Reklam
DekorasyonTasarım

Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?

Reklam

Oturma odası, salon, mutfak derken evin en önemli bir yeri de yatak odaları kesinlikle. Özellikle uyumayı çok sevenler için yatak odasının ayrı bir yeri var. Küçük yatak odası nasıl dekore edilir? adlı yazı dizimizde odanın boyutu özellikle dar ise dekore etmesi çok daha zor oluyor. Bizlerde bu dar odayı en rahat ve konforlu biçimde nasıl dekore edebileceğinize yer vermek istedik.

2019 Küçük ve Dar Yatak Odası Dekorasyonu

Ev rahat, konforlu olduğu zaman insanın içi açılıyor doğrusu. Dışarının yoğun stresi, koşturmacasından sonra insan evine geldikten sonra huzur arıyor doğrusu. Huzurlu ve keyif veren bir ortam için ise zevke göre dekorasyon oldukça önemli.

dar yatak odasi dekorasyon
dar yatak odasi dekorasyon

Dar ve küçük yatak odalarında özellikle açık ve soft renkler kullanmanızı tavsiye ederim. Dar olan odalarda birde koyu renk eklenince odalar olduğundan çok daha dar ve kasvetli gözükecektir. Yoğunlukla çok açık düz renkler tercih edilerek bir iki objeyle koyu renkler de kazandırabilirsiniz.

Hemen hemen herkes odalarının geniş olmasını ister. Çeşitli sebeplerden dolayı küçük bir oda tercih etme durumunda kalmış olabilirsiniz. Bu durumda elimizdeki imkanlarla zevkinize göre işlevsel ve konforlu bir oda dekorasyonu tasarlayabilirsiniz.

Bu şekilde dar bir odayı mümkün olduğu kadar kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

kucuk yatak odasi dekore etme
kucuk yatak odasi dekore etme

Odanızın dar olduğu için dolaplarınızı sığdıramamaktan endişe ediyorsanız yatağınızın yanlarını ve üzerini bu şekilde işlevsel bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede ekstra bir sürü dolap yerinden tasarruf etmiş olabilirsiniz.

yatak odasi nasil dekore edilir
yatak odasi nasil dekore edilir

Dolapların altına raflar koyarak da dekoratif ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz. Raf kısmının çok geniş olmamasına dikkat edin.

kucuk yatak odasi dekorasyonu
kucuk yatak odasi dekorasyonu

Dar odalar için yatağın hemen yanında pencere olması odanın daha ferah ve geniş görünmesini sağlayacaktır.

yatak odasi dekorasyon modelleri 2019
yatak odasi dekorasyon modelleri 2019

Misafiriniz oldukça fazla oluyorsa misafir odanızda çift kişilik yatak tercihi yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Ekstra bir yatak daha olması daha fazla işinize yarayacaksa ama yer yoksa yukarı fotoğraftaki gibi bir dekorasyon tercihi yapabilirsiniz.

kucuk yatak odasi dekorasyon modelleri
kucuk yatak odasi dekorasyon modelleri

Çift kişilik yatağın üzerine tek kişilik yatak tercihi düşünebilirsiniz.

Dar Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonu

Dikdörtgen yatak odalarını dekore etmek diğerine oranla bir tık daha zor olabiliyor. Bu tarz dekorasyonlarda genellikle yatağın tam karşısında dolap tercih ediliyor.

kücük yatak odasi dekorasyon modelleri
kücük yatak odasi dekorasyon modelleri

Eğer yatak odanız dikdörtgen biçimde oldukça uzun ise yatağın devamına boylamasına olarak dolap yerleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Büyük bir pencere tercihi bu tarz odalarda oldukça işlevsel olacaktır dar olması sebebiyle çok fazla pencere olmadığı için güneş ışınları içeriye zor girebilir.

dar dikdörtgen oda dekorasyonu
dar dikdörtgen oda dekorasyonu

Boylamasına bir pencere tercihi ile odanın daha fazla güneş ışınıyla dolmasını sağlayabilirsiniz.

dar yatak odasi dekorasyon modelleri
dar yatak odasi dekorasyon modelleri

Kimi yatak odaları ise ancak enlemesine yatağın sığabileceği şekilde oluyor. Kimileri için sıkış sıkış gözükse de tamamen orijinal fikirler ile kendi tarzınızı yaratarak rahat ve mutlu bir yatak odası tercih edebilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir? adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?Küçük Mutfak Dekorasyonu adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu