Reklam
SaçGüncel HayatGüzellik ve bakım

Saç Boyatmak İsteyen Kadınlara Öneriler

Reklam

Saç boyası kadınların yüzyıllardır daha çok güzelleşmek için saçlarına kullandıkları içeriği çeşitli kimyasallardan oluşan bir yapıya sahip olup kısa sürede saçların rengini değiştirmeye yarayan bir maddedir. Sizlere bu yazımızda saç boyatmak isteyen kadınlara öneriler ile doğru seçim yapmanız için tavsiyelerde bulunacağız.

Piyasada bulunan saç boyalarının birçoğu kimyasal içerikli olup, bitkisel yani doğal yapıya sahip olduğu iddia ediliyor.  Sizlere bu konuda ayrıntılı bilgiler paylaşacağız. Bu bilgiler ışığında sizlerde saçlarınızı nerede ve nasıl boyatacağınıza ve nelere dikkat etmeniz konusunda fikirler edinebilirsiniz.

Saçlarımı Nerede Boyayabilirim?

Kadınların güzellik için çaba verdiği başlıca konulardan birisi saçlarını nerede en iyi bir şekilde boyatabilecekleridir. Kadınların bunun için birkaç seçenekleri bulunmaktadır.

Saç boyatmak isteyen kadınlara önerilerimiz ilk sırada önerebileceğimiz yer kadın kuaförleridir. Kuaförlerde saç renginizi dilediğiniz renge kolaylıkla boyatabilirsiniz. Bu durumda seçtiğiniz kuaförün gerçekten iyi, kaliteli ve temiz bir yer olması gerekiyor. Aksi durumda istemediğiniz bir saç rengi ile karşılaşabilirsiniz ve bu durum sizi oldukça üzebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için kuaför seçimi yaparken çok dikkatli olmanız gerekir.

en kaliteli ve sağlıklı saç boyası markaları
en kaliteli ve sağlıklı saç boyası markaları

Kuaförlerde saçlarınız dilediğiniz renge kolaylıkla çevirelebilirsiniz. Ancak bu durumda mevcut saç renginizin ne olduğu ve olmasını istediğiniz yeni saç rengi önemli oluyor. Saç renginizi boyatabileceğiniz bir diğer yer ise güzellik merkezleridir.

Güzellik merkezlerinde birçok cilt bakımı ve farklı uygulamaların yanında saçlarınıza bakım yaptırabilir ve saçlarınızı boyatabilirsiniz. Saç boyama işlemi her güzellik merkezinde uygulanmıyor olabilir. Bu durumda güzellik merkezi ile iletişime geçerek saç boyama işlemi yapı yapmadıklarını sorabilirsiniz.

Bitkisel Saç Bakım Yağları Nelerdir? ve Doğal ve Etkili Saç Bakım Maskesi adlı yazı dizilerimize tıklayarak saç bakımınızı en iyi şekilde nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Saçlarımı Evde Kendim Boyayabilir miyim?

Evet, evde kendi saçlarınızı kendi kendinize boyayabilirsiniz. Saç boyatmak için öneriler sunarken tabi ki bundan da bahsedeceğiz ama bu durum el becerisi gerektirmekte olup, eğer hiç saç boyama işlemi yapmadıysanız uzun süre evde kalabileceğiniz bir zaman diliminde deneme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Zira saçlarınızı kendinizin boyaması durumunda kötü bir sonuçla karşılaşırsanız herhangi bir kuaförden destek alarak saçlarınızın durumunu düzeltmeniz için zaman sahip olmanız gerekiyor.

evde saç boyası yapmak
evde saç boyası yapmak

Evde kendi saçlarınızı boyayabildiğiniz durumda ise büyük bir rahatlığa sahip olacak ve evinizde dilediğiniz zaman saçlarınızı boyama lüksüne sahip olacaksınız. Evde saç boyama işlemini ise marketlerden alabileceğiniz kutu boyalar ile yapabilirsiniz. Bu durum size maddi olarak da oldukça fayda sağlayacaktır. Ve aynı zamanda zamandan da tasarruf sağlamanıza fırsat sağlar.

Saçlarımı Evde Kendim Boyarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Evde kendi saçlarınızı kendiniz boyamanız durumunda birçok avantaj sağlayabileceğiniz gibi birçok zorluğu da bulunmaktadır. Bu zorluklardan birincisi ise hangi saç boyasını seçmeniz gerektiğidir. Zira koyu bir saç renginden açık bir saç rengine geçmek istediğinizde bu durumun aşamalı olarak yapılması gerekir.

Tek bir işlemle koyu saç renginden açık saç rengine geçmeniz maalesef mümkün değildir. Böyle bir işlem yapılmaya çalışılırsa eğer saçınıza çok zararlı maddelerin kullanılması gerekir. Bu maddeler ise saçınıza çok fazla zarar verebilir hatta daha da ilerisi saçlarınızı yakmanıza sebebiyet verebilirsiniz.

Saçlarınızı yakmanız durumunda ise saçlarınızı kestirerek zorunda kalırsınız. Bunun tam tersi bir durumda ise örneğin koyu bir saç renginden farklı tonda koyu bir saç rengine dönmek istediğinizde işiniz daha kolay oluyor. Örneğin siyah saçlarınızdan kahverengi saç rengine dönmek istediğinizde bu işlem tek kademede yapılabilir. Ve bu işlemi sizde evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Saç Rengim Siyah, Sarı Renk Yaptırabilir miyim?

Evet saçlarınız siyah olsa bile sarı rengine çevirebilirsiniz. Ancak bu işlem kademeli olarak yapılmalıdır. Bu işlem için kuaförlerden ya da güzellik merkezlerinden destek almanızı tavsiye ediyoruz. Bu işlemin kademeli olarak yapılması gerektiğinden uzman ellerden yardım almanız gerekir.

siyah saçı sarıya boyama
siyah saçı sarıya boyama

Bununla birlikte saçlarınızın açma işleminden minimum seviyede zarar görmesi için gerekli bakımlar yapılarak saç rengi açma işlemi yapılıyor. Ayrıca saç rengi açma işleminden sonrada saçlarınıza bakım yapılıyor. Dolaysıyla kuaförden destek almanız saç sağlığınızı korumanız adına daha doğru olacaktır. Bu sayede saçlarınızın sağlığını korumanızı da sağlamış olursunuz.

Saç boyatmak isteyen kadınlara öneriler adlı yazı dizimizde dikkat etmeniz gereken püf noktaları sizler için derledik. Saçlarınızın yıpranmaması, sağlıklı kalması için Saç Bakımının En Temeli: Muhteşem 5 Saç Maskesi Önerileri adlı yazı dizimize bakarak sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu