Reklam
Saç

Kızıl Kestane Saç Rengi Hangi Tene Yakışır?

Reklam

Kadınlar kendilerinde değişiklik yapmak istediklerinde öncelikle saç renklerini değiştirir. Kızıl kestane saç rengi, her zaman moda olan ve çok tercih edilen bir renktir.

Değişim için ideal tonları barındırır. Kahve ve kızıl yansımalarla cildinize ışıltı katar. Siz de yeni bir başlangıç yapmak isteyenlerdenseniz kızıl kestane saç rengini denemelisiniz.

İçindekiler

Kızıl Kestane Ne Renk?

Kızıl kestane rengi, birkaç farklı tonu içinde barındırır. Kızılın açık ve koyu tonları, kahvenin renkleri ve bakır yansımasıyla ortaya çok hoş bir renk çıkar.

Kızıl kestane saç rengi
Kestane kızılı

Ten renginiz ve göz renginize göre size yakışacak olan saç boyalarından birini tercih edebilirsiniz.

Kahve tonlarını seçerken koyu tonların hâkim olduğu renkleri kış mevsiminde, açık kahve tonlarını ise yaz mevsiminde daha rahat kullanabilirsiniz.

Kızıl Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızıl kestane rengi, cildinde pembe tonları ağırlıklı olmayan buğday ve esmer tenli kişilere yakışır. Yüzünüzde aydınlık istiyorsanız sizi canlandıracak bu rengi deneyebilirsiniz.

Kızıl kestane saç rengi
Özge Gürel kızıl kestane rengi

Doğal kestane tonları esmer kadınları daha genç gösterir. Kendi saç renklerine yakın bir ton olması sebebiyle güzel bir görünüm sağlar.

Kızıl kestane saç rengi kısa, orta boy ve uzun saçların her birinde kendini gösteren bir renk olur.

Kızıl Kestane Saç Rengi Çabuk Akar mı?

Kadınların en çok yakındıkları durumlardan biri de çabuk akan saç boyaları olmaktadır. Saç boyaları özellikle ilk defa boyandığında biraz akabilir. Birkaç boyadan sonra saç boyanız akma yapmaz.

Saç boyasının akma nedeni saçınızda önceden boya farklı bir renk boya olması olabilir. Birbirine uymayan saç tonları arasında geçiş yapmak istediğinizde bu sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca yaz mevsiminde deniz, güneş ve havuz etkisiyle saç boyanız daha çabuk akar.

Saç boyası tercihlerinizi saçınızı boyadıktan sonra değiştirmeniz gerekir. Özellikle paraben ve silikon içermeyen ayrıca tuzsuz olarak satılan ürünleri kullanmanız önemlidir.

Şampuanınızı belirtilen özellikte ürünlerden seçtiğinizde saçlarınızdaki değişimi görebilirsiniz.

Kızıl Kestane Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Kızıl kestane saç rengi için saçınızda bulunan renk önemlidir. Doğal saçınıza ilk kez yapacaksanız kızıl kestane boya markalarından birini seçip deneyebilirsiniz. Doğal saça yapılan renkler genelde başarılı sonuçlar verir.

Saçınızda boya varsa ve açık tonlarda ise kutu boyalarla evde boyadığınızda istediğiniz tonu yakalayabilirsiniz. Ama saç tonunuz çok açık bir renkse ilk boyamada kızıl kestane renk gözünüze çok koyu gelebilir.

Hayal kırıklığı yaşamamak için evde kendiniz denememelisiniz. Zira, saçı boyalı kadınların saç rengi değişimlerinde kuaförden yardım almaları istedikleri sonucu elde edebilmeleri için çok önemlidir. 

Kızıl Kestane Saç Boyası Numaraları

Kızıl kestane saç boyası numaraları genelde farklı markalarda benzer numaralarda üretiliyor. Ama açık veya koyu sonuç alma durumunuz olabilir. Bundan dolayı, boya kutusunun üzerinde yer alan örnek tonlardan saç renginize göre beklenen rengi görebilirsiniz.

Boya markalarına göre kızıl kestane rengi aşağıdaki gibidir:

  • Wella Koleston Naturals Kızıl Kestane 3/66
  • Loreal Excellence Kızıl Kestane 5.5
  • Sea Color Kestane Kızıl 4/6
  • Majirel Kestane Yoğun Kızıl C4,60
  • MM Beauty Bitkisel Saç boyası Kızıl Kestane M15
  • Farma Color Kestane Kızıl 4.6

Kızıl Kestane Boyayanlar

Kızıl kestane saç rengi ülkemizde ve dünyada ünlülerin de en çok tercih ettiği boya renkleri arasında yerini alır.

Doğal bir renk olması sebebiyle bu saç rengi seçilmektedir. Ayrıca gençlerden daha çok orta yaş dönemindeki kadınların kullanmaktan hoşlandığı canlılık veren bir saç rengidir.

Siz de kendinizde değişim yapmaya hazırsanız, bir kutu boyayla daha da güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Türk Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Buzlu Kestane Saç Rengi ve Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu