Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Fransız Askısı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Reklam

Ameliyatsız yüz gerdirme olarak da bilinen Fransız askısı nedir, nasıl uygulanır?

Sarkmalar ve kırışıklar yaşlanma belirtisi olarak kendini gösteriyor. Çoğu kadın ve erkek özellikle belli bir yaştan sonra yüz gerdirme operasyonları yaptırıyor.

Sizlere bugün belki kendisini Seda Sayan ile duymuşssunuzdur ama tüm dünyada oldukça popüler olan Fransız askısı işleminden bahsedeceğiz.

İçindekiler

Fransız Askısı Nedir?

Fransa’da ortaya çıkan Fransız askısı, zamanla tüm dünyada rağbet görmüştür. Ameliyatsız yüz gerdirme olarak da geçen ve diğer yüz gerdirme operasyonlarına göre ağrısız ve bir klinik ortamda uygulanan küçük bir işlemdir.

Sadece güzellik amaçlı sarkmalar ve kırışıklar için değil; aynı zamanda yüz felci geçiren kişiler için de uygulanabiliyor. Ayrıca bu yöntem, 10 yıl gençleştirerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Fransız askısı
Seda Sayan Fransız askısı önce sonrası

Seda Sayan, Angelina Jolie, Megan Fox, Bella Hadid, Victoria Beckham, Jennifer Aniston, Selena Gomez gibi birçok ünlü Fransız ip askı tekniğini yaptırdı.

Fransız Askı Nasıl Uygulanır?

Fransız askı tekniği, ortalama 45 -1 saat kadar süren ve öncesinde lokal anestezi veya sedasyon yapılarak işlemin yapılacağı bölge tespit edilip kulak üzerindeki derinin altına medikal ip yerleştirilir. Daha sonra ipler gerilerek yüzdeki simetri ayarlanır ve sonrasında ipler sabitlenip işlem bitmiş olur. Ve 2-3 ayda tam olarak işlemin sonucunu görmeniz mümkündür.

Fransız askısı
Fransız askısı nasıl uygulanır

Bu yüz germesinde iki tip ip askı kullanılır: Bunlar eriyen dikiş ve kalıcı dikiştir. Eriyen dikişler 2-3 sene kadar kalıcılığı bulunuyorken, kalıcı dikişler ise uzun süre dayanıklıdır.

Fransız askısı uygulama öncesi makyaj yapılmamalı, cilde peeling veya maske yapılmamalı, kan sulandırıcı ilaç kullanmamalı, alkol ve kahve gibi uyarıcı içecekler almamalı ve uykusunu almış bir halde uygulama alanına gelinmelidir.

Fransız askısı uygulama sonrası normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Örneğin yemek yiyebilir, yüzebilir, duş alabilir ve makyaj yapabilirsiniz. Ancak ilk 3 hafta boyunca yüz üstü yatılmamalı, ağız çok açılmamalı, yüzü ovuşturmaktan kaçınmalı, çok fazla mimik yapmaya çalışmamalıyız ve güneş ışınlarına karşı güneş kremi sürülüp dışarıya çıkılmalı.

Kimler Yaptırabilir?

Fransız ip askı tekniğini 30-65 yaş arasındaki kadın ve erkek herkes yaptırabilir.

Ayrıca yüz gerdirmek için herhangi bir ameliyat olmak istemiyor ve yüzünde derin kırışıklık ve sarkma sorunu yaşıyorsan Fransız ip askı yöntemi tam sana göre demektir.

Fransız Askı Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

En çok etki gösteren yüz ve boyun bölgesidir. Ancak Fransız ip askı işlemi şu bölgeler için de uygulanıyor:

Fransız askı
Fransız askı hangi bölgelere yapılır

Elmacık kemikleri belirginleştirme, yanak, kaş kaldırma, yüzü oval biçime getirme ve çene altı sarkmaları için Fransız ip askı tekniği kullanılabiliyor.

Fransız Askısı Zararları

Fransız askısı zararları var mı sorusu için bu işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız doktorunuzu iyi seçmenizde yarar vardır. Her operasyon gibi bunun da bazı yan etkileri bulunuyor. Ödem, şişlik ve morluk gibi sorunlar diğer operasyonlarda da var olsa da Fransız askı işleminde çok az miktarda görülür.

Fransız askısı zararları olarak uygulama derinliğinin ayarlanamamasıyla iplik, yüzeyde çukurlar oluşturabilir.  Ve ayrıca iplik eşit ölçüde yapılmadığında asimetrik yüz sorunları ortaya çıkabilir.

Fransız Askı Fiyatları

Fransız askısı fiyatları için kesin bir şey söyleyemeyiz. Zira, germe işleminde kullanılacak ip miktarına göre fiyatlar belirlenmektedir. Eğer aşırı sarkma sorunu varsa daha çok ip kullanılacak diyebiliriz.

Kısacası fiyatlar konusunda en sağlıklı bilgiyi yine doktorunuz verecektir.

Cilt bakımı denilince akıllara gelen Kore cilt bakım ürünleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız.

Fransız Askısı Yorumları

Fransız askısı yaptırmayı düşünenler veya kullanıcı yorumlarını merak edenler için sizler için araştırdık ve yorumlara ulaştık.

  • Seda Sayan’ın videosunu izledikten sonra Dr. Nejat Can’a yaptırdım. Fransız askı yaptıralı bir ayı biraz geçti. Kontrole de gittim. Benim derim inceymiş, çok ödem oldu. 3-4 gün dışarı çıkmamak lazım. Aynaya ilk baktığımda çok komik bir görüntüyle karşılaştım, suratım yukarı çıkmıştı ama zamanla iniyor. 3-4 gün işe gitmemek gerek bence. Şakaklarda askıları bağladıkları yeri sürekli saçımla kapattım. Bir taraf şimdi belli belirsiz, diğer taraf tam düzelmedi. İkinci ayın sonuna kadar geçeceğini söylediler. Bir de bir tarafta elmacık kemiğim daha belirgin. Bunun da ikinci ay sonunda eşitleneceğini söylediler. Genel olarak çok memnunum, herkes yüzündeki yorgunluk gitmiş diyor, yüzüme tazelik ve gençlik geldi. Yaşım 45 bu arada.
Fransız askı
Fransız askısı önce sonrası
  • İlk bir kaç gün yüzünüze uyuşturucu iğne yapılan yerler ve ip askı için iğne geçen yerler ödemli oluyor. Bende hiç katlantı falan olmadı hatta şu an işlemden ertesi gün çektiğim fotoğraflara bakıyorum da gayet normal görünüyor. Çene yanlarındaki sarkıklık gitti .Hatta şu an salmış haliyle bile yok .İlk günler çok daha fazla gergindi .Şimdi daha iyi. Sonuç olarak ilk günler tövbe bir daha yaptırmam dediğim işlemi yine olsa yine yaptırırdım. Size tavsiyem, ip askıyı düşünen denemek isteyen varsa işlem sonrası birkaç günü sakin atlatmaya çalışın sadece.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu