Reklam
Güzellik ve bakımGüzellik ve Bakım

Badem Göz Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Reklam

Badem göz estetiği hakkında birçok şeyi merak etmekteyiz. Gözler genel olarak kişilerin duygularını ve düşüncelerini konuşmadan ifade etmeye yarayan organlardır. Kişilerde farklı bir duruş ve bakış elde etmesine yardımcı olan badem göz estetiği son zamanlarda etrafımızda da oldukça fazla görebiliyoruz. Yazımız içerisinde kişilerin merak ettikleri detayları cevaplandıracağız.

İçindekiler

Badem Göz Ne Demek? Badem Göz Nasıl Anlaşılır?

Göz estetiği sayesinde gözlerinizi daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz. Bu operasyon sonrasında gözleriniz daha büyük bir görünüm kazanır. Genellikle yüzde belirli bir orantıyı yakalamak için yapılan estetik operasyonlardır. Son zamanlar içerisinde birçok ünlü isim yaptırmıştır. Bu operasyonu yaptıran kişilerin gözleri yukarı doğru çekik olur ve bakışları da oldukça değişir.

badem göz operasyonu
estetik ameliyatı 2021

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar

Badem göz estetiği yaptıranların sayısı oldukça fazladır. Bu estetiği yaptırmak için bazı şartlara uyuyor olmanız gereklidir. Eğer kişinin göz yapısı bu operasyon için uygun değilse, kişi bu estetiği yaptıramaz. Hekimler kişinin yüz yapısını değerlendirmekte ve operasyona karar vermektedir.

Kişinin 18 yaşını tamamlamış olması ve operasyon esnasında kullanacakları ilaçlara alerjisi olmaması da aranan diğer şartlar arasındadır.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği

Ameliyatsız badem göz işlemi yalnızca bölgesel uyuşturma ile kısa bir sürede tamamlanabilen bir operasyondur. Hatta bu işlem ortalama 20 dakika kadar sürmektedir. Ancak alanında uzman kişilere yaptıracağınız bu işlemin 3 yıldan 8 yıla kadar kalıcılığı olmaktadır.

Yine de belirtmek gerekir ki alanında iyi olan kişilerin başarılı olduğu bu işlemde hekim seçimi oldukça önemlidir. Bu sebeple iyi bir araştırma yapmalısınız.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Bu ameliyat esnasında ilk olarak size lokal anestezi işlemi yapmaktadırlar ve ortalama 1 ile 1 buçuk saat içerisinde operasyonu tamamlarlar. Ameliyat sırasında göz kapağını yukarı tutturmakta ve sabit olarak işlemi uygulamaktadırlar. Gözler de bir iplik ile birlikte üst tarafa doğru kalkık olacak şekilde sabitlenmektedir.

badem göz ameliyatı
çekik göz ameliyatı

Badem Göz Estetiğinde İz Kalıyor Mı?

Bu göz operasyonunu olmak isteyen birçok kişi bu operasyon sonucundaki durumları araştırmaktadır. Badem göz estetiğinde iz kalıyor mu sorusu da birçok kişinin araştırdığı konulardan birisidir. Bu ameliyat esnasında uygulanacak işlemler nedeni ile bir hafta boyunca morluklar oluşur.

Makyaj ile birlikte göz çevresindeki morlukların giderilmesi mümkündür. İşlem esnasında attıkları dikişler de 7 günün sonunda alınmaktadır ve kişide herhangi bir iz kalmamaktadır.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Estetik ameliyatları sağlığı etkilemiyor ise sigorta karşılamaz. Bu nedenle özel bir klinikte ya da hastanede işlemlerinizi yaptırmalısınız. Her hastane ya da klinik için aynı fiyat söylenmese bile ortalama 2000 TL gibi bir fiyat ile bu operasyonu yaptırabilmeniz mümkündür.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer? | Bitkisel Çözüm Önerileri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Badem Göz Öncesi Sonrası

badem göz ameliyatı önce ve sonrası
badem göz ameliyatı önce ve sonrası

Ameliyat sayesinde düşük olan gözler gider ve kişinin kalkık bir göz yapısı olur. Bu nedenle kişinin bakışları değişir ve daha iddialı bir bakış elde edebilirsiniz. Badem göz öncesi sonrası için fark eden en önemli görünüş ise göz kapaklarıdır. Bu operasyon ile düşük göz kapaklarınıza da veda edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu