Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Diş Beyazlatma Bandı İşe Yarıyor Mu?

Reklam

Dişlerimizi beyazlatmak için beyazlatma etkili diş macunları satın alır dururuz. Bunların yanında, doğal yollarla diş beyazlatma yöntemlerini tercih edenler de var. Ayrıca diş beyazlatma aparatları da yer alıyor. Özellikle diş beyazlatma bandı son zamanlarda oldukça revaçta. Ancak ne kadar etkili?

İşte sizler için bu yazımızda, diş beyazlatma bandının ne olduğu, nasıl kullanıldığı ve zararlarına kadar değineceğiz.

Diş Beyazlatma Bandı Nedir?

Genellikle şeffaf olan diş beyazlatma bantları, hem alt hem de üst dişlere özel olarak üretilen bantlardan oluşuyor  ve paketli olarak piyasalarda yer alıyor.

Bu bantların dişlere yapıştırılan yüzeylerinde diş beyazlatıcı etkiye sahip maddeler yer alıyor. Doğru kullanıldığında diş beyazlatma etkisi olduğu iddia ediliyor.

Diş Beyazlatıcı Bant Kullanımı

Markadan markaya ürünlerin kullanımı farklı olsa da genel anlamda aynı kullanım söz konusudur. Yine de ürünü kullanmadan önce kullanımına ve yan etkisi olup olmadığına dair içerik bilgisini iyice okumanızı tavsiye ederiz.

Diş beyazlatma bandı
Beyazlatıcı diş bandı kullanımı

Diş beyazlatma bandı kullanımı şu şekildedir;

 • Öncelikle dişlerimizi kendi diş macunumuzla güzelce fırçalayalım ve yaklaşık 30 dakika bekleyelim.
 • Ardından, diş beyazlatma bantlarını hem alt hem de üst dişlerimize yerleştirelim. Bantların dişinizde ne kadar süre kalacağına dair bilgiyi, satın aldığınız marka kutusuna göz atarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca kutuda yer alan süreyi aşmamaya dikkat ediniz.
 • Süre dolduktan sonra bantları çıkarıp ağzımızın içini bol su ile durulayalım. Sonrasında tekrardan dişlerimizi fırçalayalım.

Diş Beyazlatma Bandı Zararları Mı?

Diş beyazlatma adına yapılan uygulamaların birtakım zararları mevcut.  Bu işlem ister özel diş kliniğinde gerçekleşsin isterse sizler evde diş beyazlatma tekniklerini kullanın. Genellikle yanlış uygulama sonrası bazı zararlar söz konusu.

Diş beyazlatma bandı
Beyazlatıcı diş bandı
 • Diş beyazlatma bandı veya diş beyazlatma kaleminde yer alan jeller, dişler ile tepkimeye girerse dişin renk tonunu açması mümkün.
 • Diş beyazlatma bandını sık kullanmada dişin mine yapısı aşınabilir. Ayrıca dişe verdiği aşınmayı hemen anlaşılmayabilir ancak zamanla diş kaybı gibi sorunları da beraberinde getirebilir. Bundan dolayı, paketin arkasında yazan kullanım talimatlarına uyum sağlamanızı tavsiye ederiz.
 • Diş beyazlatma bandında yer alan jel yutulmamalı. Zira, yutulduğu takdirde olası zararları görmeniz mümkün.
 • Diş beyazlatma bandını çıkardıktan sonra ağzınızı güzelce çalkalayıp jelin istenmeyen etkileri ile karşılaşmamak için iyice temizlemelisiniz. Hatta temizledikten sonra tekrardan dişlerinizi güzelce fırçalamanız gerekiyor.
 • Uzun süreli bir beyazlık olmasını istiyorsanız, belirtilen zaman aralıklarında ve doğru kullanım önerilerinde kullanmanız gerekiyor.

Diş Beyazlatma Bandı Kullananlar

Crest diş beyazlatma bandı kullananların yorumlarını sizler için derledik. Eğer bu markayı kullanmayı düşünüyorsanız, bu yorumlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Diş beyazlatma bandı
crest diş beyazlatma bandı
 • “Daha önceden de yurtdışından alarak kullandığım memnun olduğum bir üründü. İçerik sayısının seçilebilir olması çok güzel. Hafif hassasiyet yapabiliyor, fakat kesinlikle çok etkili!”
 • “Denemek için almıştım hepsini. Üst dişlerim için kullandım. 3. banttan sonra etki etmeye başladı. Belki tam kutuyu tamamladıktan sonra daha etkili sonuçlar alınabilir. Diş minelerim zayıf olmasına rağmen, bende hassasiyet, ağrı ve sızı yapmadı. Eğer ucuz ve beklediğim kadar etkili olsaydı, bir kutu daha alabilirdim. Beklentiniz çok yüksek olmasın ama denemeye değer bir ürün.
 • Hiçbir etkisini göremedik. Normal karbonatlı fırçalayınca aynı etki oluyor ya da beyazlatıcı bir diş macunu ile fırçalayınca daha etkili oluyor. Gereksiz bir ürün.

Bebek ve Çocuklarda Diş Sararması Neden Olur?

Dişleri Evde Nasıl Beyazlatırız?

Dişteki Sarı Lekeler Nasıl Geçer?

Diş Fırçası Nasıl Temizlenir?

Diş Taşı Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu