Reklam
KombinlerModaTesettür

Beyaz Elbiseye Hangi Renk Şal Yakışır?

Reklam

Tesettür giyim kombinleri diğer kombinlere nazaran bir tık daha zor diyebiliriz. Bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez rengi olan beyaz elbiseye hangi renk şal seçilmeli? diye düşünenler için şal rengi alternatiflerini sizler için hazırladık.

Tasarımlar arasında günlük, davet veya kutlama gibi birçok konsepte özel kıyafetlere yer verildi. Bunlar arasında en dikkat çeken elbise tipleri ise beyaz elbise oldu. Tesettür giyimi için oldukça iddialı bir yerde olan beyaz elbiseyi kombinlemek ise oldukça zor.

kiremit rengi şal nasıl kombinlenir
kiremit rengi şal nasıl kombinlenir

Elbiselerin üzerine seçilen şalların tipinden rengine kadar birçok detay hayati önem arz eder. Seçtiğiniz elbiseye göre belirleyeceğiniz şal tipi aynı atmosferi devam ettirmeli, çok dikkat çekmemeli ve biraz da göz almalıdır.

Beyaz elbise genellikle nikahlarda sıkça tercih edilir. Eğer yazı dizimize bu niyetle geldiyseniz muhakkak Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri adlı yazı dizimize de bakmadan geçmeyin.

Beyaz Elbiseye Hangi Renk Şallar Gider?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi beyaz elbise iddialıdır ve atmosferi diğer renklere göre oldukça farklıdır. Bunu dikkate aldığımızda karşımıza bir sürü yol çıkmaktadır. Elbise uyumlu mu olsun, iddialı mı olsun, yoksa sadeliği ile dikkat mi çeksin tarzında sorular kafaları karıştırabilir.

desenli şal modelleri
desenli şal modelleri

Sadece siyah ve beyazdan oluşan elbiseler kolay kombinlenebilir gibi düşünülse de öyle renkler var ki tercih ettiğinizde diğerlerinden farkını sizler de göreceksiniz.

Mürdüm Şal Kombinleri

Mürdüm renginin koyu yumuşak havası sayesinde elbiseye uyumlu olacaktır. Aşırı abartı bir görünümün de önüne geçecek bu renk şallar ile gündelik hayatta kullanım oldukça kolay ve keyifli.

beyaz elbise kombinleri
beyaz elbise kombinleri

Tamamen beyazlar içinde olmak yerine elbise ve şal rengini yukarıdaki gibi patlak bir renk seçiminde kullanarak dikkatleri çekebilirsiniz.

Toprak Şal Kombinleri

Mevsim kışsa ve bir de beyaz elbise giyiyorsanız tercihiniz mutlaka toprak rengi şaldan yana olmalıdır. Özellikle krep toprak şalların tercih edilmesi çoğu stilist tarafından da önerilmektedir.

beyaz elbiseye hangi renk şal
beyaz elbiseye hangi renk şal

Krep şallar son dönemin göz bebeği eğer ne olduğunu nasıl bir kumaş yapısı olduğunu bilmiyorsanız muhakkak krep kumaş özellikleri adlı yazı dizimize tıklayarak bakmalısınız.

Gri Şal Beyaz Elbise Kombini

Ara mevsimler için tercih edilen gri şal daha sade bir atmosfere yol açması ile tercih edilir konuma gelmektedir. Çeşitli bağlama stilleri ile de dört mevsim kullanılabilir hale gelebilir.

gri şal kombinleri tesettür
gri şal kombinleri tesettür

Siyah Elbiseye Hangi Renk Şal Gider? adlı yazı dizimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Siyah Desenli Şal Modelleri

Beyaz elbiseye hangi renk şal en uyumlu? diye kişilere soracak olsak bir çok kişiden alacağımız cevap muhtemelen siyah olurdu. Siyah rengin öyle bir büyüsü var ki bütün açık renk kombinlerle mükemmel uyumu yakalayabiliyor.

tesettür beyaz elbise kombinleri
tesettür beyaz elbise kombinleri

Yin yang ilişkisinin başrolleri olan siyah ve beyaz renk, zıtlığın muhteşem estetiğini de ortaya koyar. Beyaz bir elbise ile kombinlenen desenli siyah- beyaz şal modelleri ile müthiş bir görselliğe ön ayak olacaktır.

Beyaz elbiseye hangi renk şal gider? sorusuna cevap vermeye çalıştık. Yukarıdaki görsellerde görmüş olduğunuz gibi şal renklerini karşınıza dizerek yazımızda bahsedilen yakın renkleri seçebilirsiniz. Yine aşağıda gördüğünüz galerimizi ziyaret ederek birbirinden tarz kombinleri görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu