Reklam
GenelGüncel HayatKombinlerModaTesettür

Buğday Tenli Kadınlara Yakışan Şal Renkleri

Reklam

Şal ve eşarp tercihlerini yaparken kadınlar, genellikle kombinleyeceği kıyafeti göz önünde bulundurur. İkinci tercih sebebi ise aslında ilk sırada olması gereken şey yani ten renkleridir. Buğday tenli kadınlara yakışan şal renkleri adlı yazı dizimizde sizler için en uygun renk tonlarını bir araya getirdik.

Ten renginize göre yaptığınız bir seçim risksizdir. Renk analizinizi doğru bir şekilde yapmak, kendinize en çok yakışacak parçaları bulmanız açısından çok faydalı olacaktır. Ten renklerini beyaz, esmer, buğday diye ayırsak bile bazı insanların kendine özgü bir ten rengi vardır. Bu nedenle renginizi iyi tanıyın. Size yakışan renkleri doğru bir şekilde belirleyin.

bugday ten rengi tesettur
bugday ten rengi tesettur

Modayı takip ediyorsanız yeni sezon ürünlerinden haberiniz elbette vardır ve bunları kullanmak isteyebilirsiniz ancak sadece trend olduğu için ten renginize uyumlu olmayan renkleri tercih etmek ve kullanmak pek akıllıca bir seçenek değil.

kırmızı şal modeli
kırmızı şal modeli

Bu nedenle kendi trendiniz her zaman birinci planda olmalı. Eğer bulunduğunuz sezonda kullanılan renkler teninize uyumlu renkler ise çok şanslısınız demektir.

toprak tonlar kime yakışır
toprak tonlar kime yakışır

Beyaz tenlilerin her rengi kullanabileceği, bu yüzden şanslı oldukları söylenir. Bilinenin aksine bu doğru değildir. Çünkü uçuk renkleri kullanmak beyaz tenli kadınlarda hastaymış görüntüsü yaratabiliyor.

  1. En Çok Yakışan Şal Renkleri

Buğday rengi bir tene sahipseniz size en yakışan renklerin başında mavi ve lila geliyor. Genellikle açık renk tonları kullanmalısınız. Uçuk pembe, krem rengi ya da açık mavi gibi renkler cildinize çok yakışacaktır.

lila şal rengi ve modelleri
lila şal rengi ve modelleri

Açık yeşil, sarının koyu tonları, açık turuncu, mercan ya da gri-mavi renkler de sizin için mükemmel seçim olabilir. Kaçınmanız gereken renkler de mevcut elbette.

şal bağlama teknikleri
şal bağlama teknikleri

Bunların başını koyu kırmızı tonları ve parlak maviler çekiyor. Bu renkleri kullanmak mizacınızı sert göstereceği gibi boğucu bir hava da yaratabilir. İlla da koyu renkli şallar kullanmanız gerekirse koyu yeşil ya da lacivertten yana seçim yapabilirsiniz.

buğday ten rengine hangi renk yakışır
buğday ten rengine hangi renk yakışır

Ayrıca geçmeden söylemeliyiz ki kiremit rengi de buğday tenli kadınlara çok yakışan bir diğer renktir. Desenli şallar kullanacaksanız eğer, tercih etmemeniz gereken renklerin azınlıkta olmasına dikkat etmekte fayda var.

Hangi Rengi Tercih Etmelisiniz?

Pratik ipuçlarıyla kendi trendinizi yakalamak da tabi ki mümkün. Diyelim ki giyineceğiniz kıyafet doğrultusunda ten renginize pek uymayan bir şal ya da eşarp tercih etmek durumunda kaldınız. Bu durumda ne yapmalısınız?

tesettür modası 2020
tesettür modası 2020

Tabi ki makyaj yaparak. Doğal ama etkili bir makyajla ten renginizde ufak değişimler yaparak bu farkı kapatabilirsiniz. Cilt renginiz çok açık ama uçuk renkler mi kullanmak istiyorsunuz? O zaman buğday tenli bir kadın haline gelmek için normal fondöteninizden bi ya da iki ton daha koyu fondöten kullanın.

mor şal rengi 2020
mor şal rengi 2020

Aksi durumda da açıcı renkler kullanın. Diğer bir nokta ise eşarp ya da şal alırken teninize uyumuna bakmanız. Bunu yapmak için her mağazada başınızı yeniden bağlama imkanına sahip olmayabilirsiniz.

Bu konuda yapılan bir yanlıştan söz etmek isteriz. Şalları başınızdaki şalın üstüne tutup aynaya bakmaktan vazgeçmelisiniz. Değiştirme imkanınız da olmadığı için şunu yapmalısınız: başınızdaki şalı biraz geri çekmeye çalışın ya da katlayın ama kesinlikle onun üstüne tutmayın.

buğday tene siyah şal rengi
buğday tene siyah şal rengi

Bu hareket renklerin karışmasına ya da tonlarının değişmesine neden olur ve yanlış bir tercih yapabilirsiniz. Ayrıca şal ve eşarp alışverişinizi akşam saatlerinde yapmak yerine gün ışığının olduğu zamanları tercih edin. Buğday tenli kadınlara yakışan şal renkleri arasından kendinize en uygun olanı ten renginizle görseli karşılaştırarak bulabilirsiniz.

şal nasıl bağlanır
şal nasıl bağlanır

Güneşin ışığı renklerin yüzünüzde nasıl durduğunu çok daha net gösterecektir. Son olarak alışveriş yapacağınız mağazada yardım almak istiyorsanız kendinize yakışan renkleri söyleyip o renklerin modellerine bakmalısınız. Aksi takdirde beğendiğiniz herhangi bir şal aklınızı çelebilir ve yanlış kararlar vermenize yol açabilir.

buğday tene yakışan renkler
buğday tene yakışan renkler

Buğday ten rengine sahip kadınların tercih etmesi gereken şal renklerini sizler için derledik.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu