Reklam
Saç

Kepeğe Ne Sebep Olur? Kepek Nasıl Gider Kesin Çözüm Önerileri

Reklam

Hayatın pek çok alanında kir ve mikroplar ile baş ediyoruz. Özellikle kapalı mekanlar başta olmak üzere sanayi merkezlerinin ve yoğun nüfuslu yerleşim yerlerinin açık havaya yaydıkları kirli partiküller ve bakteriler en çok cilt ve saçları etkiliyor. Gün boyu bağlı, kapalı ve sık bakım yapılmayan saçlar bir süre sonra pes ederek kepek ve dökülme gibi problemlere baş eğmek zorunda kalır. Kadın ve erkek herkesin ortak sorunu olan, günlük hayatı olumsuz etkileyen kepeğe kesin çözüm nedir?

İçindekiler

Yağlı Kepek Nasıl Geçer?

Kepek bir sorun ise yağlı Kepek bir derttir. Adeta saçları esaret altına alan ve sürekli kaşındıran yağlı Kepek, kişilerin saç sağlığını da olumsuz etkileyen faktörlerden birisidir. Yağlı kepekten mustarip olanlar için kesin çözüm olarak belli başlı bakım rutinleri vardır.

kepek sorunu nasıl geçer
kepek sorunu nasıl geçer

Bu kürler;

  • Bitki halindeki Aloe vera dalını sökerek içerisindeki jeli saçlara saf bir halde uygulamak
  • Oldukça faydalı olan kantaron yağını temiz ve ıslak saça masaj yolu ile uygulamak
  • Bir kap içerisine alınan ezilmiş papatya çiçeği ve nane yağını karıştırarak saçlara yedirmek

En kesin çözümler olarak bilinir. Doğru ve zamanlı bir şekilde uygulanırsa sonuç alma oranı da bir o kadar hızlı olmaktadır. Diğer bir yöntem ise saçları çok fazla derinden taramamak ve bol su tüketmektir. Ayrıca tesettürlüler için akşamları ve evde geçirilen vakit boyunca saçları sürekli açık tutmak ve güneş ışığını bol bol almak kesinlikle faydalı olacaktır.

Kepek Nasıl Gider Kesin Çözüm Önerileri
Kepek Nasıl Gider Kesin Çözüm Önerileri

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler adlı yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

Kepeğe İyi Gelen Şampuanlar Nelerdir?

Piyasada kepek çözümü için tonla bakım uygulaması bulunur. Fakat hangisinin işe yarayıp yaramadığını veya her saç tipine faydalı olup olmayacağını kullanmadan bilmek imkansızdır.

Kullananların ve klinik raporundan geçerek onaylanan en faydalı ürünler;

  • Head & Shoulders
  • Siveno
  • Kerastase
  • Davines Purifying

Kepeğe karşı bilinen en etkili şampuanlardır.

kepek karşıtı şampuan önerileri
kepek karşıtı şampuan önerileri

Saçtaki Kepek İçin Bitkisel Öneriler

Kepek her zaman görüntü kirliliği değil baş ağrısı, saç yağlanması ve kaşıntı sonucu egzama ve dökülmelere neden olur. Bu durumda insan sağlığına önemli zararları olduğu nedeni ile bozulan saçın kimyasını, diğer kimyasal ürünler iyileştirmeyebilir. Saçtaki kepekten dert yananlar için kimyasal olmayan fakat son derece sağlıklı bitkisel kürler bulunur. Öncelikle ilk çağlardan ​​bu yana kadınların kullandığı ısırgan otu hem saç gürlüğü hem de yağlanmayı da durdurur.

Isırgan otu kürü için bir tutam ısırgan otunu kaynatıp yumuşak bir kıvama getirdikten sonra ezerek suyu ile birlikte saçlara uygulayın ve bunu aksatmadan yapın. Diğer bir faydalı bitkisel kür ise kekik, nane ve ada çayı ile elde edilen kremdir. Bu doğal kremi de saçlara her akşam uygulayarak sabaha kadar bekletin. Yoğurt ve hindistan cevizi de mucizevi bir etki ile saçları köpeklerden arındırarak eski sağlığına kavuşturur.

İbrahim Saraçoğlu Saçtaki Kepek Formülü

Ünlü alternatif bilim doktoru olan İbrahim Saraçoğlu pek çok hastalığı doğanın şifalı bitkileri ile tedavi tekniği kullanmaktadır.

ısırgan otunun saça faydaları
ısırgan otunun saça faydaları

Hastalarından olumlu dönüş alan ve faydalı olduğu kanıtlanan kepek formülü ise;

Malzemeler

  • 750 gram su
  • Bir bağ ısırgan otu

Yapılışı

Isırgan otu bitkisini kaynayan su içerisine aktararak iyice kaynatın. 5 dk. sonunda suyu iyice salan ısırgan otunu süzerek suyunu iyice temizlenmiş saçlara yedirin. Ardından isteğe bağlı bir gece veya 4 saat bekleterek saçları durulayın. Bu kürün faydalı olmasını istiyorsanız düzenli olarak haftada üç defa uygulamalı ve mutlaka saçları temiz tutmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu