Reklam
GenelDüğünGüncel HayatModaSaç

Düğünler İçin Şık Topuz Modelleri

Reklam

Topuz saçlar yıllardan beri kadınların kullandığı saç modellerinin vazgeçilmezidir. Özel günlerde şık ve asil durur. Özellikle açık havada yapılan organizasyonlarda dağılma ve terleme riskini göz önüne alarak düğünler için şık topuz modelleri arasından tercih yapılmalıdır.

Birbirinden Şık Düğün Topuzu Modelleri

 

Dağınık İncili Topuz
Dağınık İncili Topuz

Gördüğünüz resimde uzun saçlar için tercih edilecek dağınık olarak şekil verilmiş ve iri incilerle süslenmiş bir topuz modeli. Uzun boyunlu ve sarı saçlı kadınlarda güzel durur ve gelin başı olarak da tercih edilebilir.

Ensede topuz dağınık , sıkı, kabarık ya da salaş olabilir. Çiçek,inci taş gibi aksesuarlar la da zengin ve hoş bir görünümü olur.

Örgülü Ense Topuzu
Örgülü Ense Topuzu

Bu modelde ensede dağınık topuz olarak örgü ile zenginleştirilmiştir.

Ensede Sıkı Topuz
Ensede Sıkı Topuz

Bu modelimizde sadelikten hoşlanan kadınlar için ensede sıkı toplanan bir model. Günlük kullanabileceği gibi düğün yada davetlerde de tercih edilebilir.

Ense Topuzu
Ense Topuzu

Bu resimde de çok sıkı olmasa da iç içe geçmiş çok güzel ve sade bir topuz alternatifi görüyoruz. Sade Topuz Modelleri ile şık ve sadelikten yana seçimde yapabilirsiniz.

Ensede Sıkı Örgülü Topuz
Ensede Sıkı Örgülü Topuz

Burada ise yatay olarak örülmüş ense topuzu modelimiz çok rahat kullanacağımız şık topuzlar arasında. Bu ense topuz modellerini düğün ve özel günlerde kullanacağımız gibi gelinlerde topuzun altından duvak ekleyerek rahatlıkla kullanabilirler.

Düğünler İçin Yüksek Topuz Saç Modelleri

Örgülü Yüksek Dağınık Topuz
Örgülü Yüksek Dağınık Topuz

Salaş Topuz ModelleriDonut Topuzu Saç Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Gevşek Yüksek Topuz
Gevşek Yüksek Topuz

Bu modelimiz de yüksekte gevşek olarak toplanmış alt kısma bombe verilmiş ve zarif taş süslemeleri ile zenginleştirilmiştir.

Yüksek Topuz
Yüksek Topuz

Yine bu modelde de üsteki gibi topuzun altına bombe verilmiş ve gevşek olarak hazırlanmış sarı saçlarda tercih edilecek şık bir topuz.

Örgülü Sıkı Topuz
Örgülü Sıkı Topuz

Bu modelimizde biraz daha rahat kullanacağınız kolay kolay dağılmayacak klasik sıkı toplanmış bir topuz. Çevresine örgü yapılarak daha havalı bir görünüm almış.

Dağınık Yüksek Topuz
Dağınık Yüksek Topuz

Bu modelde oldukça dağınık yüksek bir topuz modeli. Düğünlerde ve özel günlerde tercih edebileceğimiz güzel bir model.

Yandan Toplamalı Düğün Saçı Modelleri

Dağınık Yan Topuz
Dağınık Yan Topuz

Dağınık topuzlar ensede ve üstte saçın toplanacağı gibi yandan hazırlanarak ta tasarlanabilir. Yüz şekline  kuaförünüz ve giydiğiniz kıyafet doğrultusunda  sizin tercihinize göre değişir.

 

Yan Topuz 2
Yan Topuz 2

Üstteki modelde de değişik toplanmış yan ense topuzu görülmektedir.

Şık Örgülü Düğün Saçı Modelleri

Dağınık örgülü saç modelleri özellikle bahçe ve sahil düğünlerinde tercih edilir. Çiçek ve taşlarla süslenir.

İnce ve Kalın Örgülü Topuz
İnce ve Kalın Örgülü Topuz

Bu modelde ise ince kalın örgü bir arada kullanılarak değişik bir model oluşmuş. Eğer gün sizin gününüzse ve örgülü saç modeli arıyorsanız Örgülü Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

 

Sarı Saçlarda Örgü Topuz
Sarı Saçlarda Örgü Topuz

Bu topuzda bir önceki stilde daha farklı bir topuz modeli. Örgülü modellerden hoşlanıyorsanız Düğün İçin Örgülü Saç Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Başak Tarlası Modeli
Başak Tarlası Modeli

Bu modelde gayet gevşek örülmüş örgülerle dağınık bir topuz hazırlanmış ve aralara konan başak sapları da saç rengi ile uyumlu olarak örgülerle bir ahenk sağlamıştır.

İnce Örgülü Ense Topuzu
İnce Örgülü Ense Topuzu

Araya atılan ince bir örgü bile ensede toplanan basit bir topuza hava katmaya yetiyor. Sizce de öyle değil mi?

Bu model de rahatlıkla gelin ya nişan merasimlerinde kullanılacak örgülü ensede toplanan çiçekle zenginleştirilmiş bir saç modeli.

Sizler için düğünler için şık topuz modelleri  ile ilgili görsellerin büyük bir kısmını yukarıda paylaştık.

Özellikle yazın kullanacağınız zarif topuz  saç modellerini tercih edebilir ve giyeceğiniz kıyafet ve ortama göre taş, çiçek ve incilerle zenginleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu