Reklam
Genel

Küslerin Barışması İçin Dua | Küsleri Barıştırmak İçin Hangi Dua Okunur?

Reklam

Bazen ne yaparsak yapalım, bir şeyleri çözemediğimizi anlarız ve dualara sığınırız. Allah’a derdimizi anlatıp ondan yardım isteriz. Özellikle küslükleri bitiren ve Küslerin Barışması İçin Dua / duaları sizler için araştırdık ve derledik. Bilindiği gibi “küsleri, dargınları barıştırmanın sevabı çok büyüktür.” Sizlerin de küs olduğunuz arkadaş, eş veya sevgiliniz varsa ve barışmak istiyorsanız, dua etmeyi deneyebilirsiniz.

Küslerin Barışması İçin Okunacak Dualar

Genellikle dua okumak istendiğinde abdest almaya çok önem verilmez. Ancak namaz kılmasanız bile dua edecekseniz, abdest alın, temiz kıyafetler giyinin ve vücudunuzun temiz olmasına dikkat edin. Ayrıca hangi duayı edecekseniz edin, Allah’ın dualarınızı kabul etmesi için ne kadar içten yaptığınızla ilişkili olduğunu da unutmayın.

Küslerin Barışması İçin Dua
küs insanların barışması için dua

1. “Eüzü billahi mine’ş-şeytani’r-racim- Bismillâhirrahmanirrahim. Elhamdu lillâhi leke ya Allahu (filanın) gönlünü bana dost kıl. Elhamdülillah! Ya Allah! gönlünü çevirgel. Bi-hakkı La ilahe İllallahü Muhammedü’r-Resulullah. Ya Rab sen ol Şanı büyük Allah’sın ki, sen yedi kat gökleri ve yerleri yarattın. Ya Rab senin izzetin hürmeti için filanın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve cevabını ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayrı kıl. Ahiyyen, Şerâhiyyen esbâvüsin bi-Hürmeti Hızır (a.$) (filanın gönlünü) bana dost kılıvergil. İlahi bi hürrneti Hüve’l Hlayyü’l Kayyum. . Lailâhe illa Hu için ve 99 Esmaü’l -Hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bi-Hürmeti Tevrat ve bi-Hürmeti Zebur ve bi-Hürmeti incil ve bi-hürmeti Fürkani’l-Azim ve Kur’an-ı Kerim ve Suhuf-i İdris(a.s) ve bi-hürmeti Âdem (a.s) ve bi-hürmeti cemii’l-Enbiya-i ve’l-Mürselin.”

2. “Bismillahirrahmanirrahim, Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Küs İnsanların Barışması İçin Karia Suresi

“Karia” kelimesi “kapı çalan” anlamına gelir. Karia suresinde kıyamet gününün yakın olduğundan bahsedilir yani küslerin barışması gerektiği düşünülebilir. Bu dua 3-5-7 kere okunabilir.

Karia Suresi Okunuşu;

“El kariah, Mel kariah ve ma edrake mel kariah, yevme yekunün nasü kelferaşil mebsus ve tekunül cibalü kelıhnil menfuş, fe emma men sekulet mevazınüh, fe hüve fi ıyşetir radıyeh ve emma men haffet mevazınüh, fe ümmühu havıyeh ve ma edrake mahiyeh, narun hamiyeh.”

Türkçe meali;

“Yürekleri hoplatan büyük felaket! Nedir o yürekleri hoplatan büyük felaket? Yürekleri hoplatan büyük felaketin ne olduğunu sen ne bileceksin? O gün insanlar, her biri bir tarafa uçuşan küçük kelebekler gibi olacaktır. Dağlar da atılmış renkli yünler gibi olacaktır. İşte o vakit, kimin tartıları ağır gelmişse, artık o, hoşnut olacağı bir hayat içinde olacaktır. Ama kimin de tartıları hafif gelirse, işte onun anası (varacağı yer) Hâviye’dir. Sen Hâviye’nin ne olduğunu ne bileceksin? O, kızgın bir ateştir.”

En Etkili Barışma Duası

“Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm(hakîmun).”

Küs Olan Kişiyi Ayağına Getirmek İçin Dua

“Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim, Allahumme Elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle selami ve necnina minez zulümati ilennuri ve cennibell fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Küs Kardeşleri Barıştırmak İçin Dua

“Bismillahirrahmanirrahim,Allahümme ellif beyne kulubina ve aslih sübüles-selami ve neccina minez-zulümati ilen-nuri ve cennibnel-fevahışe ma zahara minha ve ma betane. Allahümmehfazna fi esma’ına ve ebsarina ve ezvacina.”

İstihare Duası Nasıl Yapılır? İstihare Namazı Duası Nasıl Yapılır?

4444 Salatı Tefriciye Duası Nasıl Okunur? Ne İçin Okunur?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu