Reklam
Genel

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Reklam

Twitter kullanıcı adı değiştirme konusunda endişeleriniz varsa, bu blog içeriği tam size göre! Okumaya devam edin ve bu probleminizi nasıl giderebileceğinizi öğrenin.

Twitter Kullanıcı Adını Değiştirmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Kullanıcı adınızı iki haftada veya ayda bir değiştirebileceğiniz Instagram ve Facebook’un aksine, Twitter kullanıcılarına bu tür sınırlamalar getirmez. Twitter kullanıcı adınızı istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

Twitter kullanıcı adı değiştirme
Twitter kullanıcı adı kaç kere değiştirilir

Kullanıcı adınızı değiştirmeden önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır:

 1. Twitter kullanıcı adınızı değiştirmek takip eden listenizi veya gönderilerinizi ve etkileşimlerinizi etkilemez ve yıllar içinde biriktirdiğiniz takipçi sayısını koruyabilirsiniz.
 2. Hesabınız Twitter’da doğrulandıysa, kullanıcı adınızı değiştirmek doğrulama durumunu kaldırır ve yeniden başvurmanız gerekir.
 3. Kullanıcı adınızı değiştirmeden önce takipçilerinizi uyarmak iyi bir fikirdir. Bu şekilde, yeni @’inizi kullanarak mesaj yönlendirebilir, bahsedebilir ve yanıtlayabilirler.
 4. Bir işletme hesabı çalıştırıyorsanız, web sitenizde, e-posta imzanızda, kartvizitlerinizde, sosyal medya kanallarınızda veya herhangi bir pazarlama belgenizde Twitter hesabınızla ilgili referansları güncellediğinizden emin olun. Bunu yapmak, hedef kitlenizin doğru hesabı takip etmesini sağlar.
 5. Kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra, önceki kullanıcı diğer Twitter kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Tweetler için karakter sınırlaması sadece 280 karakter olduğundan, Twitter kullanıcı adları maksimum 15 ve minimum 4 karakterle sınırlandırılmıştır. Bu şekilde, bir tweet’te birini etiketlediğinizde, bu kişinin kullanıcı adı tweet’in büyük bir bölümünü almakla kalmaz ve elinizde yeterince karakter kalır.

Kullanıcı adınız gerçek adınız olması gerekmez ve bir cümle veya rastgele bir kelime ve sayı yelpazesinden herhangi bir şey olabilir. Yine de, Twitter’ın kural ve politikalarını ihlal edebilecek hakaretler ve başka herhangi bir şey içeremez.

Twitter’ı kişisel kullanım veya iş için kullanıyor olun, doğru kullanıcı adı, markanız ve pazarlama stratejiniz için önem taşır. Bununla birlikte, gelişen bir Twitter kullanıcı tabanıyla uygun bir kullanıcı bulmak zor olabilir.

Mobil Cihazlar (Android ve iOS)

 • Adım 1: Twitter mobil uygulamasını açın. Açılır menüyü açmak için cihazınızın ekranının sol üst köşesindeki profil simgenize dokunun.
 • Adım 2: “Ayarlar ve Gizlilik” e gidin. “Hesabınız” ve ardından “Hesap Bilgileri” üzerine tıklayın.
 • Adım 3: Eski kullanıcı adınızı değiştirmek için “Kullanıcı Adı”nı seçin.
 • Adım 4: Yeni bir tanıtıcı yazın. Alınırsa, Twitter sizden mevcut bir seçeneği seçmenizi isteyecektir. Twitter ayrıca kullanılabilir tanıtıcılar önerebilir. Kullanılabilir bir kullanıcı adı seçerseniz yeşil bir onay işareti görürsünüz.
 • Adım 5: Yeni kullanıcı adınızı kaydetmek için “Bitti”ye tıklayın.

Masaüstü

 • 1. Adım: Tarayıcınızı açın ve Twitter’ın web sitesine gidin, ardından hesabınıza giriş yapın.
 • Adım 2: Sol taraftaki gezinme çubuğunda bulunan “daha fazla” düğmesine tıklayın.
 • 3. Adım: “Ayarlar ve Gizlilik”e gidin.
 • Adım 4: “Hesabınız” üzerine tıklayın ve “Hesap Bilgileri”ni seçin.
 • Adım 5: Twitter, onay için hesap şifrenizi girmenizi isteyecektir.
 • Adım 6: “Hesap Bilgileri” altında “Kullanıcı Adı” sekmesini seçin.
 • Adım 7: Kullanıcı adı kutusuna yeni tanıtıcınızı yazın. Android ve iOS cihazlarına benzer şekilde, Twitter, alınmışsa kullanıcı adınızı değiştirmenizi isteyecek ve bazı mevcut öneriler sunacaktır.
 • Adım 8: “Kaydet” düğmesine tıklayın.

Twitter Kullanıcı Adı Neden Değişmiyor?

Bir kullanıcının Twitter hesabında adını değiştiremeyeceği yalnızca birkaç senaryo olabilir. Siz de Twitter adını değiştirirken sorun yaşıyorsanız olası nedenlerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Hesabınızın etkinleştirildiğinden emin olun. Değilse, Twitter Görünen adınızı değiştiremezsiniz. Diğer olası neden, adınızda belirli terimlerin kullanılması olabilir. Örneğin Twitter, doğrulanmamış hiçbir hesabın kendi adlarında ‘Twitter’ veya ‘Admin’ ifadesini kullanmasına izin vermez. Bu şartlar yalnızca resmi Twitter hesaplarının kullanımı içindir.

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu