Reklam
Makyaj

Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?

Reklam

Kaş boyamak kadınların saç renkleri ile kaş renkleri arasındaki uyumu sağlayabilmeleri için başvurdukları bir yöntemdir. Sık sık saç değişikliği yapan kadınlar, radikal saç rengi değikliğine atılanlar tarafından kullanılan kaş boyası kaş renginin değişmesi için kullanılır. Kalıcı kaş boyası ve geçici kaş boyası olmak üzere iki farklı çeşit kaş boyası bulunur. Bu konuda kadınların sıkça merak ettikleri kaş boyası ne zaman çıkar? sorusu için verilebilecek pek çok cevap bulunuyor.

İçindekiler

Kaş Boyasına Nasıl Karar Verilir?

Kaş boyası kaşın doğal rengini bozarak yeni bir renge bürünmesine sebep olur. Bu nedenle kaş boyası yapılırken unutulmamalıdır ki kaş her türlü kendi orijinal rengini kaybederek yeni bir renge sahip olacak.

kaş boyası ne zaman çıkar
kaş doldurma yöntemleri

Bu nedenle kaş boyamak için hızlı karar verilmemelidir. Öncelikle kaş boyamak için kesin olarak kararlı olmak gerekir. Karar verildikten sonra cilt tonuna ve saç rengine uygun kaş boyası rengi seçilmelidir. Ten rengine veya saç boyasına uymayan kaş rengi yapay ve absürt bir görünüme neden olur.

Kaş Boyasının Zararları Nelerdir?

Kaş boyaları kimyasal içeriğe sahip olduklarından dolayı kaş boyası kullananlarda zararlı sonuçlara da neden olabilirler.

  • Boya içeriği alerjiye neden olabilir
  • Kaşlar yanabilir
  • Kaşlar yıpranır ve dökülmeler meydana gelebilir
  • Kaş boyası, orijinal kaş renginin üstüne doğru işlem ile uygulanmadığı takdirde istenmeyen kaş renkleri problemi yaşanabilir
kaş boyası ne zaman çıkar
kaş boyası ne zaman çıkar

Kaş boyası henüz akmadan tekrar saç rengi değişikliği yapmak isteyen kadınların akıllarına takın kaş boyası ne zaman çıkar? sorusu ile meydana gelecek sorunlar yaşanabilir.

Kalıcı Kaş Boyası

Kullanılan kaliteli ve kalıcı kaş boyaları uzun süre dayanma gücüne sahipler. Özellikle saç boyaları ile aynı marka ürün kullanıldığı zaman kaş ve saç boyası akma süresi neredeyse eşittir.

En fazla 2 ay içerisinde kalıcı kaş boyası akacaktır. Kaşlar uzadıkça ve su ile temas ettikçe gittikçe doğal rengine yaklaşan kaşlar için ta anlamıyla eskiye dönme beklenmemelidir. Kalıcı kaş boyaları kaşların doğal rengine zarar verir. Aktığı zaman yine de doğal rengine çok yakın bir renk ortaya çıkar. Kalıcı kaş boyama kaşları daha fazla yıpratma özelliğine sahiptir.

Geçici Kaş Boyası

Geçici kaş boyası günlük olarak kaşı dolgunlaştırmak ve daha belirgin göstermek için kullanılan bir yöntemdir. Kalıcı kaş boyası kadar zarar vermeyen geçici kaş boyası için akma süresi 1 veya 2 gündür.

Kaş ve Kirpik Serumu Önerileri adlı yazı dizimize göz atabilirsiniz.

Geçici kaş boyası uygulaması için kaş kalemi veya göz farkı gibi ürünler kullanılır. Geçici kaş boyası, kaş boyası ne zaman çıkar? tarzında endişe yaşayan kişiler için daha pratik ve güvenlidir. Bu nedenle geçici kaş boyamak her zaman daha fazla tercih edilir.

kaş boyası nasıl yapılır
kaş boyası nasıl yapılır

Kaş Gürleştirmek İçin Doğal Öneriler adlı yazı dizimize göz atabilirsiniz.

Geçici Kaş Boyamak İçin Tüyolar

Geçici kaş boyamak günlük rutin halinde dahi yapılabilirken kimi insanlarda ayda yılda bir yapılan bir işlemdir. Geçici kaş boyarken taşırma yapmamaya ve abartılı olmamaya dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca geçici kaş boyamak için de önemli tüyolar bulunuyor.

  • Kaşların ön kısımlarına yoğun renkler kullanılmamalıdır.
  • Kaşlar boyandıktan sonra fırça ile kaş kılları yukarı doğru taranırsa daha hoş bir görüntü elde edilir.
  • Kaş kılı ince olanlar kaş kalemi yerine kaş farı kullanmalıdır.

Kaşların daha parlak ve canlı renkte gözükmesi için de vazelin kullanmak kaşların hem sağlıklı olması hem de daha bakımlı gözükmesine yardımcı olur.

Kaş Boyası Kimler İçin Uygundur?

Kaş boyası saçını boyayan, kendinde değişiklik yapmak isteyen, seyrek veya az kaşı olanlar için uygundur. Kaş boyamanın zararları olsa da kişinin kendini daha mutlu ve öz güvenli hissetmesine neden olması bakımından eleştirilmemesi gereken bir işlemdir. Kaşlar her zaman kişinin kendini daha net ve doğru ifade etmesine de yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu