Reklam
MagazinGenel

Sevda Dalgıç Hakkında

Reklam

Arka sıradakilerin Özge’si Avlu’nun Bade’si Sevda Dalgıç hakkında bir çok bilgiyi sizler için bir araya getirdik. Sevda Dalgıç’ı merak edenler ve bilgi edinmek isteyenler buyrun yazımızın devamını okumaya…

İçindekiler

Sevda Dalgıç Kimdir?

Sevda Dalgıç 23 Şubat 1984 doğumludur. Boyu 1.71’dir.

İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Sadri Alışık Kültür Merkezi Oyunculuk Bölümünde 2 yıl boyunca eğitim almıştır.  İleri oyunculukta kendini geliştiren Sevda Dalgıç, ata binmeyi, dans etmeyi, buz pateni yapmayı ve basketbol oynamayı hobileri arasında saymıştır.

avlu dizisi bade neden cikt
avlu dizisi bade neden cikt

 

Sevda Dalgıç, 2007-2011 döneminde Hamdi Alkan’ın yönettiği Arka Sıradakiler dizisinde ki Özge rolü ile tanınmaktadır.

Mevcut İnstagram hesabında 88K takipçisi vardır.

Sevda Dalgıç’ın Oynadığı Diziler Nelerdir?

Sevda Dalgıç’ı arka sıradakiler dizisiyle tanıdık.İlk oyunculuk deneyimini olan arka sıradakilerin yapımcılığını Birol Güven, yönetmenliğini ise Hamdi Alkan üstlenmiştir. Yayınlandığı süreç boyunca dönemin popüler dizisiydi arka sıradakiler. Özellikle genç kesime hitap ediyordu. 23 yaşındayken Özge karakterine can veren Sevda, beş yıl süren dizide yer aldı.

sevda dalgicin yeni imaji
sevda dalgicin yeni imaji

Arka Sıradakiler’in Oktay’ıyla da hala görüşüyor.

Sevda Demirel’in Yer Aldığı Tiyatrolar

  • 2012 – Oğluma Bir Haller Oldu (Sadri Alışık Tiyatrosu)
  • 2008 – Telekolik (Sadri Alışık Tiyatrosu)
avlu bade karakteri
avlu bade karakteri

Sevda Demirel’in Oynadığı Diziler

  • 2007-2011 – Arka Sıradakiler (Özge)
  • 2013 – Nizama Adanmış Ruhlar (Meral)
  • 2010 – Öğretmen Kemal (Özge)
  • 2018 – Avlu (Bade)

Avlu dizisinde Bade karakterine can veermiştir. Uyarlama dizi olan Avlu’nun yabancı versiyonunda trans birey olan Bade, Türkiye’ de ise trans bireyden ziyade maskülen havası olan karaktere dönüşmüştür.

Geçen yıllarda oyunculuğunu bıraktığını söylemişti. Alaçatı’da mekan açarak, ticarete atıldığını belirtmişti. Sonrasında ise ismini taşıyan oyunculuk atölyesini kurdu.

Sevda Dalgıç Avlu’dan Neden Ayrıldı?

Oyunculuğa üç yıl ara verdikten sonra ekranlarda gördüğümüz Sevda Dalgıç, set esnasında yüksek ateş sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Tansiyonu 8’e 5 olan oyuncunun enfeksiyon kaptığı anlaşıldı. Hastanede yatması gereken oyuncu setten ayrılma sebebini hastalığının uzaması olarak belirtmiştir.

avlu bade karakteri neden yok
avlu bade karakteri neden yok

Yapım şirketi ise Bade karakterinin yer almamasını hastalıkla bir ilgisinin bulunmadığını, Sevda Demirel’in bu açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirtmişlerdir.

Üç hafta süre sonunda bir süre karaktere yer veremeyeceklerini ve beklemesi gerektiğini belirtmişlerdir. Bekleme sürecinde karakterin rolüne ağırlık verebileceklerini menajerine iletmelerine rağmen güzel oyuncunun beklemek istemediğini belirtmişlerdir.

sevda dalgic avlu dizisi
sevda dalgic avlu dizisi

Avlu’daki karakteri Bade’yi çok sevdiğini hatta bu rolün hakkını verebilmek için ise dış görünüşünü değiştirmek için uğraştığını belirtiyor. Katıldığı bir televizyon programında ise hala Avlu’da oynamak istediğini belirtmişti.

Sevda Dalgıç Son Hali ve Değişimi

Arka sıradakiler zamanında saçları sarı olan oyuncunun şimdiki saçları ise siyah renkte. Sarı küt saçları ile can verdiği arka sıradakilerde erkeksi hareketleriyle dikkatleri üzerine çekiyordu.

sevda dalgicin degisimi
sevda dalgicin degisimi

Son zamanlarda ise arka sıradakilerdeki haliyle hatırlayan bir çok insan çok şaşırdı diyebiliriz. Sarı saçlardan siyah saçlara geçen oyuncuya bu saç renginin çok yakıştığını söylemeliyiz. Önceki halinde sarı saçlarının yanında saçlarının dipleri de siyah renkteydi.

Uzun siyah saçları ile ise birçok insan tarafından Şükran Ovalı’ya benzetiliyor.

Sevda Dalgıç hakkında daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu