Reklam
Eğlence

Cinsiyet Partisi Nasıl Yapılır? | Cinsiyet Partisi Fikirleri

Reklam

Gelişen teknoloji ve insanların sosyal medyayı kullanış biçimlerinin değişmesiyle her gün yeni bir organizasyon daha beliriyor. Eskiden sade kına merasimleri ile düğünden ibaret iken her şey, şimdilerde ise, bride to be partileri, cinsiyet partisi (baby shower),kına gecelerinde testi kırma ayrıntısı gibi bir sürü şey sayabiliriz. Özellikle cinsiyet partileri, anne baba adayları için oldukça özel ve önemlidir.

Hamile olmanın en heyecan verici kısımlarından biri, küçük bir erkek mi yoksa kız mı beklediğinizi öğrenmektir. Ve bir cinsiyet belirleme partisi, arkadaşlarınızı ve ailenizi dahil etmenin harika bir yoludur. Bebeğinizin cinsiyetini doğmadan önce öğrenmeyi ve paylaşmayı planlıyorsanız, cinsiyet açıklama partisini nasıl planlayacağınızı ve ortaya çıkmanızı daha da unutulmaz ve eğlenceli hale getirmek için bazı yaratıcı parti fikirlerini burada bulabilirsiniz.

Cinsiyet Partisi Nedir?

Birçok anne-baba adayı için, doğmamış bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek, hayatta bir kez yaşanabilecek büyülü bir andır. Cinsiyet belirleme partileri, şenlikli bir ortamda arkadaşlarınızı ve ailenizi sürprize dahil ederek o anı daha da özel hale getirir.

Cinsiyet partisi
Baby shower

Cinsiyet Partisi Malzemeleri

 • Siyah büyük cinsiyet açıklama balonu
 • Cinsiyet balonu içerisinde yer alacak mavi veya pembe konfetiler
 • Boy or girl yazılı folyo balon
 • Cinsiyet partisi pastası
Cinsiyet partisi
Cinsiyet partisi malzemeleri
 • Boy or girl süs banner
 • Cinsiyet partisi renkli duman
 • “Bence kız” ve “Bence erkek” yazılı el pankartları
 • Cinsiyet partisi afişi

Bebek Cinsiyet Partisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle cinsiyet belirleme partisini nerede yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Evde mi yoksa bunun için dışarıda herhangi bir mekan mı ayarlamak istiyorsunuz?

Cinsiyet partisi
Cinsiyet partisi konsepti

Eğer dışarda bir mekanda organize etmek istiyorsanız, özellikle bu işlerle uğraşan organizasyon firması ile anlaşabilirsiniz. Böylelikle, aracı olan firma hayal ettiğiniz partiyi size sunacaktır.

Cinsiyet partisi
Cinsiyet partisi fikirleri

Dışarıda değil de evde baby shower yapmak istiyorsanız ise, pembe ve mavi ağırlıklı süslemeler, boy or girl yazılı pankartlar ve banner, cinsiyet açıklama balonu, cinsiyet belirleme pastası ve mavi pembe balonlarla evinizi süsleyebilirsiniz. Ayrıca misafirleriniz için mavi ve pembe cupcakeler ve birkaç atıştırmalıklar hiç de fena olmaz.

Cinsiyet partisi
Cinsiyet partisi organizasyonu

Anne adayları, cinsiyet partisi elbisesi olarak hamile elbiselerinden şık bir giysi seçerek, baba adayı ise, annenin kıyafetine uygun tonda giyerek misafirlerini güzel karşılayabilirler.

Baby Shower Partisine Giderken Ne Alınır?

Cinsiyet belirleme partileri henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Ve bu partiye anne ve baba adayları yakınlarını da davet ederek bebeklerinin cinsiyetini açıklamak isterler. Eğer böyle bir partiye davetliyseniz, ancak partiye giderken ne hediye alacağınızı bilmiyorsanız, o halde şu an doğru yerdesiniz.

Cinsiyet partisi
Cinsiyet partisine ne hediye alınır

Doğacak bebeğe özgü hediyeler almak, anne adayı için oldukça kullanışlı ve onu mutlu edecek şeylerdir. Aşağıda yer alan hediye fikirlerine göz atın ve anne ve baba adayını sevindirin.

 • Bebek bezi pastası
 • Bebek albümü
 • Bez bebekler
 • Bebek önlükleri
 • Baby wearing
 • Bebek battaniyesi
 • Bebek kıyafetleri

Baby Shower Partisi Ne Zaman Yapılır?

Cinsiyet belirleme partisi ya da baby shower olarak da bilinen partiler, doğuma 1 ay kala yapılır. Ancak tarih belirlemek için genel olarak anne adayının kendini iyi hissetmesi önemlidir.

Uygun Bütçeli Kına Gecesi Organizasyonları

Evde Nişan Organizasyonu Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu