Reklam
Saç

En Güzel Kısa Saç Modelleri

Reklam

Uzun senelerdir moda olan uzun saçın yerini kısa saçlar almaya başladı. Özellikle havaların sıcaklamasıyla beraber daha çok tercih edilen en güzel kısa saç modelleri sizler için hazırlandı. Dalgalı, kıvırcık, düz modellerden kesimlerine kadar farklı kısa saç kesimlerini sizler için derledik.

2018 Senesinin En Güzel Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri arasında bu senenin en trend olanı kaküllü kesilmiş saçlar oluşturuyor. Kaküllü kısa saçlar oldukça modern bir görünüm oluşturuyor. Bunun yanında hızlı bir duş almanız gerektiğinde sizi çok zorlamıyor. Bakımının da uzun saçlara nazaran daha kolay olduğu su götürmez  bir gerçek.

kisa dalgali sac modelleri
kisa dalgali sac modelleri

Renki gözleri özellikle ön plana çıkarmak isteyen kadınlar için kakül kesim tercih edilebilir. Tabi burada kakülün hangi boyda kesildiği de önem taşıyor. Kaş hizasında veya kaş hizasının üzerinde kesilmiş kaküllerle göz renginizi daha çok ortaya çıkartabilirsiniz.

en güzel kısa saç modelleri
en güzel kısa saç modelleri

Omuz hizasında veya biraz daha yukarıda kestirilen saçı da uzun buluyorsanız ve daha kısa saç kestirmek istiyorsanız bu saç modeli de oval veya dikdörtgen yüz hatlarına sahip kadınlara çok yakışıyor. Tabi bu saç modelinin daha fazla cesaret istediği aşikar. Özellikle uzun saçlıysanız kestirmenin öncesinde iyice düşünülüp kestirilmesi gerekiyor 🙂

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Uzun kıvırcık saçın bakımı ve şekillendirmesi oldukça zor oluyor. Kıvırcık saçlarınız var ise kısa saç kesimiyle daha rahat ve fresh bir görünüme kavuşabilirsiniz.

curly hair modals
curly hair modals

Saç şekilleri arasından en fazla uğraş gerektireni kıvırcık saçlar oluştursa da hangi kesim tercih edilmiş olursa olsun en tarz görünümü de yine kıvırcık saçlılar yakalıyor bence.

kivircik kisa sac 2018
kivircik kisa sac 2018

Orta boy veya uzun saçlarınızla tamamen bir değişiklik yakalamak isterseniz saçlarınıza perma da yaptırabilirsiniz. Saçlarınızı böylece kısaltarak kıvırcık saçlı görüntüye dönüştürebilirsiniz. Perma Saç Modelleri yazı dizimize bakarak da fikir edinebilirsiniz.

düz saçtan permayla kıvırcık saça
düz saçtan permayla kıvırcık saça

Kıvırcık saçlarda kakül ve perçemin de çok yakıştığını belirtmeliyiz.

kivircik kisa sac modelleri
kivircik kisa sac modelleri

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

kisa sac
kisa sac

Dışarı çıkarken beni fazla uğraştırmayacak olan bir saç modeli istiyorum diyorsanız doğal dalgalı saçlarınızla ufak bir şekillendirmeyle anında dışarı çıkabilirsiniz. Fazla uğraş istememesi açısından kullanımı oldukça rahat olacaktır.

dalgali kisa sac modelleri 2018
dalgali kisa sac modelleri 2018

Tamamen düz saçlarınız var ise değişiklik yapmak istediğinizde kalın maşalar sayesinde dışarı çıkmadan az bir süre içerisinde dalgalı saçlara kavuşabilirsiniz.

kisa dalgali sac modelleri
kisa dalgali sac modelleri

Düz Kısa Saç Modelleri

Düz saçlılar ise dalgalı ve kıvırcık saçlılara göre içlerinden en şanslı olanı. Veya farklı saç tipiniz olmasına rağmen düzleştirici veya fönler de tercih edebilirsiniz. Kısa ve düz saç hemen hemen bütün yüz hatlarına giden bir kesim oluyor.

kaküllü düz kisa sac modelleri
kaküllü düz kisa sac modelleri

Kakül saç kestirmek isteyip ‘ama acaba bana yakışır mı’ diye düşünüyorsanız, takma kaküllerden alarak saçınızda deneyebilirsiniz. Sonrasında beğendiğiniz takdirde kestirmek sizler için daha işlevsel olacaktır. Malum kakül veya perçem kestirdikten sonra diğer saçlarla aynı hizaya gelene kadar çok uzun süre beklememiz gerekiyor 🙂

En güzel kısa saç modelleri için daha fazla görsel görmek istiyorsanız galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın

Kucak dolusu mutluluk 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu