Reklam
İş Birliği | Tanıtım

Gülüşünüzü Şekillendirmenin En Konforlu Yolu: Şeffaf Plak

Reklam

Ağız ve diş bakımı sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak, birçok kişi sadece ağız ve diş sağlığı için değil estetik bir görünüm için de ağız ve diş bakımına özen gösterir. Dış görünüşe önem veren herkes için estetik bir güzelliğe sahip olmak ve özgürce gülümsemek önemli bir yere sahiptir. Ağız ve diş görünümünde estetik bir görünüm elde etmek için ortodonti tedavileri uygulanır.

Ortodonti tedavisi; tedavi sürecinin zorlu olması, metal diş telinin görünümü sebebi ile çoğu kişi tarafından ertelenir. Hatta ortodonti tedavisinin gerekli olduğu bilindiği halde tedavi hastalar tarafından sürekli geciktirilir. Ortodonti alanında her geçen gün gelişen yöntemler sayesinde birçok kişi hayalindeki gülüşü şeffaf plaklar ile şekillendirmeye başladı.

Şeffaf plak tedavisi güzel gülüşler için günümüzde uygulanan en etkin yöntemlerdendir. Şeffaf plaklar, diş teli tedavisine alternatif olarak geliştirilmiş ve birçok kişinin tedaviye çekimser yaklaşmasını engellemiştir. Günümüzde her yaştan kişi şeffaf plaklar ile gerçekleştirilen tedavileri tercih ediyor.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir
Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir

Her geçen gün yaygınlaşan şeffaf plak ortodonti tedavisi hastalar için diş teli yerine geliştirilmiş en yeni ve etkin alternatiftir. Şeffaf plak tedavisinde, diş teli ile tedavi sürecinde yaşanması olası olan ağrı hissi yaşanmaz.

Klasik diş teli görüntüsünde olmayan şeffaf plaklar, kişiye estetik bir görünüm kazandırır. Şeffaf plakların tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri de gülüşleri şekillendirmesidir. Ayrıca şeffaf plaklar, kullanım açısından oldukça konforludur. Şeffaf plakların istenen her an takılıp çıkarılma özelliği sayesinde hastanın günlük yaşantısına rahatça devam etmesini sağlar. (Verimli tedavi sonucu için plakların günde 20-22 saat takılması gereklidir)

Metal diş teli kullanımında hastadan yemek yeme alışkanlıklarında bazı değişiklikler yapması istenir. Ancak, şeffaf plak tedavisinde hasta istediği besini tüketmekte hiçbir engelle karşılaşmaz.

Diş teli tedavisi uygulanan hastaların ağız ve diş bakımı oldukça zorludur. Diş teline uygun fırça ve fırçalama teknikleri uygulanmaması halinde diş mineleri de zarar görebilir. Ancak şeffaf plaklar istenildiği zaman çıkarılabilme özelliğine sahip olduğu için bakım esnasında herhangi bir zorluk çıkartmaz.

Takılıp çıkarılabilme ve ağız bakımı kolaylığı sunan, estetik bir görünüme sahip olan ve ağrı hissinin çok az yaşandığı şeffaf plak tedavisinde konfor daima ön plandadır.

Şeffaf Plak Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Şeffaf Plak Tedavisi Kimler İçin Uygundur
Şeffaf Plak Tedavisi Kimler İçin Uygundur

Ortodonti tedavisi özellikle günümüz teknolojisi ile her yaşta uygulanabilir.

Her geçen gün metal diş tellerinin yerini alan şeffaf plaklar 10-12 yaştan itibaren tedavilerde kullanılır.

Şeffaf plak tedavisi için bir üst yaş sınırı yoktur.

Şeffaf plak tedavisine başlamadan önce, kişinin tedaviye uygun olup olmadığı ortodontist tarafından değerlendirilir. Diş eti sağlığına ve ağız hijyenine önem veren, kemik yapısı elverişli olan hastalar için şeffaf plak tedavisi uygulanabilir.

Neden Şeffaf Plak Tedavisi?

Neden Şeffaf Plak Tedavisi
Neden Şeffaf Plak Tedavisi

Ortodonti tedavisinde çapraşık ve ayrık diş, yanlış kapanan çene gibi ortodontik durumlarda şeffaf plak tedavisi uygulanır.

Hastanın tedaviden beklentileri iyi bir şekilde değerlendirildikten ve tedavi yöntemlerine uygunluğu belirlendikten sonra tedavi süreci planlanır. Şeffaf plakların metal diş tellerine göre avantajları daha ön plana çıktığı için tercih edilebilirliği de artar. Özellikle gülüşlere kattığı özgürlük ile diş teli takmakta çekimser olan hastalar için şeffaf plaklar en iyi alternatiftir.

Metal diş telleri dışarıdan kolayca fark edilebilir. Ancak, şeffaf plak oldukça zor fark edilir. Kullanım kolaylığı ve konfor sunması ile diğer ortodonti yöntemlerinin önüne geçmeyi başaran şeffaf plaklar ileri yaşlarda tedaviye başlayan hastalar için de en uygun yöntemlerdendir.

Şeffaf plaklar ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız www.seffafplakdunyasi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu