Reklam
Genel

Yazın Yapmanız Gereken Kolay Saç Bakımı

Reklam

Yaz ayının gelişiyle saçlarımız bir çok sebepten dolayı diğer aylara nazaran çok daha kolay yıpranıyor. Bizler de bu yıpranmanın önüne geçebilmeniz için sizler için yazın yapmanız gereken kolay saç bakımı adlı yazı dizimizi kaleme almak istedik.

Yaz Ayında Saç Bakım Önerileri

Daha şimdiden bazı şehirlerimiz 40 dereceyi görmüş durumda. Peki bu sıcaklar saçlarımızı nasıl etkiliyor? Bu kötü etkilenmeden saçlarımızı nasıl koruyabiliriz?

Uzmanlar özellikle bu dönemde saçın parlaklığından ziyade, nemliliğini muhafaza etmeye ve nem dengesini saça sağlamanın önemi üzerinde duruyorlar. Nem dengesini kaybeden saçlar cansızlaşmakta ve kırılmalar meydana gelmektedir. Saçlar bu dönemden sonra iyice sönükleşerek, bakımsız görünecektir.

Yazın cilt bakımından şanssız olduğunu düşünen beyaz tenliler, eğer sarı saçları var ise siyah saçlılara göre daha şanslılar diyebiliriz. Siyah veya koyu renk saçlar güneşi üzerine çektiği için kırılmalar ve cansızlaşma bu saç tipinde daha fazla meydana geliyor.

Yazın hemen hemen herkes her gün duş almayı tercih edebiliyor. Çok sıcak olan bölgelerde gün içerisinde birden fazla duşa girmeyi tercih edenlere tavsiyemiz ise saçlarınızı ikinci defa duşa girdiğinde yıkamamanız.

Bunun yanında saçlarınızı gün içinde sıkıca toplayarak gezmemeniz. Mümkün olduğu kadar saçlarınızı açıkta bırakmaya da dikkat etmelisiniz.

yazın saç bakımı nasıl olmalı
yazın saç bakımı nasıl olmalı

Yaz İçin Kolay Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Badem ve Argan yağları ile saçlarınızın nem dengesini koruyabilirsiniz.

Doğal ve Etkili Saç Bakım Maskesi ile yıpranmış saçlarınıza ihtiyaç duyduğunuz nemi sağlayabilirsiniz.

Özellikle maşa, düzleştirici gibi ürünleri her gün kullanıyorsanız bir süre ara vermenizde fayda var.

Tuzlu deniz suyu ve klorlu su da saçlarınıza zarar vereceği için bone kullanmayı veya Evde Kolaylıkla Yapılan Saç Bakım Maskeleri ile saçlarınızı korumayı tercih edebilirsiniz. Özellikle deniz ve havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı suyla durulayarak, arındırmayı unutmayın.

Duşa girdiğiniz zaman sıcak su yerine ılık su tercih etmelisiniz.

Kimyasal ürünlerin içeriğinde ne olduğu belli olmadığı için yukarıda mavi altı çizgili yazı dizilerimizdeki kendi hazırlayacağınız saç bakım maskelerini kullanmanızı öneririm.

Yazın yapmanız gereken kolay saç bakımı aslında hiç de tahmin edildiği gibi zor değil. Sadece biraz daha dikkat etmekte fayda var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu