Reklam
Genel

WhatsApp Ekran Görüntüsü Alma Nasıldır? Ekran Görüntüsü Alındığı Nasıl Anlaşılır?

Reklam

WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemesi, onu özel ve kişisel mesajlar, dosyalar, fotoğraflar ve videolar göndermek için çekici bir seçenek haline getiriyor (ancak uygulamanın artık Facebook’a ait olduğu düşünülürse yine de dikkatli olmalısınız). Ancak, birisi mesajlarınızın ve fotoğraflarınızın ekran görüntüsünü kolayca alabileceğinden, tamamen kusursuz değildir. Peki, WhatsApp ekran görüntüsü alma bildirimi geliyor mu?

Bu, anlayışlı insanlar için çok şaşırtıcı bir soru gibi gelebilir, ancak inanın bu soru aslında birçok WhatsApp kullanıcısını rahatsız ediyor.

WhatsApp Ekran Görüntüsü Alındığı Nasıl Anlaşılır?

Birisi ekran görüntüsü aldığında WhatsApp bunu size bildirmez. Bu, mesajların ekran görüntülerini, profil resminizi ve durum güncellemelerini içerir.

WhatsApp’ın “bir kez görüntüle” mesajları bile tamamen korunmaz. Birisi durum güncellemenizi veya “bir kez görüntüle” mesajını gördüğünde bunu bileceksiniz, ancak diğer kişi bilginiz olmadan tek seferlik mesajın veya fotoğrafın ekran görüntüsünü alabilir.

whatsApp ekran görüntüsü alma
WP tek kullanımlık fotoğraf SS alınca bildirim gider mi

Facebook ve Instagram, birisi Messenger ve Instagram sohbetinde kaybolan mesajların ekran görüntüsünü aldığında kullanıcıları bilgilendirirken , bu özellik bir noktada WhatsApp’a geçebilir.

Pekala, sevgili WhatsApp kullanıcıları, bu özel bir numara değil. Android cihazlar, görüntülediğiniz herhangi bir ekranın ekran görüntüsünü alabilir. Bu WhatsApp’a özel bir durum değil, telefonunuzdaki herhangi bir ekranın ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

WhatsApp Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Çoğu Android cihazda WhatsApp ekran görüntüsü alma;

  1. WhatsApp’ı açın, ekran görüntüsünü almak istediğiniz sohbeti açın.
  2.  Şimdi , görüntülemekte olduğunuz WhatsApp ekranının ekran görüntüsünü almak için “Sesi kısma + Güç” düğmesine aynı anda basın ve basılı tutun.
  3. Ekran görüntüsü kaydedilecek ve onu Galeri’de de görüntüleyebilirsiniz.

Samsung telefonlarda WhatsApp ekran görüntüsü alma;

  1. WhatsApp’ı açın, ekran görüntüsünü almak istediğiniz sohbeti açın.
  2.  Şimdi, görüntülemekte olduğunuz WhatsApp ekranının ekran görüntüsünü almak için “Power + Home” düğmesine aynı anda basın ve basılı tutun.
  3. Ekran görüntünüz yakalanacak ve Galeri’ye kaydedilecektir.

WhatsApp Web’de ekran görüntüsü alma;

WhatsApp sadece telefonlarla sınırlı değildir, WhatsApp Web üzerinden de erişilebilir. WhatsApp web’i, PC’de bir kez mesaj görünümünün ekran görüntülerini almak için kullanabiliriz. Ayrıca PC’nizde WhatsApp’ı gizli modda kullanmak isterseniz, gizli modda nasıl ekran görüntüsü alacağınızı da öğrenebilirsiniz. PC’nizde WhatsApp Web’i nasıl başlatacağınızdan emin değilseniz, aşağıda verilen adımları izleyin.

  1. Herhangi bir tarayıcıda WhatsApp web sitesine gidin.
  2. Şimdi telefonunuzdan ekrandaki QR kodunu aşağıdaki gibi taramanız gerekir: Android’de, sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun ve Bağlı Cihazlar’a tıklayın. iPhone’de ise, sağ alttan WhatsApp Ayarları’na geçin ve WhatsApp Web’e dokunun.
  3. Şimdi QR kodunu telefonunuzdan tarayın. Bravo! WhatsApp Web artık bilgisayar sisteminizde aktif olacaktır.
  4. İstediğiniz sohbeti veya durumu Windows’ta bir Ekran Görüntüsü yakalayabilirsiniz.

Whatsapp Ekran Görüntüsü Alma Engelleme Nasıl Yapılır?

Birinin ekran görüntüsü almasını engelleyemez ve hatta birinin WhatsApp’ta ekran görüntüsü alıp almadığını bile bilemezsiniz. Durumunuz ve profil resminiz gibi bilgilerinize kimlerin erişebileceğini kontrol edebilirsiniz. Sağ üst köşedeki üç dikey nokta simgesine dokunun, Ayarlar > Hesap > Gizlilik’e gidin ve Profil fotoğrafı, Hakkında ve Durum ayarlarını yapın . Kaybolan mesajları kime gönderdiğinize de dikkat etmelisiniz. Mesaj veya resim kaybolabilir, ancak hiçbir şey kişinin ekran görüntüsü almasını veya ekran kaydetmesini engelleyemez.

WhatsApp Durumda Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Mesajlarınız, fotoğraflarınız ve videolarınızda olduğu gibi, bir WhatsApp görüntülü araması sırasında birini durduramayacak veya ekran görüntüsü alıp almadıklarını öğrenemeyeceksiniz.

Whatsapp Durum Sözleri

WhatsApp Kalp Emoji Anlamları

TikTok Profil Görüntüleme Ne Demek? TikTok Profile Bakanlar Görülür Mü?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu