Reklam
GenelGüncel HayatGüzellik ve bakım

Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Hakkında Merak Edilenler 

Reklam

Her gün makyaj yapmayı ve olabileceğimiz en renkli halimizde olmayı seviyoruz. Eyeliner, rimel, ruj, allık… Çeşit çeşit makyaj malzemesini kullanarak tıpkı bir ressam gibi yüzümüzü dilediğimizce hareketlendiriyoruz. Her gün makyaj yapmak yine de bazen sıkıcı olabiliyor. Hele ki kusurlarımızı kapatmak için saatler harcamak oldukça sıkıcı hale gelmeye başlıyor.

Günümüzdeki kalıcı makyaj uygulamaları ise yardımımıza jet hızıyla yetişiyor. Kalıcı Makyaj nedir diye sorarsanız hemen açıklayalım.

Kalıcı makyaj 2 aydan 2 yıla kadar kullanım süreleri bulunan makyaj uygulamalarıdır. Birçok farklı yöntem ile uygulanabilir. Örneğin kaslarınız dökülüyorsa veya seyrek kaşlara sahipseniz kaş için kalıcı makyaj uygulamaları tercih edebilirsiniz. Kaş için olan uygulamalar temelde kıl tekniği ve doldurma olarak ikiye ayrılır. Kıl tekniği ile kaştaki seyrek olan bölgeye kıl görünümünde çizim yapılır. Doldurma tekniği ise kaşın geneline yapılan bir pigmentasyon işlemidir.

Bunun yanı sıra en uğraştırıcı makyaj olan eyeliner ve dipliner da kalıcı makyaj uygulamaları arasında. Bu sayede her gün eyeliner ve dipliner çekme derdinden, makyajsızken dikkat çekmeyen bakışlardan ve eşit olmayan göz makyajından kurtulabilirsiniz.

Kalıcı makyaj ayrıca dudaklara da uygulanabilmektedir.

İçindekiler

Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır? 

Kalıcı makyaj tek kullanımlık iğneler kullanılarak yapılan bir pigmentasyon işlemidir. İşlemin uygulanacağı bölge uzman tarafından iyice temizlenir ve anestezik krem sürülür. Daha sonra işlem çeşidine göre aparat kullanılacaksa bölgeye yerleştirilir. İşlemde kullanılan iğneler kişiye özel ve tek kullanımlıktır. Mikro iğneler cilt altına pigmentleri enjekte eder.

dudak renklendirme 2023 fiyatı
dudak renklendirme 2023 fiyatı

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Dayanır? 

Kalıcı makyaj uygulamalarının kullanım süresi çeşidine, kişinin cilt tipine ve pigment miktarına bağlı olarak değişir. Basit uygulamalar 2 ila 3 ay kullanılabilirken daha yoğun uygulamalar 2 ila 5 yıl arasında kullanılabilir.

Kalıcı Makyaj Kaç Gün Sonra Yıkanır?

İşlemin yapıldığı bölgeye göre yıkanma süreleri değişebilir. Bu süreye uzman karar verir. Genel olarak kalıcı makyaj uygulamaları 5 günden sonra yıkanabilecek duruma gelmektedir.

Kalıcı Makyaj Neleri Kapsıyor? 

Kalıcı makyaj uygulaması kaş, dudak ve kirpik bölgelerine uygulanabilir.

kalıcı makyaj uygulaması
kalıcı makyaj uygulaması

Kalıcı Makyaj Zararları Nelerdir? 

Kalıcı makyaj uygulamaları aslında zararlı değildir. Fakat işlemde kullanılan cihazların steril yani temiz olmaması bölgede bakteri oluşmasına sebep olabilir. Bu bakteriler ise vücutta enfeksiyona ve iltihaplanmalara yol açabilir. İşlem sırasında malzemelerin size özel ambalajından çıkarıldığına ve uzmanın maske ve eldiven kullandığına emin olun.

Kalıcı Makyaj Fiyatı Ne Kadar? 

Kalıcı makyaj fiyatları uygulamaları yaptırdığınız yere ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterebilir. Aşağıda kalıcı makyaj fiyatları 2022 yılı için ortalama değerlerde yazıyoruz:

Kaş Kontürü 800- 1300 TL

Microblading Kaş İşlemi 700-1200 TL

Micropigmentasyon 800-1300 TL

Pudralama Kaş 800-1400 TL

Kıl Tekniği Kaş 900-1500 TL

Kaş Dövmesi 800-1200 TL

Kalıcı Kaş Uygulaması 900-1300 TL

Dudak Kontürü 1300-1600 TL

Dudak Renklendirme 1100-1500 TL

Dudak Gençleştirme 1100-1500 TL

Kalıcı Eyeliner 800-1300 TL

Kalıcı Dipliner 900-1500 TL

Kalıcı Fondöten 1500-2500 TL

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Nasıl Uygulanır? 

Kalıcı eyeliner uygulaması için ilk önce sizin için en doğru tonda boya seçilir. Daha sonra bir kalem yardımıyla eyeliner hattı belirlenir. İşlemin yapılacağı bölge losyonla temizlenir ve anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Uyuştuğundan emin olunan bölgeye micro iğneler yardımıyla pigment enjekte edilir ve işlem tamamlanır.

Kalıcı Dipliner Nasıl Uygulanır? 

Kalıcı dipliner işlemi aslında eyeliner işlemi ile aynıdır. Aralarındaki tek fark pigmentin kirpik çizgisi boyunca enjekte edilmesidir. Eyeliner işleminin aksine dipliner uygulaması daha çok kirpikleri daha gür göstermek isteyenler tarafından yaptırılmaktadır.

Kalıcı Dudak Makyajı Yaptıranlar Memnun Mu? 

“Yeni açılan bir kliniğe güvenerek gitmiştim yıllar önce. Keşke gitmeseydim. Dudağım enfeksiyon kaptı ciddi şekilde. Geçen ay bilindik bir yere cesaret edip tekrar gittim ve sonuç mükemmel. Gittiğiniz kliniği çok iyi araştırın. İşlem sırasında biraz canım yandı tabii ama çok fazla değildi. Makyajsız bile güzel görünmek için değer.”

“Dudak asimetrim için gitmiştim. Çok basit bir işlemle düzeltildi. Daha önce dolgu yaptırmayı düşündüm ama sonuç kötü olur diye yaptırmamıştım. İyi ki yaptırmamışım çünkü kalıcı makyaj daha güvenilir.”

kalıcı makyaj nasıl yapılır
kalıcı makyaj nasıl yapılır

Kalıcı Makyaj Yaptıranlar ve Yorumları 

 “Kaş pudralama yatırmıştım. Çok memnun kaldım. Benim kaşlarım genetik olarak seyrek ve dağınık. Alınca hiç kaşım yokmuş gibi oluyordu ben de almak yerine kaş farı ile dolduruyordum. Tahmin edersiniz ki çok zahmetli bir iş her gün yaptığınızda. 2 ay önce yaptırdım işlemi. Hala ilk yapıldığı zamanki gibi kullanıyorum.”

“Dipliner yaptırdım 2 hafta önce. Tam istediğim gibi oldu. Sabah kalktığımda rimel sürmesem bile kaşlarım dolgun duruyor. Herkese tavsiye ederim. Bu arada acı hissetmedim ben ama başka bir yerde dipliner yaptıran arkadaşımda baya acı hissi olmuş.”

“Eyeliner yaptırdım hiç tavsiye etmiyorum. Gözlerim enfeksiyon kapıp şişti. Buz torbası da işe yaramıyor. Canınız da felaket yanıyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu