Reklam
Dekorasyon

Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Reklam

Yazlık ev, favori oyunlarınızı ve hobilerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve aynı zamanda dinlenmek ve kendinizi şımartmak için ideal bir yerdir. Bu evi kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtacak şekilde dekore ederek, tüm yazı hatta kışın dahi yazlık evinizde boş zamanınızı geçirmek isteyeceğiniz özel bir alan oluşturabilirsiniz. Bundan dolayı, bir yazlık ev dekorasyonu söz konusu olduğunda, çok yönlü olmak ve onu sadece yaz aylarında değil, kullanabileceğiniz tüm yolları düşünmek gerekir.

Yazlık ev dekorasyonu için sizlere ilham olacak fikirlere içeriğimize göz atarak sahip olabilirsiniz.

Yazlık Ev Dekorasyonu Önerileri

İhtiyacınız olan eşyanın dışında fazla eşyayı evinizde tutmayın. Yazlık evinizde fazla eşyaya yer vermek, temizliğe daha fazla zaman ayırmanıza neden olacak. Dinlenmeye mi geldiniz, temizlik yapmaya mı yahu? Bundan dolayı, az eşya ve daha ferah bir ortam yaratın. Ayrıca küçük yazlık ev dekorasyonu için oldukça idealdir.

Evinizdeki alanları en iyi şekilde kullanmaya çalışın. Örneğin televizyonu yerleştirmek için televizyon ünitesi satın almak yerine, duvara montelemeyi tercih edin. Yanlarına da raflar yerleştirip hem hoş hem de kullanışlı bir alan yaratmış olursunuz.

Yazlık ev dekorasyonu
How to decorate summer house inside

Yaz gelince hemen hemen hepimiz daha enerjik ve pozitif oluyoruz. O halde bu pozitifliği evin içinde de yaşamak için kullanacağınız duvar boyasından tutun da eşyaların rengine kadar bu detaya dikkat etmeniz gerekir. Yani canlı ve açık renklerden yana seçiminizi yaparsanız, yazlık eviniz olduğundan daha enerjik hissettirecektir. Eğer açık renklerin çabucak kirleneceğini düşünüyorsanız, silinebilir kumaşlar veya koltuk örtüleri kullanabilirsiniz.

Yazlık ev dekorasyonu
Summer house decorating

Gelgelelim zemin dekorasyonuna…  Yer döşemeleri için parke ya da seramiklerden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında, halılar yerine ev dekorasyonunuza uygun kilimleri tercih edin.

Yazlık ev dekorasyonu
Summer house decorating ideas

Tarzınızı yansıtacak dekoratif ürünlerle bütünsel bir şıklık katabilirsiniz. Tablolar, dekoratif minderler, biblolar ya da duvar kağıtları gibi ürünleri tercih edin.

Yazlık ev dekorasyonu
How to decorate summer house

Evin iç dekorasyonu önemli olduğu kadar dış dekorasyonu da son derece önemlidir. Bodrum Bitez tarafında evler genellikle beyaza boyanması ile bilinir. Bodrum ev dekorasyonu sizlere ilham olabileceği gibi pastel tonlarla dış cepheyi daha da güzelleştirebilirsiniz.

Yazlık ev dekorasyonu
Summer house decoration inspiration

Bahçeli yazlık evler için bahçeye yemek masası, havuz, hamak, açık hava sineması alanı gibi detaylarla daha yaşanabilir kılabilirsiniz. Tabi ki de, geniş bahçeli yazlık evler için bu saydıklarımızın hepsi yapılabilir. Bunun yanı sıra, sineklerden korunmak için pencerelere ve kapılara sineklik takmayı da unutmayın. Böylece, sinek ısırıkları olmadan, huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Vintage Ev Dekorasyonu Yapma Önerileri

Ev Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı?

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu