Reklam
Genel

Salaş Topuz Modelleri

Reklam

Okula, işe giderken, arkadaşlarımızla buluştuğumuzda hatta özellikle özel günler için salaş topuz modelleri arasından seçim yapmak isteyebiliyoruz. Öylesine evde yapılan dağınık topuz kadar hiçbiri güzel olmuyor tabi ki 🙂 İşin esprisi bir yana sahiden dağınık topuz sevdalıların sayısı hiçte az değil. Sizlerde bu sevdalılardansanız işte çeşit çeşit dağınık topuzlar modelleri…

Gelinler İçin Salaş Topuz Saç Modelleri

Düğün için düşünülecek şeylerin başında gelinlik ve saç geliyor kesinlikle. İkisi de çok büyük bir sorun gibi gözükseler de zaman içinde hepsi sırayla halloluyor diyebiliriz. Çok fazla kararsızlık yaşıyor olabilirsiniz.

Bunun için sizlere tavsiyem ise mümkün olduğu kadar o gün kolayca dağılmayacak, sizi rahat ettirecek ama aynı zamanda da şık gösterecek bir saç modeli olması.

Gelin adaylarının en çok tercih ettiği saç modeli topuz saç modelleri oluyor. Düğün günü uzun süre bozulmayacak, rahat edeceğiniz bir saç modeli istiyorum diyorsanız kesinlikle topuz saç ilk olarak düşünmeniz gereken model olmalı diyebilirim.

Kolay kolay dağılmayışı, isteğe bağlı olarak enseyi açıkta bırakıyor oluşu özellikle yaz aylarında işlevsel oluyor. Yazın saçların kolayca kendini bırakması veya gün boyu hareket ettiğiniz için en doğru seçimlerden biri diyebiliriz.

cicekli salas topuz modelleri
cicekli salas topuz modelleri

Topuz saç modellerini çok seviyorsanız fakat saçlarınız topuz için kısa kalıyor ise yukarıdaki saç modelinde olduğu gibi saçlarınızı hareketlendirerek topuz benzeri bir saç modeli de oluşturabilirsiniz.

Son zamanların gelin modasında aksesuar olarak canlı çiçekler çok sık tercih ediliyor. Özellikle illkbahar ve sonbahar zamanlarında yapılan düğünler için mevsime uygun çiçekler çok sevimli duruyor. Kır düğünleri ile de ahengi yakalamada bire bir diyebiliriz.

dügün icin sac modelleri 2019
dügün icin sac modelleri 2019

Nikah gününde sade bir elbise tercih ettiyseniz ve uygun bir saç modeli arayışındaysanız hafif kabartılmış şekilde toplanan salaş topuzları düşünebilirsiniz. Eğer sade bir elbise ve makyaj tercihi yapacaksanız topuzunuzun çok da büyük olmamasına özen gösterin.

gelin saci modelleri 2019
gelin saci modelleri 2019

Dağınık ve salaş topuz saçlar tercih ettikten sonra topuzunuzun etrafını minik bir taçla da renklendirebilirsiniz. Çok büyük taç modellerinin modası git gide düşüyor. Yerini ise zarif ve parıltılı taçlar alıyor. Özellikle salon düğünleri için taşlı zarif bir taç seçebilirsiniz.

Çiçekli Gelin Saçı ModelleriGelin Saç Aksesuarları adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Salaş Topuz Örnekleri 2019

2019 salaş topuz saçları sizler için bir araya getirdik.

en guzel topuz saci modelleri
en guzel topuz saci modelleri

Salaşlıktan hoşlanıyorsanız ve doğal bir görünümde model tercih etmek istiyorsanız salaş topuz fotoğraflarına da bakarak karar vermelisiniz. Bu kadar salaş olması bir yandan da avantaj diyebiliriz. Eğer saçlarınızın çabuk dağılan yapısı var ise bu şekilde bir model tercih etmek yararlı olacaktır. Çünkü saçlarınız ilerleyen zamanda biraz bozulsa bile kötü görünmeyecektir.

farkli topuz saci modelleri 2019
farkli topuz saci modelleri 2019

Resmi bir iş yemeğine veya iş toplantısına giderken de yukarıdaki gibi bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Tabi ki yanlardan çok fazla saç tutamı bırakmamanız ortama daha iyi uyum sağlayacaktır. İyi bir kuaförde asil ve şık gösteren bu saç modelini deneyebilirsiniz.

örgülü salaş topuzu modelleri
örgülü salaş topuzu modelleri

Tepeden enseye kadar tek taraflı iri bir hollanda örgüsünü topuzla birleştirebilirsiniz. Özellikle saçlarınız topuz yapılamayacak kadar kısaysa topuza benzer bir saç modeli de tasarlayabilirsiniz.

Abiye Salaş Topuz Modelleri

Abiyelerin üzerine de ideal saç modeli diyebiliriz. Hangi konsept için topuz saç modeli tercih edeceğiniz önem taşıyor. Günlük hayatta kullanım için sade salaş bir saç modeli tercih ederken, özel günler için işin dozunu biraz abartabiliyoruz.

Özellikle özel günlerin baş rolü sizseniz veya baş role çok samimi bir durumunuz var ise o günün en şıkları arasında yer almak gerekebiliyor.

Özellikle katlı kesim saç modellerinde yukarıdaki gibi bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Saçınızın kısa olan ön taraflarını açıkta bırakabilirsiniz. Diğer taraflarını ise salaş bir şekilde minik bir topuz tutturabilirsiniz. Abiye elbiseler için kabarık ve fresh durması ideal olacaktır.

dogal topuz saci modelleri
dogal topuz saci modelleri

Balyajlı saç modellerinde gerek örgü gerek topuz farklı bir hava katıyor bence. Renk geçişleri ile bu tarz saç modellerini çok yakıştırıyorum diyebilirim. Tabi ki yukarıdaki gibi  tezat iki renkten ziyade daha yakın tonlar biraz daha doğal ve tercih edilebilir duruyor.

dugun icin salas orgulu sac modelleri
dugun icin salas orgulu sac modelleri

Abiye ve düğün günleri için örgülü topuz saç modelleri öne çıkıyor. Daha ayrıntılı görmek için ilginizi çekerse   Örgülü Gelin Saçı Modelleri ve Hollanda Örgüsü adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Eğer el becerilerinize güveniyorsanız sizlerde fotoğraftakiler gibi bir saç modeli oluşturabilirsiniz. Maşa desteği ile saçın ön taraflarını halledebilirsiniz. Parça parça oluşturacağınız örgü ile de topuzunuzu birleştirebilirsiniz. Artık youtube da bu tarz saç modellerinin yapıldığı videolar da var. Biraz araştırarak sizlere hitap eden videoyu bulabilirsiniz.

wedding dress hair modals 2019
wedding dress hair modals 2019

Kayık yaka veya omuzlarınızı açıkta bırakan elbise tercihiniz olacak ise aksesuar ile küpelerden de destek alabilirsiniz. Saçlarınızda  ise toplu bir model tercih ettiğiniz için hoş bir görününüm elde edebilirsiniz.

kabarik sac modelleri 2019
kabarik sac modelleri 2019

Kabarık ve şatafatlı bir topuz istiyorsanız yine salaş topuzlarda da bu şekilde bir saç modeli tercih edebilirsiniz. O gün bütün gözleri üzerinize toplamak istiyor ve kabarık saç modellerini seviyorsanız bu özel gün için yukarıdaki gibi denemek isteyebilirsiniz.

Sade Dağınık Topuz Modelleri

Dağınık topuz saçı denilince akıllara kabarık ve abartılı saç modelleri geliyor. Fakat özellikle sıradan günler için sade ama sevimli duran saç modelleri arasından seçim yapmak güzel duruyor.

burgulu sac modelleri 2019
burgulu sac modelleri 2019

Burgulu topuz modelleri ve salaşlığı birleştirebilirsinz. Bir kaç tutamı dışarıda bırakarak, burgu topuz yapabilirsiniz. Oldukça doğal ve sade duruyor.

dogal topuz modelleri
dogal topuz modelleri

Sadece günlük sıradan bir günde değil, özel ama abartı saç modeli arasından tercih edeceğiniz saç modelleri arasından da tercihinizi yapabilirsiniz. Örneğin yıl dönümü yemeğine çıkarken veya bir arkadaşınızın doğum gününe giderken ideal bir seçim olacaktır.

Sırtı açıkta bırakan elbiselerde özellikle enseyi açıkta bırakan saç modelleri tercih etmeniz daha hoş duracaktır. Bu şekilde dekoltenizi daha görünür kılabilirsiniz. Bu tarz elbiseler için de bu şekilde bir saç modeli tercih edebilirsiniz.

kabarik sac modelleri
kabarik sac modelleri

 

Salaş topuz modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu