Reklam
DekorasyonEğlenceTasarım

Fresh Yatak Odası Dekorasyonu

Reklam

Birçoğumuz için uyku oldukça önemli. Uzmanlar günde sekiz saat uyku önerirken yani günün 1/3’ünü geçirdiğimiz yatak odası da sizler için oldukça önemliyse fresh yatak odası dekorasyonu adlı yazı dizimizin devamını da görmenizi öneririm.

Fresh Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri

Odanızın geniş olması sizlere çok büyük avantaj sağlayacaktır. Yeteri kadar büyük olmasa da endişelenmenize gerek yok. Küçük dekorasyon hileleri ile odanızı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz.

açık renk yatak odası dekorasyonu
açık renk yatak odası dekorasyonu

Yazı dizimizin sonuna kadar giderek uyguladığınız takdirde sonucun muhteşem olacağına kuşkunuz olmasın.

yeşil yatak odası dekorasyon modelleri
yeşil yatak odası dekorasyon modelleri

Yatak odalarında sık yapılan bir hata ise koyu renk, büyük tablolar tercih ediliyor. Bunun  yerine açık renklerden oluşan minik bir tablo tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Odada Açık Renk Tercih Etmelisiniz

Ferah yatak odası dekorasyonu düşünüyorsanız kesinlikle odada bolca açık renkler tercih etmelisiniz. Özellikle güneş görmeyen ve basık bir odanız var ise daha geniş ve ferah göstermek için açık renkleri tercih etmekten çekinmeyin.

yatak odası dekorasyon önerileri 2019
yatak odası dekorasyon önerileri 2019

Duvar ve tavan rengini beyaz, kırık beyaz, bej, leylak, şampanya renklerinde tercih edebilirsiniz.

yatak odası dekorasyonu 2019
yatak odası dekorasyonu 2019

Zemininiz taş veya ahşap olsun açık renk tercih etmenizde fayda var. Kimi kadınlar yerdeki kılı, dökülen bir şeyi belli etmemek adına koyu renk tercih etmek isteyebiliyorlar. Eğer koyu renk bir zemin düşünüyorsanız bu durumu tercih ettiğiniz dolap, yatak gibi ürünlerde açık renk tercih ederek de dengeleyebilirsiniz.

Dekorasyonda Aynaya Yer Verin

Ayna giren odanın eskisi gibi görünmeyeceği aşikar. Aynanın büyüsü sayesinde oda daha derinlikli bir yapıya bürünerek, daha geniş görünecektir.

aynalı yatak odası 2019
aynalı yatak odası 2019

Aksesuarlarda ve odanın belirli bölümünde boy aynalarına yer verebilirken, giysi dolaplarınızın dış tarafında da ayna tercihi kullanabilirsiniz. Böylelikle boy aynası yerinden de tasarruf etmiş olursunuz.

fresh bedroom nice 2019
fresh bedroom nice 2019

Daha Az Aksesuar Şart

Komodin veya çekmecelerin üzerini çok fazla eşya ile boğmamaya dikkat etmelisiniz. Gereksiz fazlalıkları dolapların içine yerleştirmelisiniz.

dekorasyon fikirleri yatak odası 2019
dekorasyon fikirleri yatak odası 2019

Kimileri bolca fotoğraf ve biblo tercihi yapmayı da düşünebilir. Eğer çok geniş bir yatak odanız var da tabi neden olmasın. Fakat orta veya küçük bir yatak odanız var ise üstte bir takı kutusu ve bir parfümden fazlasına ihtiyaç duymamalısınız.

wonderful boho badroom 2019
wonderful boho badroom 2019

Dekoratif ürünlerin yanında sade bir odada çiçeklere de yer verebilirsiniz. Özellikle yeşilliği seviyorsanız yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi çiçeklerle odanızı soft ve fresh hale getirebilirsiniz.

İhtiyacınıza Göre Aydınlatma Seçmelisiniz

Yatak odasında da tabi ki aydınlatma olmazsa olmazlarımızdan. Özellikle gece yatmadan önce düzenli olarak kitap okuyanlardansanız yatağınızın yanında kolayca erişebileceğiniz bir ışık düğmesi önemli.

ahşap yatak odası dekorasyonu
ahşap yatak odası dekorasyonu

Bunun yanında makyaj yaparken tabi ki bu ışık yeterli olmayacaktır. Buna göre bir seçim yapmalısınız. Eğer yüksek tavanlı bir odanız var ise sarkık avizeler tercih edebilirsiniz. Bunun dışında tavandan sarkan uzun avizeler tercih etmemenizi öneririm.

sade yatak odası dekorasyonu
sade yatak odası dekorasyonu

Kitap okumak için komidin üzerine kullanacağınız bir abajur veya, duvara sabitlenmiş mini bir avize düşünebilirsiniz.

Fresh yatak odası dekorasyonu adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu