Reklam
ModaDüğünEğlenceGenel

2023-2024 Göz Alıcı Gelinlik Modelleri

Reklam

Her senenin yeni koleksiyonunda tabi ki trendlerde farklılık gösteriyor. 2023 gelinlik modelleri ile bu seneye damgasını vuracak olan gelinliklerden örnekler seçerek sizler için derledik. 2023 gelinlikleri denilince akla ilk gelenler ise üç boyutlu çiçekler, geometrik desenler, tül ve dantelli detaylar derin göğüs ve sırt dekolteleri yer alıyor.

Gelinlik modası da zaman içinde çok fazla değişiklik gösterebiliyor. Önceleri sade ve tamamen beyaz olan gelinlikler dışında çok fazla çeşit bulunamıyordu. Artık farklı desenler, dekolteler hatta farklı soft renkler dahi tercih edilebiliyor.

İçindekiler

Geometrik Desenli 2023 Gelinlik Modelleri

Geometrik desenler şimdiye kadar hiç olmadığı kadar gelinliklerde yerini almış durumda. Özellikle hareketliliği seven gelin adaylar için ideal seçim olacaktır. Genellikle geometrik desen gelinlikler vücudu saran modellerde ön plana çıkmaktadırlar.

geometrik desenli gelinlik modelleri
geometrik desenli gelinlik modelleri

Yukarıdaki gibi derin bir sırt dekoltesiyle seksi ve cesur görünebilirsiniz. Kuyruğunun uzun ve geometrik desenlerle bezeli olması dikkatleri daha çok üzerine toplamış.

Eğer vücut hatlarımı çok saran gelinlik modeli olmasın ama geometrik desenlerle bezeli olsun diyorsanız hazır olarak bu tarz gelinlik modeli bulmak sizin için biraz zor olabilir.

geometrik cizgili gelinlik modeller
geometrik cizgili gelinlik modeller

Bu sene kalp model gelinlikler de ön plana çıkıyor. Kalp yaka gelinliklerin diğerlerine göre daha romantik ve hoş göründüğü kanaatindeyim. Yukarıdaki gibi ip askılı gelinlik tercih ediyor oluşunuz özellikle straplez model gelinliklere göre düğün boyunca çok rahat etmenizi sağlayacaktır.

İp askılı, kalın askılı, tül detaylı gibi bir çok gelinlik modellerinde geometrik desenlere yer verilebiliyor.

geometrik desenli gelinlik modelleri 2019
geometrik desenli gelinlik modelleri 2021

Romantik düğün tasarlıyorsanız yukarıdaki gibi bir model düşünebilirsiniz. Transparan gelinlik sevenler için yukarıdaki gibi sadece göğüs kısmı ve belden biraz aşağıya doğru uzanan etek gibi astar dışında gelinliğin geri kalanlarını transparan detaylar oluşturuyor. Geometrik desenler olması gelinliği hareketli ve havalı görünüme kavuşturmuş.

2023 Vintage Gelinlik Modelleri

Vintage giysiler son 3-4 senedir vazgeçilmezimiz diyebiliriz. Gömleklerden, kazaklara, montlardan kazaklara hatta gelinliklerde de vintage model gelinlikler çok fazla yer alıyor. Özellikle geçmişin büyüsünden kopamayanlar düğün mekanına da uyum sağlayacaksa bu şekilde bir gelinlik modeli tercih edebiliyorlar.

dantel kol gelinlik modeller
dantel kol gelinlik modeller

Eskilerin tül ve dantel işlemeleriyle son zamanların modası olan sırt dekolteli gelinlikleri birleştirmek ister misiniz? Klasik gelinlik görünümünden farklı tarzda gelinlik modeli istiyorsanız bu şekilde farklı tarzda konseptleri bir arada kullanabilirsiniz.

balon kol tül gelinlik modelleri
balon kol tül gelinlik modelleri

Eskilerin balon kol modası şimdilerde gelinlikleri de sarmış durumda. Balon kol tülleri ise kimi zaman dantellerle kimi zaman minik motiflerle kimi zaman ise düz tercih ediliyor.

en guzel vitage gelinlik modelleri
en guzel vitage gelinlik modelleri

Bu tarz gelinlikler genellikle zarif ve romantik görünüme sahip oluyorlar. Masallardaki prenses elbiselerini anımsatıyorlar bana 🙂

gelinlik vintage model
gelinlik vintage model

Sıradışı gelinlik modeli istiyorsanız yukarıdaki gibi Avrupai tarzda vintage model gelinlikler düşünebilirsiniz. Tamamen beyazdan ziyade kırık beyaz veya hafif krem rengine kaçan bir renk tercihiyle daha da asil görünebilirsiniz.

V Dekolteli 2023 Gelinlik Modelleri

Özellikle vücut hatlarının ortaya çıkmasını isteyen kadınlar tarafından cesurca tercih ediliyor diyebiliriz. Özellikle göğüs kısmından v şeklinde derin göğüs dekoltesi yer alsa da sırtta da derin bir dekolte bulunan gelinlik modelleri yine vitrinlerde görebilirsiniz.

v gogus dekolteli gelinlik modelleri
v gogus dekolteli gelinlik modelleri

Göğüs dekoltesini seven kadınlara müjde! Bu sene V göğüs dekolteli gelinlik modelleri çok fazla öne çıkıyor. V dekolteli olsa da kimileri tül ile de tercih edebiliyor.

derin gogus dekolteli gelinlik modelleri
derin gogus dekolteli gelinlik modelleri

Özellikle ünlü markaların tasarımcıları genel olarak bu tarz dekolteleri balık model gelinliklerle bütünleştiriyorlar.

transparan berta gelinlik modelleri 2019
transparan berta gelinlik modelleri 2021

Dünyaca ünlü gelinlik markası olan Berta’nın 2021 sezonunda üst tarafı transparan ve derin göğüs dekoltesi görünüyor. Gelinlik motifleri ise oldukça sevimli görünüyor.

sırt dekolteli gelinlik modelleri
sırt dekolteli gelinlik modelleri

V göğüs dekoltesinin yanında sırt dekoltesi de her sene çok sık tercih ediliyor. Özellikle sırt dekoltesini seven kadınlar için tercih edilebilir. Bu şekilde derin bir dekolte tercih edilince genel olarak gelinliğin ön tarafında daha düz tercihler yapılıyor.

Düşük Omuzlu Gelinlik Modelleri 2023

Düşük omuzlu gelinliklerde zarif görünüm oluşturuyorlar.

dusuk omuzlu cepli gelinlik modelleri 2019
dusuk omuzlu cepli gelinlik modelleri 2021

Üç boyutlu gelinlik modelleri ise uzun süre daha modasını devam ettirecek gibi gözüküyor. Özellikle üç boyutlu çiçek motiflerine yer verilse de eğer özel dikim düşünüyorsanız orijinal fikirler de üretebilirsiniz. Sonbahar temalıysa yapraklı veya yıldız desenli gelinlik modelleri düşünebilirsiniz.

düşük omuzlu balık model gelinlik
düşük omuzlu balık model gelinlik

Düşük omuzlu gelinlik modellerinin ise en çok yakıştığı kadınlar omuz genişliği görece daha dar olan kadınlar oluyor. Eğer geniş omuzlarınız var ise bu gelinlik modeliyle omuzlarınız daha da geniş görünerek sizi iri gösterebilir.

Kabarık Gelinlik Modelleri

2023 senesinde çok fazla kabarık gelinlik modelleri yer almasa da kat kat veya tüylü modeller yer alıyor. Bu sene alışılmışın dışında kabarık gelinlik modellerine yer verilmiş de diyebiliriz.

pronovias wedding dress 2019
pronovias wedding dress 2021

Dünyada bilinen gelinlik markası olan Pronovias üstteki gibi kabarık bir modele 2021 koleksiyonunda yer verdi.

wedding dress 2019 modals
wedding dress 2021 modals

Kabarık veya balık model arasında tercihte zorlanan kadınlar için yukarıdaki gibi bir gelinlik modeli işlevsel olacaktır. İstediğiniz zaman kabarık olarak kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman ise kabarık tarafını çıkartarak balık model olarak da kullabilirsiniz.

üc boyutlu gelinlik modelleri 20191 2020
üc boyutlu gelinlik modelleri 2021 2022

Kabarık modele en çok yakışan motiflerden biri ise üç boyutlu motifler oluyor diyebiliriz. Sizde son yıllarda modası geçmeyen üç boyutlu motifleri düşünebilirsiniz.

kabarık gelinlik 2019 modeller
kabarık gelinlik 2021 modeller

Kat kat gelinlik modelleri de son senelerde popüler oldu diyebiliriz.

Omuzları Tüllü Gelinlik Modelleri

Kalın askılara ek olarak omuzlardan aşağıya dökülen tül detayları da düşünebilirsiniz.

en guzel gelinlik modelleri
en guzel gelinlik modelleri

Özellikle kollarını kalın gören kadınlar için ideal bir seçim olacaktır. Yukarıdaki fotoğrftaki gibi uzun tül detay sayesinde kollarınızın kalınlığı kamufle olacaktır.

dantel islemeli gelinlik modelleri
dantel islemeli gelinlik modelleri

Genel olarak 2021 gelinlik modellerinde en fazla balık model veya A kesim gelinlikler ön plana çıkıyor görüldüğü üzere. Kabarık modeller ise bir tık daha geri planda kalıyor diyebiliriz.

Transparan Gelinlik ModelleriDantelli Gelinlik ModelleriSırt Dekolteli Gelinlik ModelleriSade Gelinlik ModelleriTesettür Gelinlik Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

2021 gelinlik modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu