Reklam
Dekorasyon

Banyoda Yetişen Bitkiler Nelerdir?

Reklam

Çiçekler hiç şüphesiz bulundukları yerin güzel bir görüntüye sahip olmasını sağladığından kaynaklı olarak banyoda yetişen bitkiler de banyoların şık bir şekilde görünmesini sağlamaktadır. Banyoda yetişmekte olan bitkiler, banyolarda güzel bir görüntü yakalanmasını en iyi şekilde sağlamaktadır. Banyo içerisinde yer alan bitkiler, güzel görüntüler vermektedir.

Banyoların canlı bir görüntüye sahip olmasını sağlamak ve banyoların havasını değiştirmek için banyo içerisine bitki yetiştirmek en ideal yoldur. Öyle ki banyo içerisinde yer alan bitkiler, banyoların havasını değiştirmekle beraber, banyo mobilyalarına da uyum sağlayarak güzel bir görüntü imkanı sağlıyor. Banyosunda farklı bir tarz yakalamak isteyen kişiler, banyo içerisinde rahatça yetiştirilebilen çiçekleri temin edebilirler.

Banyoda Yetişen Bitkiler

Banyosunda yeni bir tarz yakalamak isteyen ve banyo havasını değiştirmek isteyen kişiler için banyoda yetişen bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkiler sayesinde banyo içerisinde yeni bir tarz yakalamak son derece mümkündür.

Banyo içerisinde rahat bir şekilde yetiştirilebilen bitkiler şu şekildedir;

 • Orkide
 • Aloevera
 • Bambu
 • Kurdele Çiçeği
 • Salon Yaprağı
 • Barış Çiçeği
 • Aşk Merdiveni
 • Paşa Kılıcı
 • Açelya
 • Sarmaşık
 • Guzmanya
 • Siklamen
 • Dağ Palmiyesi
 • Afrika Menekşesi
 • Keman Yapraklı Kauçuk

Banyo içerisinde yetiştirilebilen bitkiler bu şekilde sıralanmaktadır. Hem görüntü açısından gösteriş sunan hem de banyolara uygun olan bitkiler bu şekildedir.

Banyoda Yetişen Bitkiler Nelerdir?
Banyoda Yetişen Bitkiler Nelerdir?

Bambu Bitkisi

Bambu bitkisi sulak ortamlarda yetişen ve hızlı bir şekilde gelişmeler gösteren bir bitkidir. Bu sebepten dolayı bambu bitkisi banyoda yetişen bitkiler listesinde yerini almaktadır. Bambu bitkisi, hem banyoların güzel bir şekilde görüntüye sahip olmasını sağlar hem de banyoda bakım konusunda hiçbir şekilde zorluk yaşatmaz. Bambular genel olarak ayda 3-5 cm civarında uzama göstermektedir.

Hızlı uzamasından dolayı bambular, banyoların güzel bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Aylık olarak bambu vazosunda yer alan suyun değiştirilmesi gerekmektedir. Bambu bitkisi, banyolarda yetiştirilebilecek en ideal bitki çeşidi olmaktadır. Bambular sayesinde banyolar, oldukça güzel bir dekoratife sahip olmaktadır. Ayrıca yeşil renkli görüntüsü sayesinde, banyo içerisinde yer alan tüm mobilyalar ile de uyum içerisinde olmaktadır.

Sarmaşık Bitkisi

Sarmaşık bitkisi, banyolarda yer alarak, banyoların oldukça şık bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır ve banyoda yetişen bitkiler arasında yer almaktadır. Eğer banyo içerisinde borular bulunuyorsa, sarmaşık bitkisi bu boruları sararak, kötü olan görüntüleri de kapatmaktadır. Sarmaşık bitkisi son derece kolay bir bakıma sahip olmaktadır. Pek fazla su istemediği gibi güzel bir görüntü imkanını da banyosunda bambu yetiştiren kişilere sunmaktadır.

sarmaşık bitki çeşitleri
sarmaşık bitki çeşitleri

Guzmanya Bitkisi

Guzmaya bitkisi, görüntü bakımından son derece güzel bir çiçek olmaktadır. Bu sebepten dolayı guzmanya bitkisi, banyoların güzel ve şık bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Guzmanya bitkisi, kırmızı ve turuncu renklere sahiptir. Her türlü banyo mobilyası ile beraber, uyum içerisinde olabilmektedir. Genellikle salon ve balkonlarda tercih edilen guzmanya bitkisi, son zamanlarda banyolarda da tercih edilmektedir.

Siklamen Bitkisi

Siklamen bitkisi, banyoda yetişen bitkiler içerisinde en çok tercih edilen bitki olmaktadır. Siklamen bitkisi görünüşü, diğer çiçekle oranla daha güzeldir. Çok farklı renklere sahiptir. Bu özelliği sayesinde, banyo içerisinde yer alan tüm mobilya grupları ile uyum sağlayabilmektedir. Siklamen bitkisi, bakım konusunda pek fazla ilgiye ihtiyaç duymaz. Haftalık olarak yarım çay bardağı su, siklamen bitkisine yetmektedir.

siklamen bitkisi
siklamen bitkisi

Ayrıca güneşe de ihtiyaç duymamasından kaynaklı olarak, banyo içerisinde rahat bir şekilde yaşayabilmektedir. Siklamen bitkisine banyosunda yer veren kişilerin sayısı son dönemde giderek artmıştır. Bunun en büyük nedeni, siklamen bitkisinin banyoda kolay bir şekilde bakılması ve banyoda bulunan tüm mobilyalar ile uyumlu olmasından kaynaklı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu