Reklam
Saç

Nişan Saç Modelleri : En Güzel Nişan Saçı Modelleri

Reklam

Düğün sezonu yaklaştı ve neredeyse herkes hazırlıklara başlamış olmalı. Çünkü yapacak çok şey var, değil mi? Nişan hazırlıkları planlanmalı, düğün yerleri, misafir listeleri ve daha neler neler! Ancak gelin adayları için bu noktada öncelikle kendilerine uygun nişan saç modelleri ve nişan elbiselerinden birinin seçimine karar vermeli. Sonuçta cazibe merkezi onlar.

Nişan İçin Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

Nişan saç modeli fikirleri ararken, tam ve iyi bir araya getirilmiş bir görünüm elde etmek için her şeyin göz önünde bulundurulması gerektiğini anlamak önemlidir. Bu ‘her şey’, nişan günü kıyafetlerinizi, yüzünüzün şeklini, planladığınız makyaj stilini ve hatta görünümünüze eklemek istediğiniz aksesuarları içerir.

Hanımlar, nişan gününüzde en iyi şekilde görünmenin önemini anlıyoruz, sonuçta bu, hayatınızın geri kalanını eşinizle birlikte geçirmek için atacağınız ilk adım. Bu yüzden, nişan gününüzü daha özel ve unutulmaz kılmak için bizden küçük bir yardım.

Yüz Şekline Göre Nişan Saç Modelleri

Özellikle sade topuz modelleri ve atkuyruğu oval yüz tipine oldukça yakışmaktadır. Kare yüz tipine sahip kişiler, bukleli yandan topuz saç modelini düşünebilir ya da uzun saçlara sahip kare yüzler, saç uçlarına yumuşak dalgalar yapabilir.

Nişan saçı modelleri
engagement hairstyles for face shape

Yuvarlak yüz şekline yandan ayrılmış dağınık topuzlar bir hayli yakışmaktadır. Dikdörtgen yüzler ise, kıvırcık ya da dalgalı modeller ile ensede dağınık topuz modellerini tercih edebilirler. Son olarak, kalp yüz tipine tepeden bombeli topuzlar uygundur.

Saç Uzunluğuna Göre Nişan Saç Modelleri

Saç uzunluğunuza uygun doğru nişan saçı modelini seçip tüm gözleri üstünüze toplayabilirsiniz. Saçlarınız uzun ise, atkuyruğu, yarım toplanmış saç modeli, örgü modelleri, dağınık topuz ve tepeden topuz gibi birçok alternatifiniz bulunuyor.

Nişan saç modelleri
engagement hairstyles by hair length

Orta uzunlukta saçlar için ense topuzu, taçlı salık saç modelleri ve dalgalı saç modelleri inanılmaz iyi durmakta. Ya da kısa nişan saçı modeli arıyorsanız, aksesuarlı saç modellerini düşünebilirsiniz.

Elbiseye Göre Nişan Saç Modelleri

Nişan saçına karar vermeden önce giyeceğiniz nişan elbisesinin yaka kısmı son derece önemlidir. Özellikle v yaka elbiseye açık nişan saç modelleri uygundur. Bu saç modeli zarif bir taç ile tamamlanabilir. Kayık yaka elbiseye ise, atkuyruğu veya zarif bir topuz mükemmel uyum sağlar.

Nişan saç modelleri
engagement hairstyles by dress

Hakim yaka, halter yaka ve bisiklet yaka gibi önü kapalı nişan elbisesine uygun olan saç modeli hafif dağınık balerin topuzu ya da elbisenin sırt dekoltesi varsa, atkuyruğu bir hayli yakışır.

Evde Nişan Organizasyonu Fikirleri

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu