Evde Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Evde Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Farklı bir çok sebepten dolayı cildimiz solgun hale gelebilir, lekeler ortaya çıkabilir. İşte bu gibi durumlarda evde doğal yöntemlerle cildinize kimyasal sürmeden cilt beyazlatma yöntemlerine başvurabilirsiniz. Bu sayede uygun ve doğal ürünlerle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Solgun ve lekeli teni olanların dışında esmer ve ara ten rengine sahip insanlar da bu yönteme yönelebilmektedir. Beyaz ten rengi elde etmek isteyen bu kişiler bazen bilinçsiz olarak pazarda bulunan ilaç ve kozmetik ürünlere hücum ediyorlar. Tabi her kimyasal alımında olduğu gibi bazı yan etkilere de maruz kalınabiliyor.

Yan etkilerden çekiniyor, daha doğal bir yol izlemek istiyorsanız yazımızın devamını dikkatlice okuyunuz. Her biri doğal olan bu yöntemler ile beraber ilaç veya kozmetik bir ürün kullanımına gerek kalmadan istediğiniz beyazlığa kavuşabilirsiniz.

cilt beyazlatmak için alternatif seçenekler
cilt beyazlatmak için alternatif seçenekler

Cilt Beyazlatma Hakkında Tariflere Girmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Verecek olduğumuz tarifleri cildinizi tanımadan sakın ama sakın kullanmayın. Hassas bir cilde sahip olmanız durumunda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bundan dolayı kozmetik ürünlerde olduğu gibi bu ürünleri de uygularken bir dermatolog fikrine başvurun. Eğer kullanım açısından herhangi bir sorun görünmüyor ise sabırlı bir şekilde uygulamaya başlayın. Tariflerin etkisi genel olarak en az 4 hafta sonra gözle görünür hale gelir. Bunu dikkate alınız.

En Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Yoğurt

Yoğurt içerisinde barındırdığı laktik asitler ile cilt beyazlaması için bir alternatif haline gelmektedir. Uygulamak ise oldukça basit. Parmaklarınız yardımı ile bir miktar yoğurdu alın ve ardından hafif dokunmak sureti ile maske biçimi alana kadar sürün.

cilt güzelliği için yoğurt maskesi
cilt güzelliği için yoğurt maskesi

Buradaki püf nokta tabakanın ince olmasına özen göstermektir. Birkaç dakika beklemenin ardından su ile durulayın. Ekstra bir dokunuş yapmak isterseniz yoğurt içerisine yulaf unu veya bal karıştırabilirsiniz. Bu dokunuşlardan birini yaparsanız 10 dakika beklemeye özen gösterin.

Tam Buğday Unu + Zerdeçal

Bu yöntemdeki baş rollerimiz olan zerdeçal ve tam buğdaya limon suyu da eşlik ediyor. Gereken oranlar;

  • 1 tutam zerdeçal tozu
  • 2 tatlı kaşığı tam buğday unu
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Malzemelerin hepsini bir kapta karıştırın. Oluşan karışımı itina ile yüzünüze sürün. Sürmenin ardından 15 dakika kalması etkili olacaktır. 15 dakikanın ardından ılık su ile durulayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, yapısı itibari ile çok yağ barındırdığı için sadece beyazlaması istenilen bölgeye sürülmelidir. Aksi halde aşırı yağlanmaya yol açacağı gibi sivilce oluşumuna da neden olabilir. Yüzünüze uygularken pamuğu aracı olarak kullanmak en iyi opsiyon olacaktır.

hindistan cevizi yağının cilde faydaları
hindistan cevizi yağının cilde faydaları

Bal + Badem

Malzemelerimiz;

  • 1 tatlı kaşığı süt tozu
  • 1 tatlı kaşığı badem
  • 1 tatlı kaşığı bal

Oranlarına göre ayrılmış olan üç malzemeyi bir kapta iyice karıştırın. Karıştırmanın ardından dikkatlice yüzünüze sürüp yaklaşık olarak 10 dakika bekleyin. Sürenin bitimi ile beraber ılık su ile durulanın.

Pirinç Suyu

Pirinç suyu içerisindekiler sayesinde hem cildin beyaz hale gelmesinde hem de beslenmesinde oldukça kuvvetli bir rol oynar. Bu yöntemi uygulamak için pirinç suyunu haşlayın ve ardından ılık hale gelene kadar bekleyin. Ardından tonik yardımı ile yüzünüze her gün uygulayın.

pirinç suyunun inanılmaz faydaları
pirinç suyunun inanılmaz faydaları

Zerdeçal + Limon Suyu + Süt

Bu tarifimizde tam buğday ununun yerinin süt almakta.

  • 1-2 yemek kaşığı toz zerdeçal
  • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • Yarım yemek kaşığı süt

Malzemeleri bir kapta toplayıp iyice karıştırın. Uygulayacağınız bölge olan yüzünüzü iyice temiz hale getirin. Karışımı uygulamadan önce yüzünüzü hafif ıslatın ve ardından masaj yapmak sureti ile yüzünüze uygulayın. 5 dakikalık uygulamanın ardından ılık su yardımı ile cildinizi durulayın.

cilt beyazlatma yöntemleri 2020
cilt beyazlatma yöntemleri 2020

Neden Cilt Beyazlatma Yöntemlerine İhtiyaç Duyarız?

Genelde aşırı kafein kullanımı, sigara kullanımı, güneş koruyucu kullanma alışkanlığı olmaması, yoğun stres altında yaşamak ve cildinize uygun olmayan kozmetik ürünleri kullanmak cildinizin renginin birkaç ton koyulaşmasına ve cilt lekeleri oluşmasına sebep olmaktadır.

Kimyasaldan uzak cilt beyazlatma yöntemleri arasından kendinize en uygun olanı seçerek denemeye başlayın. Uzun vadede etkisinin görüleceği için biraz sabır da gerektiğini belirtmek isteriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status