Reklam
DüğünEğlence

Dış Çekim Düğün Fotoğrafı Önerileri

Reklam

Günümüzde dış çekim düğün fotoğrafları bayağı revaçtadır. Sahilde, ormanlık alanlarda, tren garları vb. daha bir sürü yerde düğün çekimlerine şahit olabilirsiniz. Hatta fotoğraf stüdyolarının bile bu konuda birbirleriyle yarıştığını görmekteyiz. Dış mekanda çekim yaptırmak isteyen çiftler için birtakım dış çekim düğün fotoğrafı önerilerilerinde bulunalım.

İçindekiler

1.Şehrinizdeki Bütçenize Uygun En İyi Fotoğrafçıyı Bulun

İlk olarak, şehrinizdeki en iyi fotoğrafçıyı bulmakla işe koyulabilirsiniz. Çünkü fotoğrafçı seçiminin iyi olması demek; sonradan bakacağınız fotoğraflarınızın kaliteli ve güzel olması demektir. Bu yüzden, gerçekten bu işten anlayan, güzel ve başarılı çekimler yapmış kişileri bulmaya dikkat ediniz.

en sevimli düğün fotoğrafları
en sevimli düğün fotoğrafları

Fotoğrafçınızı ne zaman seçeceğiniz de önemlidir. Genel olarak, iki-üç ay öncesinden konuşup ayarlamanızı tavsiye ederiz. Eğer ünlü bir fotoğrafçı ile çalışmak istiyorsanız, onun için aylar öncesinden randevu almanız gerektiğini bilmelisiniz.

Fotoğrafçınızı bulduktan sonra ise, dış mekan yerinizi, zamanınızı, süresini belirlemek ve mekan ücretini öğrenmeniz gerekmektedir.

doğal düğün fotoğrafı çekimi
doğal düğün fotoğrafı çekimi

2. Fotoğrafçıyla İletişim Kontağı

Hayalinizdeki düğün fotoğraflarını elde etmek için fotoğrafçınızla aranızdaki iletişime önem vermelisiniz. Nasıl bir yerde ne şekilde verilen pozları istediğinizi önceden fotoğrafçıya bildirmelisiniz. Bu sayede, istediğiniz pozlara kavuşur ve rahatlıkla doğal pozlar verebilirsiniz.

en güzel düğün fotoğrafı önerileri
en güzel düğün fotoğrafı önerileri

3.Aksesuar Çeşitliliği

Fotoğrafçınızın çekim için gerekli olan belli başlı aksesuarlara sahip olmasına dikkat ediniz. Örneğin; farklı lensler, ışık sistemi gibi aksesuarlara sahip olan bir fotoğrafçı, flaş kullanmadan doğal ışıkla uzaktan çekim yapabilir. Böylelikle mükemmel karelere sahip olabilirsiniz.

düğün aksesuarları
düğün aksesuarları

4. Doğallık

Dış mekan çekimlerinde, doğal pozlar ön planda olmalıdır. Spontane anları yakalayabilen bir fotoğrafçı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

düğün fotoğrafı önerileri
düğün fotoğrafı önerileri

Daha öncesinde akıllara yer etmiş klasik düğün fotoğrafları yerine artık fotoğrafçılar gelin ve damadın doğal fotoğraflarını yakalamaya itina ediyorlar.

düğün için fotoğraf çekimi
düğün için fotoğraf çekimi

5.Zaman Dilimi

Gün ışığından en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, çekim için hangi saatlerin uygun olduğunu bilmelisiniz. Dış mekanda yapılacak çekim için 10:00-12:00 ve 14:00-17:00 saatleri dikkate alınmalıdır.

Profesyonel bir ekiple çalışıyorsanız bu yönlendirmeleri muhakkak onlarda yapacaklardır. Profesyonel olarak bu işi yapmayan bir yakınınızı kullacaksanız da bu saatlere dikkat etmeniz önemli olacaktır.

düğün fotoğrafı dış çekim önerileri
düğün fotoğrafı dış çekim önerileri

6. Sıradanlıktan Sıyrılın

Dış mekanda drone, helikopter, jib çekimi gibi farklı seçeneklerle ilginç ve farklı açılardan çekilmiş fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

7. Küçük ve Önemli Detayları Atlamayın

Çekim öncesi, kuaför hazırlıklarınızı ne zaman tamamlayacağınızı planlayınız ve ağır makyajdan kaçınınız. Çekim sırasında giyeceğiniz gelinliğin de rahat olmasına dikkat ediniz.

düğün fotoğrafı için öneriler
düğün fotoğrafı için öneriler

Bunun yanında, yanınıza topuğu çok yüksek olmayan ayakkabı almayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca, çekim boyunca size yardımcı olabilecek yakınlarınızı getirmeyi de unutmayınız.

8. Sade ve Doğal Bir Elbise Seçimi

Günümüzde de hala devam etmekte bir gelenek haline gelmiş gelinlikle fotoğraf çekimi artık yavaş yavaş rafa kalkıyor diyebiliriz. Özellikle orman, kumsal dış çekimlerinde kabarık gelinliklerden ziyade sade, beyaz bir elbise seçimi oldukça önemlidir.

dış çekim elbisesi modelleri
dış çekim elbisesi modelleri

Elbise konusunda hala tereddütte kaldıysanız Dış Çekim Elbisesi Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Bütün bu anlatılanların yanı sıra artık bu sektör oldukça gelişti. Kimi fotoğraf stüdyoları çekim için alanlar oluşturarak gelin ve damadın elbisesinden, saç ve makyajına kadar kendileri hazırlayarak istedikleri konseptte fotoğraflarını çekebiliyorlar. Tabii sıradan fotoğraf stüdyolarına göre bu durum biraz daha fazla tuzlu olabiliyor.

ormanda dış çekim
ormanda dış çekim

Dış çekim düğün fotoğrafı önerileri ile önceden planlayarak istediğiniz mükemmel fotoğraflara kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu