Reklam
Saç

İnce Telli Saçlara Yapılması Gereken Bakımlar

Reklam

Kadınlar için bakım oldukça önemlidir. Özellikle saç bakımı en çok önem verdikleri konulardan biridir. Saçların doğal, canlı ve gür görünmesi için farklı bakım önerileri bulunmaktadır. Her ne kadar ince ve düz saça sahip olmak şekil vermek açısından kolay gibi görünse de bu tür saçlara sahip bayanların merak ettikleri tek konu, ince telli saç bakımı nasıl yapılması gerektiğidir. Saçlarınız ince ve sönük ise yapacağınız bazı uygulamalar ile daha gür ve canlı saçlara kavuşmanız mümkün. İşte İnce telli saçlara yapılması gereken bakımlar…

İçindekiler

İnce Telli Saçlardan Kurtulun

Saç telleriniz ince ve biçimsiz ise, saçınıza daha fazla özen göstererek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken, saçınızın ihtiyaçlarını anlamak ve ona göre davranmak. Saçınıza yapabileceğiniz bakımlar sayesinde istediğiniz saçlara kavuşmanız çok kısa zaman alacaktır.

  • Doğru şampuanı kullanmak
  • Saç maskesi kullanmak
  • Çok sıcak su ile saçı yıkamamak
  • Belirli aralıklarla saçlarınızı kestirerek güçlenmesini sağlamak
  • Çok fazla işlemden kaçınmak
  • Doğru tarak seçimi

Saçınızın ihtiyaçlarını anlamanız ve ona göre davranmanız daha sağlıklı ve güzel saçlara kavuşmak için en önemli etkendir.

İnce telli saçlara yapılması gereken bakımlar
ince telli kısa saç bakımı

Doğru Şampuan Kullanımı

Kullandığımız şampuanların tek özelliği sadece saçı temizlemek değildir, aynı zamanda güçlendirmek ve bakım yapmaktır. Saçlarınıza gerekli özeni göstermek için mutlaka saç tipinize uygun olan doğru şampuanı kullanmak zorundasınız.

Her saç tipi için farklı şampuan önerileri bulunuyor. Farklı markaların saçınıza uygun olan türünü alarak doğru şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Şampuan markası kadar kullanımı da önemlidir. Şampuan kullanırken doğru miktarlarda saçınıza uygulamalı ve kök uçlarına çok değdirmeden masaj yaparak saçınıza uygulamalısınız.

Zigavus Forte Şampuan adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

İnce Telli Saçları Doğru Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Saç telleriniz çok ince ise, bakım önerilerine mutlaka uymanız gerekiyor. İnce telli saçı olanlar mutlaka saç kesimine dikkat etmek zorunda. Doğru şekilde kesilmeyen saç daha ince ve zayıf görünmesine neden olacaktır. Kesim sırasında mutlaka katlı ve saçınızı daha çok gösterecek modelleri tercih etmeniz gerekiyor.

İnce telli saçlara yapılması gereken bakımlar
ince telli saç bakımı nasıl olmalıdır

Yazın Yapmanız Gereken Kolay Saç Bakımı adlı yazı dizimize göz atarak yazın git gide sönükleşen saçlarınıza gereken bakımı sağlayabilirsiniz.

İnce Telli Saçlara Maske Yapın

Saç bakımı için mutlaka belirli aralıklarla saçınıza maske uygulaması yapmanız gerekiyor. Saç maskesi saçınızın ve saç derinizin ihtiyacı olan eksikleri tamamlayacaktır. Banyo sırasında ve sonrasına saçınıza en uygun olan maske türlerini kullanabilirsiniz. Bu saçlarınızı dış etkenlerden koruyarak güçlendirecektir. Ayrıca doğal ürünlerle ( yumurta, zeytinyağı, badem yağı ) evde saçınıza kolaylıkla maske uygulayabilirsiniz.

Saç Bakımının En Temeli: Muhteşem 5 Saç Maskesi Önerileri adlı yazı dizimize bakmadan geçmeyin.

Sıcak Sudan Uzak Durun

Saçın en büyük düşmanlarından biri dış etmenlerin yanı sıra çok sıcak su ile dış almaktır. Duşu her zaman ılık su ile almalısınız. Sıcak su ince telli olan saçlarınıza daha çok zarar verecek ve daha çok dökülmesine neden olacaktır. Ayrıca saç deriniz daha çok zayıflayarak saçlarınızın yeteri kadar beslenmesinin önüne geçecektir. Bu gibi durumları yaşamamak için mutlaka çok sıcak su ile banyo yapmaktan kaçınmalısınız.

Doğru Tarak Tercih Edin

Birçok kişi tarak alırken yeteri kadar dikkatli ve titiz davranmıyor. Tarağın kötüsü de olur muymuş demeyin, evet saçınızı daha kötü duruma getirebilir. Elbette her tarak aynı değil, tarak alırken saçınıza yeterli olan bakımı sağlayacak tarağı tercih edin. Özellikle yumuşak uçlu ve silikon tarak seçimi sizin için en iyi tercih olacaktır.

İnce telli saçlara yapılması gereken bakımlar
ince telli saç nasıl yapılır

Çok Fazla İşlemden Uzak Durun

İnce telli saçlara sahip olanlar için pek fazla ürün kullanımı önerilmiyor. Saçlarınıza gerekli bakımı yaparak ve doğru adımları takip ederek, güzel görünebilirsiniz. Saçlarınıza şekil vermek için ağır işlemler yerine saçınıza gerekli hacmi sağlayacak,

  • Saç spreyi
  • Saç köpüğü

Saçınız için uygun olanları tercih ederek bakım uygulamasına devam edebilirsiniz.

İnce telli saç bakımı yaparak saçlarınızı oldukça sağlıklı hale getirip, güçlendirerek dolgun saçlar elde edebilirsiniz. İnce telli saç bakımı yanı sıra saç tellerinizi daha fazla kalınlaştırmak istiyorsanız  İnce Telli Saç Kalınlaştırma okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu