Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Buz Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Reklam

Buz lazer epilasyon, ağrısız ve acısız bir tür olduğu için son yıllarda en çok tercih edilen lazer epilasyon türüdür.

Buz lazer uygulaması ICE teknolojisi sayesinde cildi ferahlatır. Epilasyon başlığında bulunan safir uç cildin rahatlamasını sağlar. Ayrıca buz etkisi ile ciltte yanma veya tahriş oluşumunu sıfıra düşüren bir uygulamadır.

İçindekiler

Buz Lazer Nasıl Yapılır?

Buz lazer epilasyon hem kadın hem de erkeklerin tercih edebileceği bir epilasyondur. Bu epilasyonda kullanılan başlık cilt yüzeyine tam olarak temas eder. Bu temas sırasında ütü yapar gibi hareket eder.

Kıl kökleri yavaş yavaş yakılırken aynı zamanda soğutma teknolojisi ile acı hissetmezsiniz. Cildi tamamen rahatlatan bu sistemle tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Buz Lazer Kaç Seans Sürer?

Buz lazer epilasyonları kişilerin yapısına göre değişen sürelerde uygulanır. Genelde ortalama 4 seansla 6 seans arasında istenen sonuçların elde edildiği bilinmektedir.

Buz lazer epilasyon
Buz lazer

Seans süreleri ise epilasyon yapılan kişinin istediği bölgelere göre değişir. Tüm vücut için; 45-60 dakika, bacaklar 25-30 dakika, kol bölgesi 15-20 dakika, koltukaltı ve yüz bölgesi için 5-10 dakika arasında uygulama yapılır.

Geleneksel lazer uygulamalarına göre daha kısa sürer ve daha etkilidir.

Buz Lazer Yaptıranların Yorumları

Buz lazeri tercih edenler memnuniyetlerini dile getirmişler.

  • Daha önce normal epilasyon yaptırmıştım ve çok ağrılı olmuştu. Ama buz lazerde hiç acı hissetmedim.
  • Buz lazer sayesinde acısız epilasyon yaptırdım.
  • Normalde yaz ortasında epilasyon yapılmaz ama buz lazer her mevsim uygulanabiliyor. Herkese tavsiye ederim.
  • Yıllardır uğraştığım zorlayıcı tüylerimden birkaç seansta kurtuldum. Benim için bir mucize.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları

Buz lazer epilasyon uygulamaları yapılan bölgeye, kişinin tüy yapısına, kaç seans uygulanacağına göre farklıdır. Kullanılan makinenin de fiyatları etkilemesi söz konusudur.

Buz Lazer Acıtır Mı?

Buz lazer acıtmayan uygulamasıyla ön planda olan bir epilasyon türüdür. Farklı cilt yapısındaki kişilerin güvenle tercih edebileceği özellikleri vardır.

Başlığının yapısı ve teknolojisi ile cilt üzerinde soğutucu bir etki bırakır. Bu etki aynı zamanda yanma hissini ve riskini önler. Ayrıca soğutma özelliği uygulama yapılan bölgenin rahatlamasını sağlar.

Buz Lazer Epilasyonun Farkı Nedir?

Normal epilasyonda uygulama sistemi ve teknolojileri farklıdır. Cildin güneşle temas etmemesi ve daha beyaz tonlarda olması gerekir. Hatta normal epilasyonda uygulama sırasında ciltte yanık meydana gelebilir.

Buz lazer epilasyon için bu tip şartlar aranmaz. Her zaman uygulama yapılması mümkündür. Ayrıca buz lazerde soğutma teknolojisi sayesinde ferahlatıcı bir his yaratılır ve yanık oluşmaz.

Buz Lazer Kılları Tamamen Yok Eder Mi?

En zorlayıcı yapıdaki kılları bile birkaç seansta yok eder. Ayrıca genelde en fazla 6 seansta tüm kıllardan %95 kurtulma şansınız vardır.

Buz Lazer Mi İyi, Alexandrite Mi?

Tüm dünyada kabul görmüş yüksek başarı oranına sahip buz lazer teknolojisi, ciltteki tüylere rengini veren melenin pigmenti tarafında daha az emilen diode dalga boyunu kullanan bir yapıda üretilmiştir. Bunun anlamı da bronz tende de uygulamaya fırsat verilmesidir.

Ancak Alexandrite ‘de bu tip avantajlar bulunmaz.

Buz Lazerin Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Buz lazerin orijinal olduğunu anlamak için cihazın FDA onaylı olması ve Ice patentine sahip olması gerekiyor. Ayrıca internetten bu konuda detaylı bilgi alarak buz lazer uygulaması yaptırabilirsiniz.

Buz Lazerin Zararları Var Mı?

Buz lazer tüm dünyada kullanılan bir teknolojidir. Ayrıca bu alanda birçok bilimsel çalışma yapılmıştır. Üstelik şimdiye kadar herhangi bir zararlı etki tespit edilmemiştir.

Buz Lazer Rahime Zarar Verir Mi?

Buz lazer rahime zarar vermez. Çünkü verdiği radyasyon enerjisi zararlı değildir. Bunun yanı sıra, yumurtalıklara da zararı yoktur. Zira, verdiği radyasyon enerjisi yumurtalıklara kadar ulaşmaz.

Karınca Yumurtası Yağı İşe Yarıyor Mu?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu