Reklam
Moda

Ton Sür Ton Nedir? Ton Sür Ton Giyim Nasıl Yapılır?

Reklam

Giyimde, dekorasyonda, güzellik ve bakımda yerini alan Ton sür ton nedir ve ton sür ton nasıl yapılabilir?

Aslında hepimizin bildiği ve hayatımızda zaten uyguladığı bir moda teriminden bahsediyoruz. Okuyunca sizler de “Aaaa, bunu zaten uyguluyoruz.” diyeceksiniz.

Yabancı olmadığımız bu terimin podyumdan sokaklara taşınıp son zamanlarda dillerden düşmeyen tonsürton hakkında bilgiler vereceğiz.

 

Ton Sür Ton Nedir?

 

Ton sür ton kelimesi Fransızca’dan dilimize geçen ve İngilizcesi  tone- on- tone olup aynı tondaki renklerin bir arada kullanılması anlamına gelmektedir. Podyumlardan ortaya çıkan bu terim, zamanla hayatımızın diğer alanlarına da evrilmiştir.

Ton sür ton
Tonsürton renkleri

Tonsürton yalnızca giyimde kullanılmıyor. Örnek verecek olursak tonsürton makyaj, tonsürton dekorasyon ve ayrıca tonsürton oje görmek mümkün.

Tonsürton makyaj için örneğin rujunuz şeftali, göz farı turuncu tonlarında ve yanaklar şeftali tonlarda allık uygulamasıyla aynı tonda makyaj yapabilirsiniz.

Ton sür ton
Tonsürton makyaj modelleri

Birbirine yakın olan oje renklerini tırnaklara sürüp benzer renklerde ahenk yakalamayla Tonsürton oje sürmüş oluyorsunuz.

Ton sür ton
Ton sür ton oje

Son olarak tonsürton dekorasyon, seçeceğiniz herhangi bir rengin ve o rengin tonlarını evinizin dekorasyonunda yer vermenizdir.

Bu tarz dekorasyonu genellikle sade hayat tarzı benimseyen kimseler tercih ediyor. Ayrıca evinizi aynı tonlarda dekore etmenin göze oldukça hitap eden bir görünüm katacağını da unutmadan söyleyelim.

Tonsürton dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı? adlı yazı dizimize bakarak evinizde sizi mutlu edecek renklere göz atabilirsiniz.

Tonsürton Kombin Nasıl Yapılır?

 

Kontrast renk- zıt renkleri kombin etmek (color blocking) çoğu zaman zor olabilir. Hangi iki zıt rengin birbiriyle kombin edildiğinde gözü yormadan çok göze hitap etmesi önemlidir. Bundan dolayı zıt renkler ile kombinler her yiğidin harcı değildir.

Ton sür ton
Zıt renk kombinleri

Ayrıca kontrast renk kombinlerinde şık da gözükmek mümkün ya da bir palyaço gibi de. O yüzden modaya uygun giyinmek uzaktan bakınca kolay gibi gözükse de ufak nüansları sayesinde doğru ve güzel giyinmeniz mümkün.

Ancak aynı renkleri kombin etmek her zaman için daha kolay oluyor. Yeni başlayacak olanlar için krem rengi, camel rengi, gri ve kahverengi tonları ile tonsürton giyim tarzı elde edebilirsiniz.

Tonsürton şıklığı

Tesettürlü hanımefendiler tonsürton tesettür modasını çok güzel yorumluyor. Tesettürlü moda bloggerlarına bakarak sizler de kendi stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Ton sür ton
Tonsürton tesettür

Erkek modasında da tonsürton akımını görmek mümkün.

Ton sür ton
Tonsürton erkek

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu