Reklam
Güzellik ve bakım

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Reklam

Sivilce her bireyde özellikle ergenlik döneminde bireylerde çok sık rastlanılan durumdur. Ergenlik döneminde, yoğun stres döneminde çıkan sivilceler gittikleri zaman da etkilerini cildimizde hala gösteriyor olabilirler. Peki sivilce izleri nasıl yok edilir? Sivilce izleri için krem veya maske olarak neler uygulayabiliriz? sorularına cevap arayışı içindeyseniz; yazımın devamının ilginizi çekeceği kanaatindeyim.

Evde Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Genel olarak başta evde kolayca hazırlayabileceğimiz tarifleri uygularız. Ancak hiçbir etkisini görmediğimiz zaman son çare olarak dermatologa gideriz. Sivilce izlerinin önüne geçmek için mümkün olduğu kadar sivilceyle oynanıp, patlatılmaması gerekiyor.

sivilce izleri nasıl yok edilir?
sivilce izleri nasıl yok edilir?

Evde hazırlayabileceğiniz sivilce izleri için çözüm önerileri listesi

Sivilce İzlerine Karşı Limon

Not: Sade limon suyu veya karışımını cildinize uyguladıktan sonra, güneşe çıkmamanız gerekiyor. Bu yüzden gece yatmadan önce rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Cilde güç, kuvvet veren kolajen üretimine en büyük destek limondan gelmektedir. Limon suyunu birkaç damla pamuğa damlattıktan sonra cildinizde gezdirebilirsiniz. Hassas ciltler için ise aynı oranda gül suyu karıştırılıp uygulanabilir.

Başka bir uygulama ise limon ve yoğurt karışımı. 1 yemek kaşığı yoğurdu, 7-8 damla limon ile karıştırıp; yüzünüze uygulayabilirsiniz. 10-15 gün boyunca her gün kullanımda gözle görülür etkisini göreceksiniz.

Sivilce İzlerine Karşı Bal ve Asprin

bal ve asprin
bal ve asprin

Bir asprini iyice ezdikten sonra üzerine birkaç damla su ilave ederek karıştırın. Ardından bir tatlı kaşığı balı da ekleyerek; hepsini karıştırın. Ardından cildinize uygulayarak; 15 dakika kadar bekletin. Son olarak ılık su yardımıyla cildinizi durulayabilirsiniz.

Sivilce İzlerinde Karbonat

Bir kabın içerisine 2-3 çay kaşığı karbonat koyarak; üzerine birkaç damla su ekliyoruz. Hamurumsu kıvama ulatıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Haftada iki defa; her uygulanışta da cildinizde ortalama 5 dakika kadar tuttuğunuzda etkisini göreceksiniz.

Lazerle Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir? Sivilce Lazer Tedavi Fiyatları 2018

Sivilce izlerinden evde uygulanan uygulamalar ve doktorun verdiği kremler etki etmiyorsa; son çare olarak sivilce izlerinden kurtulma yolu olarak lazeri tercih edebilirsiniz.

Sivilcelerin sıklığı ve büyüklüğüne bağlı olarak fiyatı artış gösteriyor. Ortalama 3-6 seanstan oluşan lazer tedavisi seanslar arasında da 1-3 hafta aralığında zaman bırakıyor. Seans başı 300-900 lira arası değişim göstermektedir. Yine daha net fiyat için doktorunuzla konuşmalısınız.

lazerle sivilce izleri
lazerle sivilce izleri

Lazerle sivilce izleri nasıl yok edilir? diye düşünürken; atlamamanız gereken önemli bir husus ise lazeri yaptıracağınız yer. Eğer bir klinik değilse gideceğiniz merkezde doktor bulunmasını tavsiye ediyorum. Bilinçsizce açılan birçok yerde sivilce izlerinden kurtulmak isterken yanık bir yüze dönmemek için mümkün olduğu kadar dikkat etmek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu