Reklam
Eğlence

Reddit İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Reklam

Reddit’te yeniyseniz, hesabınızı kurduktan sonra fark edeceğiniz ilk şeylerden biri varsayılan bir kullanıcı adına sahip olmaktır.  Reddit İsim Değiştirme istediğiniz bir şeyse, bu makale size nasıl yapılacağını gösterir. Hadi başlayalım!

Reddit Kullanıcı Adınızı Değiştirmek İçin Gerekli Nitelikler

Doğrudan bir Reddit hesabına kaydolduysanız, özel kimlik bilgilerini kullanarak zaten bir kullanıcı adı oluşturdunuz ve değiştiremezsiniz. Ancak, her zaman yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Birçok kişi sıfırdan bir hesap oluşturmak yerine Google veya Apple hesabını kullanarak kaydolduBu kullanıcılar, kullanıcı adınızı değiştirmek için gereken üç gereksinimden biri olan Reddit’te rastgele atanan adlar aldı.

Reddit İsim Değiştirme
reddit nick değiştirme

Rastgele atanmış kullanıcı adlarının arasından sıyrılmak istiyorsanız, bu değişikliği kendiniz yapmanız gerekir. Neyse ki, bunu yapmak yalnızca birkaç adım içeren hızlı ve kolay bir işlemdir. bunun birkaç gereksinimi var:

 • Yeni bir hesap için kayıt olmalısınız (kullanıcı adını değiştirmek için süre sınırı belirtilmemiştir).
 • Bir Google veya Apple hesabı kullanarak kaydolmalısınız (değiştirebileceğiniz kullanıcı adını otomatik olarak oluşturur).
 • Otomatik olarak oluşturulmuş bir kullanıcı adınız olmalıdır.

Hatırlatma: Reddit hesabınız için özel bir ad seçtiğinizde bu kalıcı olacaktır. Bir adı ancak otomatik olarak oluşturulmuşsa değiştirebilirsiniz ve yeni bir adla değiştirdiğinizde o hesap altında herhangi bir düzeltme yapamazsınız. Bu nedenle, kararınızı verirken iyi düşünün!

iPhone’da Reddit’te Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Reddit isim değiştirme mobil uygulamadan yapılacaksa, öncelikle İphone kullanıcıları için kullanıcı adı nasıl değiştirileceğine dair yardımcı olmaya çalışacağız. Aşağıdaki adımları takip ederek telefonuz aracılığıyla kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

 1. Reddit uygulamasına giriş yapıp “Profil simgesine” tıklayarak kullanıcı adınızı değiştirebileceğinizi onaylayın.
 2. Ardından “Profilim” seçeneğine dokunun. Hesabın, çalışması için otomatik olarak oluşturulmuş mevcut bir kullanıcı adıyla oldukça yeni olması gerekir.
 3. Kullanıcı adınızı değiştirmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere alırsanız, “Kullanıcı Adını Değiştir”e dokunun.
 4. Kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazın. Bu seçeneğin tek seferlik bir işlem olduğuna dikkat edin. Daha sonra düzeltme yapamazsınız. Yeni kullanıcı adınızı kaydetmek için sağ üst köşedeki “İleri” ye dokunun.
 5. Reddit, sizden bu kullanıcı adını sonsuza kadar kullanmak istediğinizi onaylamanızı isteyecektir. “Kullanıcı Adını Kaydet”e dokunun.

Android’de Reddit’te Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Reddit kullanıcı adınızı değiştirmek isteyen bir Android kullanıcısıysanız, aşağıdaki basit adımları izleyin.

 1. Önce “Reddit” uygulamasını başlatarak kullanıcı adınızı değiştirebileceğinizi onaylayın .
 2. “Avatarınıza” tıklayın, ardından “Profilim” seçeneğine dokunun .
 3. Reddit kullanıcı adınızı değiştirebiliyorsanız, rastgele atanan kullanıcı adınızı onaylamanızı veya yenisiyle değiştirmenizi isteyen bir açılır pencere belirecektir. “Kullanıcı Adını Değiştir”e dokunun .
 4. Kullanmak istediğiniz adı yazın. Bunun tek seferlik bir işlem olduğuna dikkat edin ve daha sonra düzeltme yapamayacaksınız .
 5. Sağ üst köşedeki “İleri” üzerine dokunun .
 6. Reddit, bu kullanıcı adını sonsuza kadar kullanmak istediğinizi onaylamanızı ister. “Kullanıcı Adını Kaydet”e dokunun.

Bir Web Tarayıcısında Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Reddit kullanıcı adınızı değiştirmek için Windows, Mac, Linux ve hatta Chrome OS kullanmayı tercih ediyorsanız (bir mobil cihazda Reddit uygulamasını kullanmak yerine), aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Reddit ana sayfasında, sağ üst köşedeki “profil avatarınıza” tıklayın.
 2. Menü listesinden “Profil” i seçin.
 3. Kullanıcı adınızı güncellemenizi isteyen bir açılır pencere görünecektir. “Kullanıcı Adını Değiştir”i tıklayın .
 4. İstediğiniz kullanıcı adını kutuya girin. Ardından, “Devam” ı tıklayın. Kullanıcı adınızın altındaki kırmızı metne çok dikkat edin. Reddit, adınızın karşılaması gereken kriterlere sahiptir ve kullanıcı adının uygun olup olmadığını size söyleyecektir.

En İyi Twitch İsimleri Hangileri?

Spotify Liste İsim Önerileri

Birbirinden İddialı Snapchat İsim Önerileri

Discord İsim Önerileri

Valorant Nick Değiştirme Nasıl Yapılır? | Valorant İsim Önerileri

Clash Royale İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu