Reklam
GenelGüzellik ve BakımMakyaj

Kaş Gürleştirmek İçin Doğal Öneriler

Reklam

Annelerimiz zamanında ince olması gerektiği düşünülen kaş modası, günümüzdeki güzellik algısıyla tekrardan şekillenerek kalın ve gür kaşların moda haline gelmesiyle yeni bir akım başladı. Birçok kadın kaş gürleştirmek için doğal öneriler ve daha kalın gözükmesi için güzellik merkezlerinin yolunu tutarken; kimi kadınlar ise kaş kalemleri, kaş rimelleri ile kaşlarının içini doldurarak daha dolgun bir görünüm elde etmeyi seçti.

Biz ise bu yazımızda kaş gürleştirmek için doğal öneriler listemizi sizlere hazırlayarak; evde kendi kendinize hazırlayarak ve bu sayede bütçeden tasarruf ederek; kaşlarınızın sağlıklı ve gür bir görünüm elde etmesini sağlamanıza yardımcı olmak istedik.

Kaş gürleştirmek için birçok doğal yönteme başvurabilirsiniz. Fakat önemli olan uygulayacağınız maddeyi istikrarlı bir biçimde uygulamak.

Kaş gürleştirmek için sarımsak

kaş gürleştirmek için sarımsak
kaş gürleştirmek için sarımsak

Sarımsağın kaşlarımıza olan mucizevi etkisini muhtemelen duymuşsunuzdur. Sarımsağı kaşlarınıza uygulamada farklı yollar tercih edebilirsiniz. Sarımsaklı kozmetik ürünleri alarak kullanabilirsiniz. Sarımsak yağını da kaşlarınıza sürmeniz etkili olmaktadır. Fakat en doğal ve katkısız olanı bir sarımsak dişini ortadan ikiye bölerek kaşlarınıza uygulamanızdır. Sarımsağın kuruduğunu düşünüyorsanız tekrar bölerek aynı şekilde uygulamaya devam edebilirsiniz.

Kaş kaldırma vazelin

kaş gürleştirmek için vazelin
kaş gürleştirmek için vazelin

Vazelin de kaş gürleştirmek için oldukça etkili olan yollardan biri. Her gece yatmadan önce kaşlarınıza uygulayarak uyuyun. Belli bir zaman sonra aradaki farkı göreceksiniz.

Yaz Ayları İçin Cilt Bakım Önerileri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Kaş gürleştirmek için Badem Yağı

 

kaş gürleştirmek için badem yağı
kaş gürleştirmek için badem yağı

En bilindik uygulamalardan biri olan badem yağı, içerdiği E ve D vitaminleri sayesinde kaş köklerini besleyerek; eskisinden çok daha sağlıklı biçimde uzamasını sağlıyor. Badem yağını kulak pamuklarına damlatarak uygulayabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz doğal yolların yanı sıra kaş gürleştirmek için uygulandığında etkili sonuçların olduğu iki formüle de yer vermek istedik.

Ebru Şallı Kaş Gürleştirme Formülü

Ebru Şallı da kaş gürleştirme için doğal yöntemleri tavsiye ediyor. 1 diş sarımsağı çok ince kıyarak; 1 çay kaşığı çam balı ve yine 1 çay kaşığı badem yağını karıştırarak 1 gün bekletmenizi öneriyor. Ertesi gün kulak pamuğu yardımıyla kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Kaş Gürleştirme Formülü

İbrahim Saraçoğlu banyo sonrası 1 çay kaşığı hint yağı ile 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırarak kaş ve kirpiklere temiz bir kulak çöpüyle uygulamanın etkili bir sonuç vereceğini söylüyor. Bir saat kalmasının yeterli olacağını fakat bunu uygularken göz çevresine temas ettirilmemesine dikkat edilmesi gerektiğinin önemini vurguluyor.

Kaş gürleştirmek için doğal öneriler sizler için hazırlandı. Evde kendinize uygulayabileceğiniz formülü seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu