Reklam
Dekorasyon

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Modelleri

Reklam

Çocuğunuzun odasını dekore ederken, sınırlarınızı aşarak hayal gücünüzün uçsuz bucaksız kıyılarında dolaşabilirsiniz. Tabii ki çocuğunuza ayırdığınız odanın büyüklüğünü de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. ‘ küçük çocuk odası dekorasyon modelleri ’ adlı yazı dizimizde, en değerli varlığımız olan çocuklarımız için en iyi konforu sağlayarak; onun isteyeceği tarzda odayı dekore etmemiz çocuğumuzun mutluluğu için önemli.

Çocuğunuzun kişilik yapısına bağlı olarak odanın rengini seçebilirsiniz. Çocuklar için eğlenceli olan kabin yataktan, çocuğunuzun enerjisini atabileceği tırmanma duvarlarına kadar artık günümüzde birçok model var. Farklı duvar resimleri, tavana ve duvara yapıştırılabilen çıkartmaları da unutmamak gerekiyor.

küçük çocuk odası dekorasyon modelleri
küçük çocuk odası dekorasyon modelleri

Küçük çocuk odası dekorasyon modelleri içinde en önemli obje ise aydınlatma. Bir odayı ne kadar yaratıcı ve güzel yapsanız da aydınlatmanın veya avizenin kötü olması odanın enerjisini kendine çekerek; odanın şık ve sevimli görünümünü yerle bir edebilecek yapıdadır. Odalarda sert ve sivri uçlu eşyaların bulunmaması da çocuğumuzun başına kötü bir olay gelmesine mani olur.

Çocuklarınızın oyuncaklarını veya aksesuarlarını koyabilmek için duvar nişlerinden de yararlanabilirsiniz. Duvar nişlerine eğer aksesuar koyacaksanız ufak bir aydınlatma ile odaya çok şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Açık renklere sahip minik kareografilerle oluşturulmuş duvar kağıtları da odanın görünümünü pozitif yönde değiştirecektir.

Küçük çocuk odası için dekoratif önerileri araştırılırken çocuk için seçilen ürünlerin organik olması önemlidir. Örneğin doğal ahşaplar, organik bazlı yataklar çocuğunuzun sağlığı için yerinde bir tercih olacaktır.

Küçük Odalar İçin Tasarımlar

küçük odalar için tasarımlar
küçük odalar için tasarımlar

Modellerin arasından küçük odalar için de sizlere çözüm alternatifleri sunacağız.

Eğer metrekaresi küçük bir odaya sahipseniz, gereksiz ve büyük eşyalardan kaçınarak; daha elzem ve daha küçük eşyaları tercih etmeniz de fayda var. Özellikle odayı süsleme konusunda taviz verebilirsiniz.

Kalın ve büyük başlıklı yataklar yerine çocuğunuz için birleşik mobilya tercihi odada size büyük bir yer tasarrufu sağlayacaktır. Çok fonksiyonlu yapısı bulunan mobilyalar sayesinde çocuğunuz için dolap, yatak olabilen hatta ranzalı model tercihinizle büyük bir yer kaplayacak alanı oldukça minimalize edebilirsiniz.

Küçük odalarda duvar rengini seçmek de oldukça önemlidir. Genellikle küçük odalarda açık tonlara sahip renkler tercih edilir. Bunun sebebi küçük odanın koyu bir tona sahip duvarlarla basık ve daha küçük bir görünüme sahip olmasıdır.

Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Dar Odalar İçin İki Kişilik Genç Odası

Dar Odalar İçin İki Kişilik Genç Odası
Dar Odalar İçin İki Kişilik Genç Odası

Eğer iki kişilik bir genç odası tasarlayacaksanız; küçük odalar için ranza yatak veya tek komidinli yatak tercihiniz olabilir.

İki farkı dolap yerine büyük ve geniş bir dolap sayesinde yer tasarrufu da sağlayabilirsiniz.

Duvara monte eşyalarla veya gömme dolaplarla da oda da ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Küçük çocuk odası dekorasyon modelleri arasından çocuğunuzun tarzınıza en uygun modelleri hayal gücünüzle birleştirerek en uygun modeli yaratabilirsiniz.

Çocuğunuz için en güzel dekorasyon modellerini görmek için galerimize bakmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu