Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Kaş Usturası Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Reklam

Sosyal medyada yüzünü ve kaşını tıraşlayan kadınlar gördüyseniz, kaş usturasına pek de yabancı değilsinizdir. Kadınların güzellik trendlerinde yer alan kaş usturası, normalde kaş tüylerini almak ve şekillendirmek için ortaya çıktı. Ancak çoğu kadın yüz tüyleri için de kullanmakta.

Eğer kaş usturasına sahipseniz ya da almayı düşünüyorsanız, satın almadan ve kullanmadan önce bilmeniz gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

 

Kaş Usturası Nedir?

 

Kaş usturası, ucunda küçük bir jileti olan ve kaş almak için kullanılan bir araçtır. Ancak bu jilet, tamamen kaş için özel olarak üretilmiştir. Yani ucundaki bıçağı, cildinize zarar vermeden acısız şekilde kaşları ve kaşların etrafındaki küçük tüyleri rahatlıkla alabilmenizi sağlıyor.

Kaş usturasını Gratis, Rossman ve online satış noktalarında bulabilirsiniz.

Kaş Usturası Nasıl Kullanılır?

 

Evde kaşlarına şekil vermek isteyenler için son derece ergonomik yapısı ve kolay kullanıma sahiptir. Kaşlarınızı yukarıya doğru taradıktan sonra kaşlarınızı alacağınız stili planlayın. Ardından, yukarıdan aşağıya doğru yavaş yavaş kaşlarınızı alın.

 

Kaş usturası
Kaş usturasının kullanımı

 

Kaş usturası hakkında bilmeniz gerekenler;

  • Her ne kadar usturanın ucunda yer alan bıçağı, cilde zarar vermeyecek şekilde üretilmiş olsa da, dikkatli kullanmadığınızda cildinizde tahrişe ve yaraya neden olabilir.
  • Kaş usturasını kullanmadan önce ve sonra dezenfekte etmelisiniz.
  • Kişisel kullanıma özel bir ürün olduğu için bu ürünü başkalarıyla paylaşmayın.
  • Kaşlarınız için kas usturası kullandığınızda, sadece onu kullanın. Zira, kaşların uzama süresi birbirinden farklı olacağı için kaş usturasıyla birlikte cımbız, ağda veya iple almamanız tavsiye ediliyor.
  • Kaşlarınız için ustura kullanacaksanız, belirli aralıklarla kullanmaya dikkat edin. Örneğin, her 15 günde 1 alırsanız, kaşlarınızın yapısı şekillenecektir.

Kaş Usturası İle Yüz Almak

 

Kaş usturasıyla yüz almak tüyleri kalınlaştırır mı, kaş usturasıyla tüy alınır mı? soruları oldukça merak konusu. Kadınlar genellikle yüzündeki şeftali tüyleri almak ve favorileri düzeltmek için kaş usturasını kullanıyor.

 

Kaş usturası
Kaş usturasıyla yüz alma

 

Nihayetinde, ucunda minik jilet olduğu için yüz tüylerini aldıktan sonra kalınlaştırır veya kalınlaştırmaz konusunda kesin bir bilgi yok. Bundan dolayı, kullanıp kullanmak tamamen size kalmış.

Kaş Usturasını Kullananlar

 

Kaş usturasını kullananların yorumlarını sizler için derledik. İşte kaş usturası kullananlar

  • Ben kaşlarımda değil, yüz tüylerimi almak için kullanıyorum. Keşke daha önceden kullansaydım. Zira, şakaklarımdaki tüyleri kopartarak alıyordum 3-4 senedir. Ve o koparttığım tüyler köklenip siyah çıkmaya başladı. Kaş usturasını birkaç kez denenmemle ayva tüylerim yine eskisi gibi ayva tüyü olarak çıkıyor.
  • Keskinliği ve küçük oluşu kullanım kolaylığı sağlıyor. Kaş ve bıyıklar için sürekli kullandığım bir ürün.
  • Cildimi çok fazla tahriş etti ve denediğim yer 2-3 gün çok sertleşti. Ancak kaşlarım daha sonra yavaş yavaş toparladı.
  • Hem kaşlarım hem de yüz tüylerim için kullanıyorum. Sonuç gerçekten iyi. İnce, kalın ve sert tüyleri çok güzel alıyor. Adeta kaşlarım kuaförden çıkmış gibi.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu