Reklam
Eğlence

TikTok Kazanç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Reklam

TikTok, boyutunun dört katı büyüyerek aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Bir TikTok kullanıcısı olarak, TikTok takibinizi ve katılımınızı arttırmada oldukça başarılı olabileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Ne de olsa, tüm dans meydan okumalarına, dudak senkronizasyonuna ve TikTok memes ve düetlerine katılmak, hayranlarınızı oluşturduğunuz türde içerikle meşgul edecek. Böylelikle TikTok hesabınızla kazanç elde edebilirsiniz. Bu yazımızda, TikTok’ta para kazanmanın yolları ve Tiktok kazanç hesaplama yapımından bahsedeceğiz.

İçindekiler

TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır?

Tiktok hesabınızla nasıl para kazanabileceğinize dair stratejilerden bahsedeceğiz. Aşağıda belirtilen adımlara uyduğunuz takdirde, TikTok’ta hem fenomen olmak hem de para kazanmak mümkün.

TikTok kazanç hesaplama
how to earn money on TikTok

1.TikTok Hesabınızı Büyütün ve Satın

Sıfırdan bir TikTok hesabı başlatmayı nasıl buluyorsunuz? Zor? Milyonlarca diğer TikTok kullanıcısı da öyle. Bu TikToker’ların çoğu, düzinelerce takipçisi ve milyonlarca beğenisi olan halihazırda kurulmuş bir hesaba sahip olmak için memnuniyetle ödeme yapacaktır. Büyük bir takipçi kitlesine sahip gerçek hesaplar sunan niş etkileyiciler, büyüyen takipçiler için aylar ve yıllar harcamak için gerçek zamanlı alternatiflerdir ve etkileşimi artırır.

2.Canlı Yayına Geçin ve Hayran Bağışlarını Kabul Edin

Canlı yayına geçmek, yalnızca takipçilerinizi meşgul etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda TikTok hesabınızdan hızlı bir şekilde para kazanmanıza da olanak tanır. Yayıncıların sadık hayranlardan bağış topladığı Twitch’e benzer şekilde, TikTok’ta favori içerik oluşturucu Canlı’yı izleyen bir takipçinin, daha sonra elmaslara ve PayPal’da nakit paraya çevirebileceğiniz uygulama içi paraları satın alması ve bağışlaması çok muhtemeldir. Yine de, bu paralar, takipçilerin içeriği takdir ettiğinin işaretleridir ve videolarınız gerçekten harika olmadıkça elde etmek zordur.

3.Sponsorlu İçerik Oluşturun

Etkileyici takipçi sayısına ulaştığınızda, şirketler marka ortaklıkları için size yaklaşmaya karar verebilir. TikTok’ta sponsorlu bir video veya marka adı oluşturmak için tek seferlik sabit bir ücret veya kampanya başına ücret talep edebilirsiniz. Markalar tipik olarak TikToker’lara hedef nişlerinde yaklaşır ve TikTok videolarında belirli ürünlere olan sevgiyi ifade ederek marka itibarını ve satışlarını artırmaları beklenir.

4.Ürün Satmak için TikTok Reklam Platformunu Kullanın

TikTok, bir reklam oluşturabileceğiniz ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi kolayca tanıtabileceğiniz bir reklam platformuna sahiptir. Pazar konusunda bilgili çoğu TikToker, bağışlar ve sponsorluklar yoluyla yalnızca TikTok’ta para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda kendileri de bir şeyler satar. Aslında, takipçilerinizin belirli bir markaya olan bağlılığını ve ilgisini uyandırabilirseniz, neden onları inandığınız ürünleri satın almaya teşvik edemeyesiniz ki?

5.TikTok Danışmanı Olun

Tıpkı Sean Young gibi bir TikTok A-lister iseniz, danışmanlık markaları için komisyon alabilirsiniz. Gittikçe daha fazla marka, büyüme stratejilerini belirlemek ve şirketlerin itibarını ve satış rakamlarını artırmak için sonunda TikTok etkileyicilerine yönelecek. Şu anda, 20’den fazla dünyanın en saygın markası TikTok pazarlama kampanyalarını yürütüyor. Ancak milyonlarca kişi TikTok’ta Z Kuşağı izleyicilerine ulaşmak için etkileyicileri işe almayı bekliyor.

TikTok Etkileşimi Nasıl Artırılır?

TikTok’ta etkileşimi artırmak için katı ve hızlı kurallar olmamasına rağmen, sizin gibi milyonlarca TikToker’ın TikTok etkileşimini artırmasına yardımcı olacak ipuçlarıı var.

TikTok kazanç hesaplama
how to increase TikTok Engagement Rate

Instagram ve YouTube Hesabınızı Ekleyin

Birçok içerik oluşturucu, ara bağlantıların yardımcı olduğunu zaten biliyor olsa da, herkes bundan yararlanma zahmetine girmez. Biyografideki diğer sosyal kanalların bağlantılarını yapıştırabilir (tıklanabilir olmasa da) veya bir TikTok hesabına bağlamak için profil ayarlarından “Instagram Ekle”ye dokunmanız yeterlidir.

“İlk Gönderi” İzlenimini Takip Edin

TikTok videonuzu yükledikten sonra, takipçilerinizden rastgele seçilen kullanıcılara kadar sınırlı sayıda izleyiciye gösterilir. Algoritma, izleyicilerin o videoyla olan tüm etkileşimlerini kaydeder. Genellikle tekrarlar, beğeniler, olumlu yorumlar, paylaşımlar veya takipler olumlu etkileşimin iyi göstergeleri olarak kabul edilirken kaydırma ve kaydırmalar olumsuz etkileşimin bir parçasıdır.

Canlı Yayınlar Yapın

Henüz TikTok’ta canlı yayına geçmediniz mi? Ortalama olarak, TikTok kullanıcıları canlı videolarla normal 15 saniyelik videolardan üç kat daha fazla etkileşime giriyor. Canlı yayına geçerken takipçileri yorum yapmaya ve beğenmeye teşvik etmek daha kolaydır ve bu da daha yüksek katılımla sonuçlanır. Ancak canlı yayına geçmek için en az 1000 TikTok takipçinizin olması gerekir.

Onları İzlemeye Devam Edin

İzleyicilerin TikTok videolarınızı duraklatmasını ve tekrar oynatmasını sağlamak için metin ekleyin. İzleyiciler videolarınızı izlemek için ne kadar çok zaman harcarsa, videolarınızın sizin İçin sayfasında görünme şansı o kadar artar.

Sahne Arkasını Paylaşın

Hayranlarınız kesinlikle Tiktok’a yüklediğiniz tüm eğlenceli videoların bir parçası olmak istiyor. Videoların “sahne arkası” bunu hissetmelerini sağlamanın en iyi yoludur. Takipçilerinizle hızlı bir şekilde bağ kurmanıza ve etkileşimi tetiklemenize olanak tanır.

TikTok Kazanç Hesaplama 2021

TikTok uygulamasında canlı yayınlar üzerinden gelen jetonların hesaplanması ya da markalar ile yapılan işbirlikleri sonucu hesaba para birikebiliyor. Özellikle canlı yayında jeton birikerek bu jetonlar ileride paraya dönüşebiliyor. Jetonların güncel fiyatları şu şekildedir;

TikTok kazanç hesaplama
TikTok earning calculator
  • 70 jeton 6,69 TL
  • 350 jeton 33,99 TL
  • 1400 jeton 134,99 TL
  • 3500 jeton 339,99 TL
  • 7000 jeton 679,99 TL

Bu kazancı hesaplamak için bazı internet siteleri mevcut. Fakat bu internet siteleri kazanılan miktarı ortalama olarak belirliyor. Yani tam kazancı vermiyor.

Bunun dışında markalarla yapılan işbirliğinde kazanılan miktar marka ile etkileyiciler arasında belirleniyor. Haliyle belli bir miktar söylemek imkansız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu