Reklam
GebelikGüncel HayatSağlık

Hamilelikte Hangi Ezgersiz Yapılmalıdır?

Reklam

Hamileyken spor ve egzersiz çalışmalarınızı kesinlikle aksatmamanız gerekiyor. Özellikle doğuma ön hazırlık gibi düşünüldüğünden dolayı daha kolay bir şekilde doğum yapmanıza yardımcı olacaktır. Hamilelikte hangi egzersiz yapılmalıdır? sorusunun cevabı ise alternatif seçenekler ile bizde…

Spor ve egzersizlerin hamile olan kadınlara olumlu yanları da sadece bununla sınırlı kalmayacak. Tüm bunlar haricinde aynı zamanda hem anne adayının hem de bebek sağlığının korunmasını desteklemektedir. Bu yüzden hamileyken egzersizlerinize ara vermeden devam ettirin.

Fakat burada altını çizmemiz gereken en önemli hususlar arasında ise spor ve egzersiz yaparken mutlaka tempoyu çok fazla arttırmamaya da dikkat etmeniz gerekiyor. En sık yapılan hatalar içerisinde daha çok yüksek tempoda bir spor yapılması oluyor. Bu bebek sağlığını riske atmaya zemin hazırlayabiliyor.

Hamilelikte Yürüyüş Egzersizleri

Yürüyüşler gebe olan kadınlar için adeta bir şifa kaynağı olacaktır. Hafif bir tempo ile yapılacak olan yürüyüşler gebelik döneminde olan anne ve bebeğe oldukça iyi geliyor. Yapacağınız yürüyüşlerle birlikte bu süreç içerisinde devam etmekte olan ağrılarınızın da artık üstesinden gelmeye başlamış olacaksınız.

hamilelikte hangi egzersiz yapılmalıdır
hamilelikte hangi egzersiz yapılmalıdır

Bu yüzden mümkün olduğunca sizlerde artık spor ve egzersizlerinize devam etmeye dikkat etmelisiniz. Egzersiz denilince şüphesiz ilk akla gelenlerden birisi de yürüyüş oluyor. Hamileyken yürüyüş yapılır mı diye sorabilirsiniz.

hamilelikte yürüyüş egzersizi
hamilelikte yürüyüş egzersizi

Hiçbir sakıncası olmadığından dolayı sizlerde yürüyüşlerinizi her gün düzenli şekilde yapabilirsiniz. Fakat hamile olan kadınlara söylememiz gereken önemli bir konu var. Bu konulardan birisi de her gün yürüyüşlerinizi düzenli şekilde yaparken 30 dakikayı geçmemeye dikkat etmeniz gerekiyor.

Hamilelikte Yüzmek Oldukça Yararlı

Spor aktiviteleri arasında yer alan yüzme de hamile olan kadınlara oldukça iyi geliyor. Bu yüzden uzman doktor bile hamileyken kadınların yüzmesini öneriyor.

hamilelikte yüzme egzersizleri
hamilelikte yüzme egzersizleri

Eğer ki rahat bir şekilde doğum yapmak istiyorsanız o halde yapmanız gereken ise hemen yüzme aktivitesi içerisinde yer almak olacaktır.

hamile egzersizleri nelerdir
hamile egzersizleri nelerdir

Yüzme sporu yaparak, doğum sancılarını minimalize edebileceğiniz gibi çocuğunuzu doğururken de rahat edecek bir doğum süreci geçirirsiniz. Bu yüzden hamilelikte hangi ezgersiz yapılmalıdır mutlaka bilinmeli ve hayatınıza uygulanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu