Reklam
Dekorasyon

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Reklam

Şehirlerin git gide büyümesi hatta zamanla mega hale gelmesi küçük katlı evlerin metrekaresini düşürerek; kat kat daha fazla yükselmesine sebebiyet verdi. Evlerin minik olmasıyla beraber küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı ? sorusu akıllarda yer aldı.

L Tipi Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük salon dekorasyonu için tercih etmeniz gereken ebat olarak küçük mobilyalar olması gerektiğidir. Küçük olan salona geniş veya büyük mobilyalar tercih edildiğinde ortada bırakılan alan git gide daralacaktır.

kücük salon dekorasyonu nasil yapilir
kücük salon dekorasyonu nasil yapilir

Küçük salon dekorasyonu için genellikle tercih edilen L tipi koltuk mobilyalarıdır. L tipi koltuklar diğer adıyla köşe takımları salonunuzu olduğundan daha büyük ve ferah gösterecektir. İstikbal Köşe Takımları yazı dizimize bakarak İstikbal mobilyalarını görebilir hatta köşe takımları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

kücük dekorasyon önerileri
kücük dekorasyon önerileri

Küçük ev dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta. Her alanı mümkün olduğu kadar en faydalı biçimde değerlendirmenizdir. Bu yüzden fazla yer kaplamayan ama mümkün mertebe en iyi işlevselliği gösteren mobilya ve aksesuarlar tercih etmek gerekiyor.

küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı
küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı

Eğer fazla eşya olmaması görüşündeyseniz ortadaki sehpayı çıkartarak da kendinize alan yaratabilirsiniz. Tamamen ihtiyaç ve tercihlere bağlı.

Küçük Salon Dekorasyonunda Perde Modelleri

Sadece salon olmamakla birlikte bütün metrekaresi küçük alanlarda açık renk perde tercih edilmesi kanaatindeyim. Bunu destekleyen bir diğeri ise duvar renginin de açık renk tonlarında seçilmesi gerektiğidir. Böylelikle ışığın salonda daha dengeli yayıldığı daha ferah görünüme sahip oda tercihiniz olabilir.

kücük salon perdesi nasil olmali
kücük salon perdesi nasil olmali

Eğer koyu renk tercihi yapmak istiyorsanız fakat ferah görünümden de taviz vermemek istiyorsanız koyu renklerin açık renk tonlarını da düşünebilirsiniz. Açık gri, açık kahverengi, buz mavisi bunlardan sadece bazıları. Tabiki bu önerim sadece günün en fazla vakit geçirdiğiniz alanı salon olduğu için.

acik renk salon perdesi
acik renk salon perdesi

Eğer bir hobi odanız veya yatak odanız var ise koyu renk tercihiniz bu kadar da gözlerinizi yormayabilir.

Küçük Salon Dekorasyonu İkea

Birbirinden farklı tarzda döşenmiş modellerle sizlerle İkea salon dekorasyonu örneklerini paylaşmak istedim.

ikea kücük salon dekorasyon fikirleri
ikea kücük salon dekorasyon fikirleri

Eğer hem rahat olsun hem de çok fazla yer kaplamasın diyorsanız L model pofuduk koltuk takımları tam sizlere göre! Tek olumsuz yanı eğer uykunuz yoksa da bu koltuklar sayesinde olmayan uykunuz da gelebiliyor 🙂

Küçük odaların içinin ne kadar ışık aldığı da önem taşıyor. Eğer fazla güneş ışınının olduğu odaysa daha ferah ve iç açıcı olacaktır. Ev satın alırken veya kiralarken sanırım ufak ise buna daha çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Yine küçük mutfaklar için Küçük Mutfak Dekorasyonu yazı dizimize bakarak da fikir edinebilirsiniz.

ikea salon mobilya takımı
ikea salon mobilya takımı

Küçük büyük salon fark etmeksizin renklerle aranız iyiyse farklı renkleri içinde barındıran salon tercihiniz de olabilir. Kimileri renklerdeki farklılık benim gözümü yoruyor dese de kimileri için ise farklı renklerin bir arada bulunması evin neşeli ve canlı görünmesine katkıda bulunuyor.

‘ Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? ‘ diyorsanız daha fazla görsel görmek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hoççakalın 🙂

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu