Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Kaş Usturası Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Reklam

Sosyal medyada yüzünü ve kaşını tıraşlayan kadınlar gördüyseniz, kaş usturasına pek de yabancı değilsinizdir. Kadınların güzellik trendlerinde yer alan kaş usturası, normalde kaş tüylerini almak ve şekillendirmek için ortaya çıktı. Ancak çoğu kadın yüz tüyleri için de kullanmakta.

Eğer kaş usturasına sahipseniz ya da almayı düşünüyorsanız, satın almadan ve kullanmadan önce bilmeniz gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Kaş Usturası Nedir?

Kaş usturası, ucunda küçük bir jileti olan ve kaş almak için kullanılan bir araçtır. Ancak bu jilet, tamamen kaş için özel olarak üretilmiştir. Yani ucundaki bıçağı, cildinize zarar vermeden acısız şekilde kaşları ve kaşların etrafındaki küçük tüyleri rahatlıkla alabilmenizi sağlıyor.

Kaş usturasını Gratis, Rossman ve online satış noktalarında farklı fiyatlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kaş Usturası Nasıl Kullanılır?

Evde kaşlarına şekil vermek isteyenler için son derece ergonomik yapısı ve kolay kullanıma sahiptir. Kaşlarınızı yukarıya doğru taradıktan sonra kaşlarınızı alacağınız stili planlayın. Ardından, yukarıdan aşağıya doğru yavaş yavaş kaşlarınızı alın.

Kaş usturası
Kaş usturasının kullanımı

Kaş usturası hakkında bilmeniz gerekenler;

  • Her ne kadar usturanın ucunda yer alan bıçağı, cilde zarar vermeyecek şekilde üretilmiş olsa da, dikkatli kullanmadığınızda cildinizde tahrişe ve yaraya neden olabilir.
  • Kaş usturasını kullanmadan önce ve sonra dezenfekte etmelisiniz.
  • Kişisel kullanıma özel bir ürün olduğu için bu ürünü başkalarıyla paylaşmayın.
  • Kaşlarınız için kas usturası kullandığınızda, sadece onu kullanın. Zira, kaşların uzama süresi birbirinden farklı olacağı için kaş usturasıyla birlikte cımbız, ağda veya iple almamanız tavsiye ediliyor.
  • Kaşlarınız için ustura kullanacaksanız, belirli aralıklarla kullanmaya dikkat edin. Örneğin, her 15 günde 1 alırsanız, kaşlarınızın yapısı şekillenecektir.

Kaş Usturası İle Yüz Almak

Kaş usturasıyla yüz almak tüyleri kalınlaştırır mı, kaş usturasıyla tüy alınır mı? soruları oldukça merak konusu. Kadınlar genellikle yüzündeki şeftali tüyleri almak ve favorileri düzeltmek için kaş usturasını kullanıyor.

Kaş usturası
Kaş usturasıyla yüz alma

Nihayetinde, ucunda minik jilet olduğu için yüz tüylerini aldıktan sonra kalınlaştırır ya da kalınlaştırmaz konusunda kesin bir bilgi yok. Bundan dolayı, bu ürünü kullanıp kullanmak tamamen size kalmış.

Kaş Usturasını Kullananlar

Kaş usturasını kullananların yorumlarını sizler için derledik. İşte kaş usturası kullananlar

  • “Ben kaşlarımda değil, yüz tüylerimi almak için kullanıyorum. Keşke daha önceden kullansaydım. Zira, şakaklarımdaki tüyleri kopartarak alıyordum 3-4 senedir. Ve o koparttığım tüyler köklenip siyah çıkmaya başladı. Kaş usturasını birkaç kez denenmemle ayva tüylerim yine eskisi gibi ayva tüyü olarak çıkıyor.”
  • “Keskinliği ve küçük oluşu kullanım kolaylığı sağlıyor. Kaş ve bıyıklar için sürekli kullandığım bir ürün.”
  • “Cildimi çok fazla tahriş etti ve denediğim yer 2-3 gün çok sertleşti. Ancak kaşlarım daha sonra yavaş yavaş toparladı.”
  • “Hem kaşlarım hem de yüz tüylerim için kullanıyorum. Sonuç gerçekten iyi. İnce, kalın ve sert tüyleri çok güzel alıyor. Adeta kaşlarım kuaförden çıkmış gibi.”

Limon Yağı Tüyleri Yok Eder Mi? | Limon Yağı Faydaları ve Kullanımı

Tüy Sarartıcı Krem Nasıl Kullanılır? Tüyleri Çoğaltır Mı?

Uraw Tüy Dökücü ve Azaltıcı Sprey Gerçekten Etkili Mi?

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Ne Kadar Etkili?

Magnis Krem Ne İşe Yarar? Tüylenme Yapar Mı?

Hamam Otu Ne İşe Yarar? Hamam Otu Kılları Çoğaltır Mı?

Kaş Sabitleyici Sabun Ne İşe Yarar?

Kaş ve Kirpik Serumu Önerileri

Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri Hangisi?

Doğal Kaş Makyajı Nasıl Uygulanır?

Kaş Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu