Reklam
Güzellik ve bakımGüzellik ve BakımMakyaj

İpek Kirpik Nedir? İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Reklam

İpek kirpikler son zamanlarda en favori uygulamaların arasına girmeyi başardı. Kirpikleri seyrek olan kişilerin, boşlukları doldurmak ve daha gür bir görünüm elde etmek için kullandıkları uygulamadır. İpek kirpik nedir diye soranlar için işte ne olduğu ve ipek kirpik kullanıcı yorumları

İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

Eğer seyrek, düz, açık renkli ya da ince yapıda kirpiklere sahipseniz ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Peki nasıl yapılıyor bu uygulama diye soracak olursanız hemen anlatalım… Bu işlem tüm kirpiklere tek tek ipek kirpik yapıştırılmasıyla oluşturuluyor.

İpek Kirpik Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uzmanlar tarafından yapılan bu işlem son derece basit. Ayrıca uzun bir zaman da gerekmiyor. Genellikle 1 ya da 2 saat arasında bir sürede işlem bitmiş oluyor.

Yapıştırılan kirpikler organik ve hipo alerjik yapıştırıcılarla yapılıyor. Göze zarar vermeyecek şekilde ve türde kullanılıyor. Ancak göz hassasiyetiniz varsa tavsiye etmeyiz. Takılan kirpikler bir süre sonra kirpiklerinizden ayrılarak dökülüyor. Genel olarak bir süre verecek olursak 2 ay ile 4 ay arası bir süre verebiliriz.

Belirli bir zaman sonra da bakım yaptırmanız gerekmektedir.

ipek kirpik kullanıcı yorumları
ipek kirpik kullanıcı yorumları

İpek Kirpik Yaptıracaklara Tavsiyeler

  • İşlemi yaptıran kişiler olarak uzun süreli bir işlem olmasını istiyorsanız devamlı bir bakım yapmanız gerekiyor. İşlemi yaptırmadan önce şu konulara da dikkat etmekte fayda var: Taktıracağınız kirpiklerin sentetik olmamasına özen gösterin.
  • Kullanılan yapıştırıcı ise en önemli husus. Bu yapıştırıcılar hakkında bilgi alın ve göz hassasiyetinizi teyit ettirin mutlaka. Aksi bir durumda göz sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz.
  • Uygulamayı yaptıktan sonra kullandığınız maskaraları temizlemek için ise yağ içermeyen makyaj temizleyicileri tercih etmelisiniz.
  • Sabun, jel ya da köpük temizleyiciler kullanmak ve yüz üstü uyumak da kirpiklerin kısa sürede dökülmesine neden olacaktır. Bunlara rağmen ipek kirpiklerinizi deniz, havuz, hamam, banyo ya da sauna gibi yerlerde rahatça kullanabilirsiniz.
  • Doğal kirpiklerinize zarar vermek istemiyorsanız çıkartma işlemini uzman yardımıyla yapabilirsiniz. Böylece aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaz.
ipek kirpik uygulaması nasıl yapılır
ipek kirpik uygulaması nasıl yapılır

İpek Kirpik Evde Nasıl Çıkarılır?

İpek kirpiklerin dökülmesini beklemeden ve evde gözlerinizden nasıl çıkartacağınızı düşünüyorsanız söyleyelim: özel bir solüsyonla. Bu solüsyon yapıştırıcının yumuşamasını ve etkisini kaybetmesini sağlar. Ardından kirpikleri temiz elleriniz yardımıyla çıkarabilirsiniz.

Uzmanlar solüsyon olmadan elle yolmanızı kesinlikle tavsiye etmiyor. Aksi takdirde bu işlem sağlam kirpiklerinizin de kopmasına sebep olacaktır.

İpek Kirpik Kullanıcı Yorumları

Asya F.: Takılma aşaması o kadar yorucu oluyor ki o an yaptırmaya devam etsem mi diye düşündüm. Yaptırdıktan sonra 80-90 gün kadar rahatlıkla kullandım ve memnun kaldığımı söylemeliyim.

Rukiye M.: Kirpiğin yapıldığı yerden kişiden kişiye göre bile değişiyor ipek kirpikten memnun kalma süreci. Ben oldukça memnun kaldım. Aynı yerde yakın arkadaşımda ipek kirpik uygulaması yaptırsa da onda kirpiklerin dökülmesi sorunu baş gösterdi. Zaten sizi kimse başta kirpikleriniz dökülebilir diye uyarmıyor. Fakat kirpiklerin dökülme ihtimali her zaman olan bir şeymiş. Ucuz yırtmışım diyebilirim.

Başak H: İlk gün halimden oldukça memnundum. Uzun uzun ok gibi kirpiklerim vardı. Zamanla birbirine girdi. Rimel deseniz zaten kullanamıyorsunuz. Elinizi götürmemeniz, yüzünüzü yıkarken dahi dikkat etmeniz gerekiyor. Bütün bu riskleri göz önünde bulundurarak tercih etmelisiniz.

Ezgi A.: Zaman zaman gözlerime battığını hissediyorum. İpek kirpik adı olsa da oldukça sert diyebilirim. Batmasına rağmen çok seyrek ve kısa olan kirpiklerim yerine uzun kirpiklerimin olması beni mutlu ettiği için memnunum. Ara ara bakım yaptırmanız da gerekebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu