozitifliği yansıtan güçlü bir pozitif enerjiye sahiptir. Kendinizi ağaçlarla, cıvıldayan kuşların ve akan suyun sesiyle bağlı olduğu bir yerde hayal edin. Rahatlayabileceğiniz ve auranızı güçlendirebileceğiniz yeşilliklerin bol olduğu bir yer. Böyle yerlerde çıplak ayakla yürüyün çünkü omurganızın ucunda yer alan ve sizi toprağa bağlayan kök çakra, enerjik olarak güçlü olduğunda size güvenlik ve korunma hissi verir. Bu, auranızı güçlendirmenin basit ve en kolay yoludur.

3. Tuzlu Su Banyosu Yapın

Bu, auranızdaki olumsuzlukları temizlemenize ve sizin için yararlı olmayan tüm fazla enerjiyi topraklayarak enerji alanlarınızı temizlemenize yardımcı olacaktır. Denizde veya okyanusta yüzmek veya tuzlu su banyosuna dalmak, aurayı temizlemeye ve vücuttaki stresi gidermeye yardımcı olur.

4. Elektromanyetik Alanlardan Uzak Durun

TV’nizi kapatın ve cep telefonlarınızı auranızdan uzak tutun. 21. yüzyılda herkes, dizüstü bilgisayar, cep telefonu, televizyon vb. cihazlarına çok bağlı. Bu, hayatınızı kontrol eden ve günlük aktivitelerinize, işinize ve ilişkilerinize müdahale eden bir tür bağımlılıktır. Cep telefonu bildirimlerinizi devre dışı bırakın veya cihazları kapatın ve aileniz ve arkadaşlarınızla konuşmanın keyfini çıkarın. Auranızı güçlendirecektir.

5. Çok Fazla Küfretmemeye Çalışın

Bu, kendi içinizde negatif enerji yaratırken ve sonra onu genişletirken auranızı zayıflatır. Bu enerji başkasını etkilemeden önce kesinlikle size zarar verecektir.

6. Durumların Olumlu Tarafını Görmeye Çalışın

Hayata karşı tutumunuzu değiştirin. Tutumunuz zor durumları bile kolaylaştırabilir. Bu aynı zamanda auranızı da geliştirecektir.

7. Sizi Mutlu Eden Şeyleri Bulun

Mutluluk, iyi bir aura ve sağlığın anahtarıdır. Tutkularınızın peşinden gidin: resim yapmak, eskiz yapmak, dans etmek, fotoğrafçılık vb. Olumsuzluklardan uzak durmanıza ve kalbinizin derinliklerinde neşeli hissetmenize yardımcı olacaktır. Kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Bu, auranızı güçlendirmek için çok popüler ve güçlü bir tekniktir.

8. Biraz Yalnız Zaman Geçirin

Bu, enerji alanlarınızı güçlendirecektir. Auranızı zayıflatacağı için bağırmaktan ve sinirlenmekten kaçının. Bırakmayı öğren. Size gelmeyen her şeyin sizin için olmadığını anlayın, bu yüzden gitmesine izin verin ve doğru şeylerin gelmesi için yeri boşaltın.

Aura Temizleme ve Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Auranızı temiz tutmak, vizyonumuzu ve doğuştan gelen derin bilgeliğimizi bulandırabilecek negatif enerjileri ortadan kaldırmanın yollarını bulmak anlamına gelir. Dünya dağınık bir yer, etrafta uçuşan çok sayıda farklı enerji var ve ruhsal olarak en uyanmış kişi için bile, auranızın boşaltılması, çamurlanması veya milyonlarca dış etkiyle bulaşması çok kolaydır. Peki, aura nasıl düzelir?

Aura güçlendirme
aura temizleme ve güçlendirme nasıl yapılır

Koruma Meditasyonları Uygulayın

Meditasyon, auranızı temizlemek, temiz ve topraklanmış kalmak için en büyük araçlardan biridir. Aura güçlendirme meditasyonu nasıl yapılır diye sorulacak olursa,  sabah ilk iş olarak “düşüncelerin, duyguların ve insanlaşmanın enerjik momentumu başlamadan önce” günde 15 dakika meditasyon yapın.

Kendinize Dürüst Olun

Auranız özgünlükten beslenir. Kendinize karşı dürüst olmak auranızın sağlığı için çok önemlidir. Auranızın doğrulanması ve duyulması gerekir ve her düşünce, kelime ve eylem, içinizdeki kim olduğunuzu yansıtmalıdır. Bu, yapmak istemediğiniz şeylere hayır demek ve sadece gerçekten arzu ettiğiniz hedefler için çalışmak anlamına gelir, başkalarının yapmanız gerektiğini söylediği hedefler için değil.

İçinizdeki Çocuğa Zaman Ayırın

Auranızı temizlemek ve yeniden ayarlamak için, dans etmeyi, hayvanlarla oynamayı veya oyuncu bir ruhu teşvik eden ve sizi kafanızdan çıkarıp kalbinize sokan diğer herhangi bir etkinliği içerebilen, düzenli bir uygulama olarak içsel çocuk oyununu önerir.

Doğal Taştan Yardım Alın

Kristallerin pozitif enerji getirdiği söylenir, onlarla çalışmanın auranızı temizlemeye yardımcı olabileceği bilinmektedir. Özellikle niyetinizi kristale aşılamak için koruma ve barış için bir mantrayı tekrarlayarak bir parça ametist veya mavi akik ile çalışın. Ardından, aura koruması için bir mihenk taşı görevi görmesi adına kristali cebinizde veya çantanızda taşımanızı öneririz.

Doğada Vakit Geçirin

Kolay bir enerjik sıfırlamaya ihtiyacınız olduğunda, dışarı çıkıp kendinizi doğanın içine bırakın. Spesifik olarak, eğer durum izin veriyorsa, topraklama adı verilen bir uygulama olan dışarıda çıplak ayakla dolaşabilirsiniz.

Aura Güçlenirse Nasıl Olur?

Aura güçlenirse, özgüvenimiz arttığı için başarı da artacaktır. Ayrıca hastalıklara karşı koruma kalkanı sağlar. Eğer aura yeteri kadar güçlenirse, negatif enerjinin kişiyi etkilememesine yardımcı olur.

Bioenerji Aura Testi Nedir?

Bioenerji aura testi için öncelikle auraya nasıl ulaşacağınızı bilmeniz gerekir. Auraya ulaşmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. İlk olarak, aurasını öğrenmek istediğiniz kişiye yaklaşın. Ancak aranızdaki mesafe 1,5 metreden fazla olmamasına dikkat edin.
  2. Kişinin yüzüne ve başının bulunduğu kısma iyice bakın.
  3. Belli bir süre geçtikten sonra ışıklar göreceksiniz. Flu çemberler kişinin başında dönmeye başlayacak. Bu, auraya ulaştınız demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu