Reklam
DekorasyonTasarım

Kitaplık Tasarımları

Reklam

Eğer sizde bir kitap dostuysanız muhakkak hayatınızda evinizin bir köşesine ‘şuraya şöyle bir kitaplık yaptırsaydım’ demişsinizdir. Zamanında alınan okunan veya okunmayan kitaplar evde zaman içinde birikip başlarda ufak çaplı git gide devasa bir yığın haline dönüşebiliyor. Eğer farklı tasarımları seviyorsanız ve kitaplarınıza ait bir köşe olsun istiyorsanız kitaplık tasarımları yazı dizimiz tam sizlere göre.

İlginç Kitaplık Tasarımları

Standart düz kitaplıklardan sıkıldıysanız; ilginç fikirlerle oluşturulmuş kitaplıklar  belki de evinize bir yenilik getirecek.

farkli kitaplik modelleri
farkli kitaplik modelleri

Eğer kitaplığın görünmediği bir tarzı olsun istiyorsanız bu şekilde montelenmiş bir tasarım tercih edebilirsiniz. Tabi ki kitaplık daha çok kitap alırken; bu şekilde bir tasarım ile daha az kitap yerleştirebilirsiniz.

farkli kitaplik tasarimlari
farkli kitaplik tasarimi

Eğer işlevinden ziyade dekoratif bir kitaplık tasarımı olsun diyorsanız bu şekilde bir modelde tercih edebilirsiniz.

ilginc kitaplik modelleri
ilginc kitaplik modelleri

Kasalardan oluşturulmuş vintage bir tasarım düşünüyorsanız; kendi ellerinizle yapabileceğiniz bir model.

ilginc kitaplik tasarimlari
ilginc kitaplik tasarimi

İş yerine uygun büyük bir kitaplık tasarımı düşünüyorsanız, ferah bir görünüme sahip olan beyaz büyük bir kitaplık alabilirsiniz.

El Yapımı Kitaplık Tasarımları

el yapimi kitaplik
el yapimi kitaplik

Özellikle sizde benim gibi kitabı kütüphaneden almaktan ziyade kitabı satın alıp, elimde bulunsun mantığıyla hareket ediyorsanız kitaplık tasarımları sayesinde minik veya büyük bir kitaplık oluşturabilirsiniz.

cekmecelerden kitaplik yapma
cekmecelerden kitaplik yapma

Eğer eskimiş veya kullanmadığınız çekmeceleriniz var ise kitaplığa dönüştürüp, dekoratif bir objeye çevirebilirsiniz. Çekmeceleri dilediğiniz renge boyayarak; üst üste koyarak kitaplığınızı oluşturabilirsiniz.

el yapimi kitaplik modelleri
el yapimi kitaplik modelleri

Odunlardan oluşturabileceğiniz kitaplıkla farklı bir tasarım yaratabilirsiniz.

el yapimi kitaplik olusturma
el yapimi kitaplik olusturma

Belki de gereksiz hatta çöpe atılacaklar arasında yeniden dönüştürerek, kullanabileceğiniz eşyalar vardır. Çekmecelerden olduğu gibi kasalardan da dekoratif kitaplık oluşturmak mümkün. İnsan yeter ki bir şeyler üretmek veya dönüştürmek istesin.

Daha fazla kitaplık tasarımları görmek istiyorsanız galerimizi ziyaret edin.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu