Reklam
Eğlence

Instagramda Not Paylaşma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Reklam

Instagram Notları, diğer kişilerin gelen kutusunun en üstünde görünen kısa gönderiler veya mesajlardır. Takipçiler ve takip ettiklerimiz arasında Instagramın bu özelliğini kullananları görmekteyiz. Henüz denemediyseniz, bu özelliğin nasıl çalıştığına ve çalışmadığında ne yapılabileceğine dair bilgilere yer verdik. Instagramda not paylaşma için işte detaylar…

İçindekiler

Instagram Not Paylaşma Nedir?

Instagram Notlar, esas olarak, gelen kutunuzun üst kısmında görünen metin ve emojiler dahil olmak üzere 60 karaktere kadar olan kısa gönderilerdir. Notlara verilen yanıtlar, gönderen ile alıcı arasında kimsenin göremediği bire bir sohbet başlatır.

Her seferinde yalnızca bir not oluşturabilirsiniz, ancak sizi istediğiniz sıklıkta yeni notları silip paylaşmaktan alıkoyan hiçbir şey yoktur.

Instagram Hikayeleri gibi, Instagram notları da kaybolmadan önce 24 saat sürer. Bu notlar ayrıca herhangi bir zamanda silinebilir. Bir notu silmek için kullanıcılar, notu silmeleri veya yeni bir not bırakmaları istenecekleri Notlar akışındaki profil simgelerini tıklayabilir.

Instagram’da Not Paylaşma Nasıl Yapılır?

 1. Sağ üstteki mesajlaşma simgesine dokunarak mesajların gelen kutunuza gidin .
 2. Buradan, normal doğrudan mesaj listenizin hemen üzerinde profil resmi baloncukları göreceksiniz. Profil resminize dokunun. Altında bir not bırakın ifadesinin de olduğunu göreceksiniz.
instagramda not paylaşma
Instagram notlar nasıl aktif edilir
 1. Notunuzu yazın ve Paylaş’a dokunun. Buradan bunu kiminle paylaşacağınızı seçebilirsiniz: Takip ettikleriniz, takipçiler veya yakın arkadaşlarınız.
 2. Bir seçim yapın ve bitirmek için sağ üstteki paylaş’a dokunun.

Instagram Notlar Gözükmüyor Sorunu Çözümü

Instagram Notlar özelliği çalışmıyorsa, onu aktif hale getirmek için aşağıdaki yolları deneyin.

Instagram’ı Güncelleyin

 1. Instagram Notlarının görünmemesi için en kolay çözüm, Instagram uygulamasını en son sürüme güncellemektir. App Store veya Play Store’a gidin ve Instagram’ı arayın. Instagram uygulamasının yanında Güncelle seçeneğini görüyorsanız, uygulamanın en son sürümünü yüklemek için üzerine tıklayın.
 2. Ardından, Instagram uygulamasını açın ve Mesajlar simgesine tıklayın ve Not balonunun görünüp görünmediğini kontrol edin. Bu sizin için işe yaramazsa sonraki adımları deneyin.

Profesyonel Bir Hesaba Geçin

 1. Instagram’da profesyonel bir hesaba geçmek, bu uygulamayla ilgili birçok sorunu çözebilir.
 2. Profil resmi simgenize dokunun, üç çizgili menüye tıklayın, Ayarlar’ı seçin, Hesap’a dokunun, aşağı kaydırın ve Profesyonel hesabı değiştir’e tıklayın. Profesyonel hesabınızı ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 3. Ardından, Notlar seçeneğinin görünüp görünmediğini kontrol edin. Sorun düzeldiyse, Instagram’daki kişisel hesaba geri dönmek için yukarıdaki adımları tekrarlayın ve Notlar özelliğini tekrar kontrol edin.

Etkinlik Durumunu Açın

 1. Çalışmayan Instagram Notlarını düzeltmek için etkinlik durumunu açabilirsiniz.
 2. Profil simgesine tıklayın, üç noktalı menüye tıklayın, Ayarlar’ı seçin, Gizlilik’e tıklayın, Etkinlik Durumu’na ilerleyin ve Etkinlik Durumunu Göster seçeneğini etkinleştirin.
 3. Sohbet listenize gidin ve o sayfayı yenileyin, ardından Notlar seçeneğinin gösterilip gösterilmediğine bakın.

Instagram Notlar’a Müzik Ekleyememe Sorunu

Instagram kısa süre önce, düşüncelerinizi daha rahat ama eğlenceli bir şekilde ifade etmek için “Notlar”a müzik ekleme özelliğini tanıttı. Kullanıcılar artık trend olan veya tercih ettikleri parçaları, metin tabanlı gönderilerinin yanı sıra Instagram Notları aracılığıyla da paylaşabiliyor. Ancak, birçok Instagram kullanıcısı en son özellikle ilgili sorunlar yaşıyor. Bazı kullanıcılar özelliği bulamıyor, bazıları ise düzgün kullanamıyor.

Onlardan biriyseniz, Instagram notlarda müzik görünmüyor veya çalışmıyor hatasını kolayca nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1. Instagram Uygulamasını Güncelleyin/Yeniden Yükleyin

Daha eski bir Instagram uygulaması sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Sorunu çözmek için cihazınıza bağlı olarak Play Store veya App Store’a gidin ve Instagram uygulamasını güncelleyin. Notes’a müzik ekleme özelliğini yalnızca en son uygulama sürümünde bulabileceksiniz.

Ancak, Instagram uygulaması için henüz bir güncellemeyi mağazada bulamazsanız, sizin için bir geçici çözüm var. Instagram’ı cihazınızdan kaldırmanız yeterlidir (hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini hatırladığınızdan emin olun). Bundan sonra, akıllı telefonunuzu bir kez yeniden başlatın (uygulama önbelleğini temizlemek önemlidir).

Son olarak Play Store/App Store’dan Instagram uygulamasını tekrar yükleyin. İşiniz bittiğinde, başlatın, hesabınızda oturum açın ve yeni özelliğin mevcut olup olmadığına bakın.

2. Genel Sorun Giderme İpuçlarını Deneyin

Özelliği hâlâ bulamıyorsanız veya düzgün çalışmıyorsa bazı genel sorun giderme ipuçlarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Denemeniz gereken ilk şey internet bağlantınızı değiştirmektir. Ağ bağlantınız sıkıntılıysa, Instagram uygulamasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bir sonraki çözüm, akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak (zaten denemiş olabilirsiniz ama tekrar yapın), hesabınızdan çıkış yapın ve ardından tekrar giriş yapın. Şimdi özelliğin sizin için iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bir çözüm daha, cihaz ayarlarına gidip Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemektir.

3. Play Store’de Instagram Beta’ya Katılın

Bu yöntem, özellikle henüz özelliğe erişimi olmayan Android kullanıcıları için kullanılabilir. Instagram başlangıçta test etmek için beta aşamalarında yeni özellikler kullanıma sundu ve beta programının bir parçası olan belirli bir kullanıcı grubu bunu kullanabilir.

Play Store’de Instagram uygulaması için beta programına katılabilirsiniz. Play Store’a gidin, Instagram’ı arayın ve sayfasını açın. Şimdi aşağı kaydırın ve “Beta’ya Katılın” kutusundaki “Katıl” düğmesine dokunun.

Erişebildiğinizde, yeni tanıtılan özellikleri normal kullanıcılardan önce deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, Instagram’ın beta sürümünü kullanmak, diğerlerinden daha fazla hata ve sorun yaşayacağınız anlamına da gelir. O yüzden adımınızı akıllıca atın.

4. Bekleyin ve Sorunu Instagram Desteğine Bildirin

Nihai çözüm, yeni özellikler hatalara açık olduğundan Instagram’ın sorunu çözmesini beklemektir. Geliştirme ekibi muhtemelen mevcut hataları yakında düzeltecektir. Süreci hızlandırmak için sorunu yine de Instagram’a bildirebilirsiniz. “Bir sorun bildir”e dokunun ve yeni özellikle ilgili sorunlarınızı kısaca açıklayın.

Instagram Feedback Required Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram Hesabım Askıya Alındı Nasıl Düzeltebilirim?

Instagram Hesabı Hacklenirse Ne Yapmalı?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu