Reklam
Makyaj

Şeftali Tonlarında Makyaj Önerileri

Reklam

Eski moda güzellik kurallarına meydan okuyan şeftali tonlarında makyaj, son birkaç soğuk ayda sürekli bir varlık haline geldi. Şeftali makyajı, cildin kaybolan ışıltısının yerini alır, yanaklara sağlıklı bir kızarıklık katar ve yorgun gözleri aydınlatır.

Renk teorisi açısından şeftali, temelde güneşin altındaki her tonu içerir. Aynı zamanda tüm pastellerin en sıcak olanıdır, bu yüzden dünyadaki en yaşlı insanı bile genç ve taze gösterebilir.

Görünen o ki, yazın en sevilen meyvesinin kıpkırmızı, sıcak tonları, hem gündüz hem de gece makyajı oluştururken tüm yıl boyunca sonuç veriyor.

İçindekiler

Şeftali Tonlarında Makyaj Nasıl Yapılır?

Her cilt tipine son derece yakışan ve asla modası geçmeyen şeftali tonu makyaj doğru yapıldığı takdirde, inanılmaz hoş bir görünüm sağlar.

Şeftali tonlarında makyaj
how to make-up in peach tones

1.Cilt Tonunuza Uygun Şeftaliyi Seçin

Açık tenlilerin dudaklara, yanaklara veya göz kapaklarına tercih edeceği açık şeftali tonları olmalıdır. Buğday tenliler ise, daha sıcak şeftali tonlarını tercih etmeliler. Son olarak, esmerler daha keskin ve zengin şeftali tonlarıyla harika görünebilir.

2.Koyu Göz Altları İçin Şeftali Tonundan Yararlanın

Turuncu tonlar, ciltteki mor alt tonları geri alarak gözlerin anında daha parlak ve dinlenmiş görünmesini sağlar. Doğal cilt tonunuzdan biraz daha şeftali renginde bir kremsi kapatıcıya yatırım yapın veya kendinizinkini yapmak için küçük bir nokta sıvı şeftali veya mercan tonlu allık karıştırın. Kabarık bir fırça ile cilde hafifçe cilalamadan önce göz altına hafifçe noktalayın.

3.Daha Enerjik Bir Cilt İçin Şeftali Tonlu Allık Kullanın

Solgun ve yorgun görünümlü yüzlerin imdadına şeftali tonlu allık yetişiyor. Özellikle parmak uçlarınızla elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayarak daha dinlenmiş ve ışıltılı görünüm yakalamak söz konusu.

4.Son Rötuşları Doğru Yapın

Şeftali tonlu makyajla modern görüntü elde etmek mi yoksa retro görünüme bürünmek mi? Bu iki sorudan hangisi sizce? Bize soracak olursanız, göz makyajında krem veya pastel dokuları tercih edin. Dudaklara ise, şeftali tonlu ruj uygulayın. Gece makyajında ise, dudakların ortasına şeftali tonlu dudak parlatıcısı uygulayın.

Şeftali Gelin Makyajı

Şeftali tonlarında gelin makyajı, tüm cilt tipine ve göz rengine uyum sağlar. Ancak şeftalinin size uygun olan doğru tonu seçmek önemlidir. Mevsim fark etmeksizin uygulanabilen şeftali tonlu makyaj hakkında bilinmesi gerekenleri maddeler halinde sıraladık.

Şeftali tonlarında makyaj
bridal makeup in peach tones
  • Şeftali tonlarında makyaj her göz rengi ile son derece uyumludur. Özellikle kahverengi gözlerle açık şeftali tonları oldukça fresh bir görünüm katar. Mavi gözlere pembe, şeftali, yavruağzı gibi tonlar yakışmaktadır. Yeşil göz rengine ise, göz renginden daha açık tonlarda (örneğin, şeftali tonları) makyaj tercih etmeliler.
  •  Işıltılı ve fresh görünüm katan şeftali tonlarında gelin makyajı tercih etmek isteyen gelinler, açık havada organize edilen kır düğünü veya havuz başı gibi düğünlere uygun makyaj olduğunu bilmeliler.

Şeftali Tonu Makyaj Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu