Reklam
Güncel HayatGenel

Kadınlarda Zarafet Kuralları

Reklam

Kadınlarda zarafet olmazsa olmazlardandır. Kadına en çok yakışan özelliklerden bir tanesi zarafettir. Zarafet günümüzde pek kullanılan ve önemsenmeyen bir özellikle gibi görünse de her zaman aranandır. İnsanlar zaman içinde zarafet kazanabilirler. Zarif olmak için doğru adımlar atılarak kadınlarda zarafet kuralları uygulanabilir. Unutulmamalıdır ki; zarif bir kadın herkesin gözünde özel ve ayrı bir yere sahiptir.

Temizlik ve Bakım

Zarafette ilk koşul temizlik ve bakımdır. Kadın her zaman her koşulda temiz olmalıdır. Bakımını ihmal etmemelidir. Bakım denildiğinde akla birçok şey gelir. Bir kadının bakımlı olduğunu gösteren ve ilk göze çarpan saçlar ve tırnaklardır. Yıpranmış, özensizce taranmış ve yeterli temizliği olmayan saçlar bakımsızlığın göstergesidir.

Aynı şekilde düzgün törpülenmemiş ya da kırıklı tırnaklar da bakımsızlığı gösterir. Bu iki faktör insanların ilk dikkatini çeken unsurlardır. Bu nedenle, ilk olarak bunlara önem verilmelidir.

bob kesim saç modelleri
bob kesim saç modelleri

Elbette, burada kastedilen saçların ya da tırnakların abartılı şekilde olması değildir. Bakımlı olmak demek; saçlara abartılı modeller yapmak ve tırnakları uzatarak rengarenk ojeler sürmek değildir. Temiz ve pırıl pırıl saçlar bakımlı görünmeye yeter.

Kadınlarda zarafet kuralları denilince uzun ya da kısa olsun törpülenmiş belki hafif renkte oje sürülmüş temiz tırnaklar zarif görünmeyi sağlar ve bir kadın için zarafetin ilk adımını da oluşturur.

Duruş ve Oturuş

Duruş ve oturuş son derece önemli bir yere sahiptir. Duruş halindeyken, kambur, omuzlar düşük, baş eğik, kollar iki yana sallanmış şekilde olan duruşlar yanlış duruşlardır. Bir kadının duruş pozisyonunda omuzlar dik durmalıdır. Baş yukarda tutulmalıdır. Bacaklar çok açık tutulmamalı, omuz hizasında açıklıkta durmalıdır. Kollar iki yana yorgunca bırakılmamalı bunun yerine bir elle çanta tutulmalıdır. Böylece bir duruş zarafeti yansıtır.

  • Oturuş pozisyonları zarafet konusunda ayrı bir öneme sahiptir.
  • Bacaklar ayrık durmayacak şekilde kapatılarak oturulmalıdır.
  • Bacaklar sağ ya da sola meyilli şekilde oturma pozisyonu alınmalıdır. Arkaya yaslanılıyorsa vücudu yaymadan vücudu oturulan nesneye tam çekerek dik bir şekilde yaslanılmalıdır. Bu şekilde tam anlamıyla kadınlarda zarafet kuralları yerine getirilmiş olur.
  • Bacak bacak üzerine atılıyorsa bacaklara sağ ya da sola meyil vererek pozisyon alınmalıdır.
  • Eğer kısa bir etek ya da şort giyildiyse oturuş sırasında kıyafet elle düzeltilerek oturulmalıdır.

Önemsiz gibi görünen bu detaylar dışarıdan bakan biri için çok önemlidir. Tüm bunlar o kadının zarafetini gösterir.

Kadınlarda Zarafet Kuralları
Kadınlarda Zarafet Kuralları

Konuşma Şekli

Konuşma şeklinin zarafeti yansıttığı unutulmamalıdır. Konuşma şekli, bir insanın kalitesini gösterir. Karakterini yansıtır. İnsanlardaki ilk intibalardan biri konuşma sonrası oluşur. Bu nedenle; konuşma şekline dikkat edilmelidir. Kaba ve argo sözcükler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bu tür konuşma biçimleri kadınlara yakışmamakla birlikte zarafetten tamamen uzaktır. Bununla beraber, ukala cümleler, alaycı kelimelerde kesinlikle kullanılmaması gerekenlerdir. Bağırarak konuşmak hiç hoş karşılanmaz. Bu nedenle, kadının konuşmalarında ses tonunun ayarlaması gerekir. Düzgün bir konuşma biçimi ve dengeli bir ses tonuyla konuşan kadın, zariftir.

Saygı

İnsanlara karşı saygılı davranmak kişinin kendine olan saygısını gösterir. Kendine ve karşısındakilere saygı gösteren bir kadın her zaman saygı görür. Bu saygı aynı zamanda onun zarafetini simgeler. Kadınlarda zarafet kuralları arasında önemli yere sahip olan saygıyla herkesin hayranlıkla bakacağı biri haline gelmek mümkün.

kadında aranan özellikler
kadında aranan özellikler

İletişim

İletişimde zarafet bakımından önemli bir unsur. Doğru ve kaliteli iletişim kurabilen biri zarafetin varlığını gösterir. Burada doğru ve kaliteli iletişim için öncelikle insanlara karşı doğal davranılmalıdır. Sıcak ve samimiyetten uzaklaşılmamalıdır. Parmak ucuyla tokalaşan bir kadın zarif bir davranış sergilemiş olmaz. Bu nedenle; bu tür ayrıntılara önem verilmelidir.

Kişilerle iletişiminde yargılayıcı ve kibirli tavırlar zarafetten çok uzaktır. Zarif bir kadının öz güveni tamdır. Ancak; öz güvenini dengeleyebilmiş ve kibir gibi zararlı duygulara kapılmayan kadındır. Bunlara dikkat edilirse zarafet kurallarına uyulmuş olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu