Reklam
SaçDüğünGenelModa

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Reklam

En özel günde her şey kusursuz olsun isteriz. Uzun saçlı kadınlarda gelin saçı için seçilebilecek seçenekler fazla iken, kısa saçlı kadınlarda bu seçenekler biraz daha kısıtlı olabiliyor. Kısa gelin saçı modelleri arasından seçim yapmak da zorlaşabiliyor.

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2018

Gelin saçı denilince uzun saçlarda topuz modelleri akıllara geliyor hemen. Kısa saçlı veya topuz tercih etmek istemeyende bir çok kadın olabiliyor. Hatta uzun zaman uzun saç tercihi yapıp düğüne az bir zaman kala saçlarını kestiren yok mu dersiniz? Olmaz olur mu… Tabi ki uzun saçtan sıkıldıysanız veya sağlıksız ve yıpranmış saçlara sahipseniz kestirmeniz en mantıklısı oluyor.

gelin saci modelleri 2018
gelin saci modelleri 2018

Kısa saçlarınızı daha da ortaya çıkarabilmek için omuzlarınızı daha da açıkta bırakan gelinlik modeli tercih edebilirsiniz.

orgulu masali gelin sac modeli
orgulu masali gelin sac modeli

Orta boydaki saçlara maşa desteği ile doğal bir görünüm verebilirsiniz. Saç modelinizi tek veya çift örgü ile de destekleyerek hava katabilirsiniz.

Aksesuarlı Kısa Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçlarının olmazsa olmazı aksesuarlardır. Duvaklarda yine oldukça tercih edilse de yerini artık çiçekli taçlara  bırakıyor diyebiliriz.

kisa sac modelleri
kisa sac modelleri

Özellikle kır düğünü tercih edecekseniz çiçekli taçlarla güzel bir kombin yapabilirsiniz. Çiçekli tacınızı ister ön tarafta ister arka tarafta kullanabilirsiniz.

cicekli kisa sac modelleri
cicekli kisa sac modelleri

Düğünü yapacağınız mekanı, gelinliğinizi hatta mevsimleri de göz önünde bulundurarak seçim yapmanız daha da uyumlu hale getirecektir seçeceğiniz aksesuarı.

Çiçeklerin yanında minik taşlardan oluşan taçları da tercih edebilirsiniz.

kisa gelin saclari 2018
kisa gelin saclari 2018

Model veremeyecek kadar kısa saçlar için ise uzun tarafları maşa ile hareketlendirebilirsiniz. Bu marjinal görünümünüzle de en dikkat çeken cool gelin adayları arasında yerinizi alabilirsiniz.

alttan topuz tacli gelin
alttan topuz tacli gelin

Saçlarınız çok kısa değilse aşağıdan toplanılmış topuz modeli tercih edebilirsiniz. Üzerine ise zarif bir gelin tacı takabilirsiniz. Yukarıdaki gibi topuz modeliyle oldukça zarif bir gelin olabilirsiniz.

Duvaklı Kısa Gelin Saçı Modelleri

Aksesuar tercihinize bağlı olarak duvak seçmeniz gerekiyor. Genellikle çiçekli taçları öne çıkarmak için duvak tercih edilmiyor. Taşlı taçlara veya bantlara gelecek olursak çokta şatafatlı olmayan bir model seçerseniz dengelemiş olursunuz.

tüllü duvak modelleri
tüllü duvak modelleri

Tüllü şapkadan veya sadece tülden meydana gelen aksesuara kafes duvak deniyor. Özellikle nikah törenlerinde kafes duvaklar tercih ediliyor. Kısa saçlı kadınlara çok daha fazla yakıştığını eklemeliyiz.

kisa küt sac modelleri
kisa küt sac modelleri

Vintage veya bohem tarzda gelinlik tercih edenler için mükemmel bir tercih olacaktır. Yine gelinliğe bağlı olarak balık model gelinliklerde de tercih edilebilir diye düşünüyorum. Nikaha giderken giyilen sade zarif beyaz elbiseyle de göz kamaştırabilirsiniz.

Kısa Küt Gelin Saçı Modelleri

Son senelerde kısa saçlar oldukça popüler hale geldi. Omuz hizasının biraz yukarısında hatta çene hizasında saçlarını kestirenlerin sayısı hiçte az değil.

Küt saç kestiren gelinler ister düz fön çekilmiş ve minik bir aksesuar takılmış saç modelleriyle sade güzellik düşünebilirler. Veya maşa desteğiyle saçlarınızı kabartarak havalı bir şekil verebilirsiniz.

küt sac modelleri
küt sac modelleri

Küt saç modellerini seçeceğiniz aksesuar ile taçlandırabilirsiniz. Veya tamamen sade bir saç modeli ile sade şıklığı da tercih edebilirsiniz.

küt gelin saci modelleri
küt gelin saci modelleri

Kısa gelin saçı modelleri ile daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu